Menu
TOPZINE.cz
Apetit

VIDEO: Peter Jackson má další ochutnávku z Hobita. Tentokrát ve 3D

Redakce

Redakce

8. 11. 2011

Uběhly již téměř čtyři měsíce od doby, kdy nám režisér Peter Jackson umožnil nahlédnout do zákulisí natáčení filmu Hobit. Čekání se však vyplatilo a nejnovější video nás seznámí například s použitím techniky 3D.

Peter Jackson na jedné z prvních fotek k Hobitovi, Zdroj: distributor filmu

Nebylo velkým překvapením, že se režisér Peter Jackson rozhodl zfilmovat obě části své adaptace knihy Hobit (The Hobbit: An Unexpected Journey) od slavného spisovatele a autora trilogie Pán prstenů J. R. R. Tolkiena ve 3D formátu.

Ve skutečnosti by Jackson, jak znovu potvrzuje v nejnovějším videu ze zákulisí natáčení, udělal to samé i s filmy trilogie Pán prstenů, kdyby v té době byla k dispozici dnešní moderní technologie. Nyní kromě natáčení 48 snímků za sekundu (48 frames per second) používá právě 3D. A režisér se i tentokrát rozhodl podělit o své trojrozměrné zážitky se svými fanoušky v novém videu.

OBR: Speciál k filmu Hobit

Zatím poslední video od Jacksona nás opět nechává nahlédnout do zákulisí natáčení, tentokrát se však zaměřuje na technickou stránku věci a obsahuje třeba ukázky realizace Jacksonových představ. Dozvídáme se také, že se Jackson snažil, aby natáčení ve 3D formátu vyvolalo u diváka stejný pocit jako po zhlédnutí trilogie Pána prstenů ve 2D, jelikož nechtěl, aby série vypadala nesouvisle.

„Bylo velmi důležité, abychom u Hobita cítili, že se ti samí filmaři vrátili do Středozemě vyprávět nový příběh,“ řekl Jackson.

Režisér musel také změnit způsob, jakým dosud používal barvy a vzory ve filmu, jelikož technika natáčení 48 snímků za sekundu mění jejich výslednou podobu na obrazovce. Proto vypadá Temný hvozd mnohem více psychedelicky ve skutečnosti než ve filmu. Také návrháři kostýmů museli vynechat některé ze vzorů, které chtěli použít při výrobě oblečení, jelikož na obrazovce by to jednoduše nevypadalo dobře. Stejně tak musely být vytvořeny paruky z pravých vlasů, protože jasnost 48 fps záběru by umělé paruky okamžitě prozradila.

O natáčení Hobita jsme vás již dříve informovali

Ve videu máme také příležitost vidět některé známé tváře jako například herce Elijaha Wooda nebo Iana McKellena, jenž v kostýmu Gandalfa a s 3D brýlemi na nose působí velmi komicky. I fanoušci, kteří chtěli vidět více záběrů přímo z natáčení, si přijdou na své. Nabízí se jim totiž pohled na představitele Bilba Pytlíka Martina Freemana a trpaslíky v akci. Také záběry Bilba a bojovníků poté, co jsou zajati obřími pavouky v Temném hvozdu, jsou zajímavé.

Jackson vás vítá ve Dnu pytle

Jackson končí video zprávou, že čas určený k natáčení studiových záběrů pro film se pomalu chýlí ke konci. Produkce se proto připravuje na přesun na Nový Zéland, kde filmováním exteriérů stráví příštích pár měsíců.

Hobit (Hobbit: Part 1, The)

Dobrodružný / Fantasy
USA / Nový Zéland, 2012

Režie: Peter Jackson
Hrají: Martin Freeman, Robert Kazinsky, Stephen Hunter, Orlando Bloom, Peter Hambleton, Ian McKellen, James Nesbitt, John Callen, Graham McTavish, Mark Hadlow, Richard Armitage, Aidan Turner, Cate Blanchett, Elijah Wood, Andy Serkis, Hugo Weaving, Saoirse Ronan, Christopher Lee

Premiéra v ČR: 13. prosince 2012

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

VIDEO: Peter Jackson má další ochutnávku z Hobita. Tentokrát ve 3D