Menu
TOPZINE.cz
Divadlo

METROpolitní léto hereckých osobností zní v rytmu muzikálu

FOTO: Ivana Chýlková v roli Dolly Leviové!Vstupenky! Červenec plus srpen rovná se divadelní prázdniny? Pro Studio DVA tato rovnice dávno neplatí, a tak si kulturní nadšenci přijdou na své i během letních večerů. Již sedmý ročník projektu METROpolitní léto hereckých osobností nabízí sedm reprízových a dvě premiérové inscenace.

FOTO: Zuzana Bydžovská, Tereza Gübelová a Eva Holubová v inscenaci Druhý břeh

Zdroj: studiodva.cz

První premiérou je původní česká hra Druhý břeh. Představení bylo uvedeno v Divadle Palace již na konci června a oficiálně tak letošní METROpolitní léto hereckých osobností zahájilo. Role v tragikomedii z pera novinářky Michaely Gübelové přijali Zuzana Bydžovská, Eva Holubová, Tereza Gübelová a Vladimír Javorský.

Když herecké osobnosti zpívají

Druhou premiérovou inscenací a zároveň tahounem letošního ročníku METROpolitního léta hereckých osobností je veleúspěšný broadwayský muzikál Hello, Dolly! V titulní roli dohazovačky Dolly Leviové se na prknech Švandova divadla v Praze představí Ivana Chýlková (bez alternace). Další úlohy byly svěřeny například Josefu Cardovi, Simoně Babčákové či Kryštofu Hádkovi. Speciálním hostem každého představení bude Naďa Urbánková nebo Yvonne Přenosilová v roli Ernéstiny Money. Režisérem inscenace je Ondřej Sokol, hudebního aranžmá se ujal Varhan Orchestrovič Bauer.

FOTO: Ivana Chýlková v roli Dolly Leviové

Zdroj: studiodva.cz

Hvězdy na Vyšehradě

Podstatnou část představení METROpolitního léta hereckých osobností uvede Studio DVA pod širým nebem. Na Letní scéně Vyšehrad budou odehrány divácky úspěšné komedie Vše o mužích, Vše o ženách, O lásce, Dámská šatna, Zdravý nemocný, Otevřené manželství a Na konci duhy. Těšit se můžete na setkání s oblíbenými herci. Představí se Hana Maciuchová, Anna Šišková, Karel Roden, Maroš Kramár a další.

Jen přijít a vidět

METROpolitní léto hereckých osobností 2010 je v Praze v plném proudu a bude probíhat až do 19. září. Vstupenky na všechna představení jsou v prodeji na pokladnách Švandova divadla, Divadla Palace, dále v sítích Ticketpro a Tickeportal. Podrobný program naleznete na webu Studia DVA.

>>> Vstupenky můžete zakoupit on-line přímo zde <<<

FOTO: Hrdinky hry Arnošta Goldflama

Zdroj: studiodva.cz

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

METROpolitní léto hereckých osobností zní v rytmu muzikálu