Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Filmová a divadelní herečka Zuzana Bydžovská oslavila padesátiny

Michaela Deáková

Michaela Deáková

19. 10. 2011

FOTO: Venkovský učitelCharismatická herečka Zuzana Bydžovská, držitelka několika českých prestižních cen, oslavila ve středu 19. října kulaté 50. narozeniny. Bydžovskou možná znáte z filmů Lidice, Gympl a Venkovský učitel nebo ze seriálu Expozitura.

FOTO: Venkovský učitel

Zuzana Bydžovská s Pavlem Liškou ve filmu Venkovský učitel Zdroj: distributor filmu

Narodila se v Mostě do lékařské rodiny, a navzdory takto zaměřenému zázemí, vystudovala herectví na Státní konzervatoři v Praze. Po ukončení studia nastoupila do prvního angažmá Divadla Na zábradlí, na jehož prkna se vrátila v roce 2000 po desetiletém angažmá v Národním divadle.

Čtěte recenzi: Lidice je film o národní tragédii

Jako herečka zazářila i na filmovém poli. Mohli jste ji vidět například ve filmech Knoflíkáři, Helimadoe nebo Lidice.

Její úsilí bylo vyznamenáno českými cenami nejvyššími, a to Českým lvem za rok 2007. Zahrála si totiž vedlejší roli ve Vorlíčkově Gymplu.  Následující rok opět získala Českého lva, tentokrát za hlavní roli ve Venkovském učiteli. Posledního lva za rok 2010 jí vynesla role ve snímku Mamas & Papas.

FOTO: Zuzana Bydžovská, Tereza Gübelová a Eva Holubová

Zuzana Bydžovskás kolegyněmi v inscenaci Druhý břeh Zdroj: studiodva.cz

Co se týče seriálové práce Zuzany Bydžovské, můžete ji znát ze starších seriálů Hospoda, Hotel Herbich nebo z novějších jako Expozitura.

Věrná však stále zůstává i divadelní scéně. Momentálně ji uvidíte v inscenaci Baronky (Divadlo Kalich), v tragikomedii Druhý břeh (Divadlo Palace) a v romantickém dramatu Když tančila v režii Alice Nellis (Divadlo Bez zábradlí).

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Filmová a divadelní herečka Zuzana Bydžovská oslavila padesátiny