Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Známe největší filmové hity v listopadu 2011. Bude to ve velkém stylu!

Náš listopadový čas vyměří ponuré dušičkové šedivo, které nás sevře jako ocelová pěst. Nebudou to tedy žádné perfect days. Mistrovským plánem bude ale zajít na norské krimi Lovci hlav. Snad se tedy rozbřeskne a počasí již nebude jako válka bohů!

Timberlakeův

Vyměřený čas
Premiéra 3. listopadu

Příběh ze světa, kde se platidlem stal čas. Máte jen 25 let života a další si musíte vydělat. Můžete čas ale také ukrást nebo zdědit. Jak však dokázat Strážcům času, že jste nikoho neokradli, ale byli obdarováni? Velice, velice těžko… Justin Timberlake to ví.

Snímek natočil režisér Andrew Niccol, který má na svém kontě Obchodníka se smrtí (2005). Kromě zajímavého příběhu je hlavním lákadlem i Timberlake, který má za sebou celkem slušnou hereckou kariéru. Vidět jsme ho mohli ve například v The Social Network a Kamarád taky rád.

Velký projekt

Perfect Days – I ženy mají své dny
Premiéra 3. listopadu

Erika má všechno, po čem kdy toužila. O svých čtyřiačtyřicátých narozeninách si ale uvědomí, že jedno jí přece jen schází. Dítě. Je ochotná se do nového projektu pustit s velkým nasazením, jako ostatně do všech předchozích.

Ivana Chýlková hrála v mnoha oblíbených českých filmech a seriálech. Dobře si poradí v dílech s vážnou tematikou i v komediích. V sestavě s Vojtou Kotkem, Zuzanou Bydžovskou a Ondřejem Sokolem bychom se mohli dočkat zábavné a zajímavé podívané. Navíc z dílny Alice Nellis (Výlet, Tajnosti).

Robotická

Ocelová pěst
Premiéra 10. listopadu

Přichází robotí Rocky, v hlavní roli Hugh Jackman. Box již není, co býval, nyní mu vládnou roboti. Bývalý boxer nemá s kým zápasit, a tak alespoň dává upgradované zápasníky dohromady. Ve spolupráci se svým synem dokonce dokáže vytrénovat i šampiona!

Režisér Shawn Levy natočil oblíbenou Noc v muzeu, a dokonce měl úspěch i s jejím dalším pokračováním. Proč by tedy nemohl sklidit úspěch s robotickými boxery? Má na to výborné prostředky. Přitažlivého a mužného Wolverina Jackmana a ztracenou kriminálnici Evangeline Lilly.

Nedokonalý

Mistrovský plán
Premiéra 10. listopadu

Málokdy má nějaký padouch smůlu, že dostane domácí vězení v hotelu, jehož zaměstnance okradl. Ti to samozřejmě nenechají jen tak. Vydávají se do boje. Konkrétně do hledání padouchových životních úspor. Vedení se ujme manažer hotelu Ben Stiller a povedený zlodějíček Eddie Murphy. Tak kdo se bude smát jako poslední?

Již dvojice komiků slibuje slušnou komedii. Film se také může pochlubit originálním nápadem. Alespoň částečně. Rozhodně se nebudete nudit, protože Stiller a Murphy mají humor v krvi. Připomeňme si jejich úspěchy. Například snímky Fotr je lotr (2000) a Zamilovaný profesor (1996).

Norské krimi

Lovci hlav
Premiéra 10. listopadu

Lovci hlav jsou vyhledavači talentů. Co když ale peníze nestačí a hlavní hrdina si začne přivydělávat krádežemi? A ne ledajakými. Jde o cenná umělecká díla. Na obzoru se objevuje finanční nezávislost. Ale při plánování této dosud největší a nejdůležitější akce se něco důležitého zvrtne.

Severské detektivky nabízí neokoukané náměty. Jsou zajímavé a často složitě propletené. Vezměte si film Muži, kteří nenávidí ženy. Sympatické je, když občas uvidíme známé tváře. Herce Nikolaje Costera-Waldau, představitele hlavní role, jsme mohli vidět v Černý jestřáb sestřelen (2001) či ve Wimbledonu (2004).

Začátek konce

Twilight sága: Rozbřesk – 1. část
Premiéra 17. listopadu

Bella se tentokrát vydává se svým upířím vyvoleným na líbánky. A jak se to tak občas po líbánkách stává, Bella otěhotní. Navíc stále musí řešit problém mezi upíry a vlkodlaky. Konkrétně mezi Edwardem a Jakem. Co se bude dít dál? Stane se Bella upírkou, nebo ne? A co se jí to vlastně narodí? Upír, nebo člověk? Na odpovědi si musíte počkat do 17. listopadu.

 

Kristen Stewart a Robert Pattinson jsou velmi profláknutý pár. Twilight sága jim ale rozjela závratnou kariéru. Od té doby sice natáčí jeden film za druhým, není ale pravda, že bylo Stmívání (2008) jejich prvním úspěchem. Kristen se již předtím objevila ve Fincherově filmu Úkryt (2002) a ve snímku Na území žen (2007). Robert si zahrál v Jarmarku Marnosti (2004) a v Harry Potter a Ohnivý pohár (2005).

Velkolepá

Válka Bohů
Premiéra 24. listopadu

Přichází další zpracování starořeckých legend. Král Hyperion objevil bájný luk Epirus, pomocí něhož může osvobodit Titány. Hyperion tak může bohy ponížit, protože právě oni se nesmí vměšovat do záležitostí lidí. Jejich jediná naděje je venkovan Theseus.

Můžeme se těšit na podívanou na úrovni 300: Bitva u Thermopyl? Kdo ví. O počet monumentálních scén se jistě nemusíme bát. Herecké obsazení také není špatné. Pohledného Henryho Cavilla známe především ze seriálu Tudorovci (2007), Freidu Pinto ze Zrození Planety opic a Mickey Rourke je nezapomenutelný. Ať už ze Sin City – města hříchu (2005) či z Expendables: Postradatelných (2010).

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Známe největší filmové hity v listopadu 2011. Bude to ve velkém stylu!