Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Víme, jaký film si pustit na Valentýna. Třeba drsný horor plný krve

Už vás každoročně nebaví číst stejné doporučení uslzených romantických filmů?Zkuste náš netypický valentýnský výběr.

Krvavý Valentýn

Takový netradiční valentýnský dáreček…, Zdroj: distributor filmu

Také už jste tisíckrát viděli filmy, jako jsou Láska nebeská, Pretty Woman či Pýcha a předsudek? Vyzkoušejte náš netradiční výběr snímků určených pro večerní valentýnské promítání. Zahrnuli jsme různé filmové žánry od romantických, přes akční až po horory. Radost tak uděláte nejen sobě, ale možná i své drahé polovičce.

50x a stále poprvé a další rom-comy

Pokud přece jenom toužíte po zaručené klasice, romantické komedie vám nabídnou slušnou porci dojetí i humoru. Ve filmu 50x a stále poprvé pobaví Adam Sandler a Drew Barrymore. Další variantou je Jak ztratit kluka v 10 dnech s atraktivním Matthew McConaugheym a ještě krásnou Kate Hudson. Popřípadě si můžete domluvit schůzku s randeologem Willem Smithem ve snímku Hitch: Lék pro moderního muže.

Masakrujte na svatého Valentýna

Tento snímek potěší především pánské obecenstvo. Masakr na svatého Valentýna je jedním z počinů krále béčkových filmů Rogera Cormana. Gansterka z roku 1967 vypráví o době, kdy v Chicagu proti sobě stály dva největší mafiánské gangy pod vedením Bugse Morana a Al Caponeho. Právě na svatého Valentýna, 14. února 1929, se mezi zmiňovanými gangy strhla nelítostná bitva.

Corman, jak je u něj zvykem, krveprolití líčí bez jakéhokoli slitování či sentimentu.

Fontána

Strom života, ale bez Brada Pitta

Fontána pro uplakané

Dalším žánrem pro tradiční romantický večer může být sci-fi. Fontána však není klasický vědecko-fantastický snímek. Ve spletité dějové lince se nám představí několik životních příběhů, které spojuje především přemítání nad životem a smrtí a také hlavní postavy ztvárněné Hugh Jackmanem a Rachel Weisz. Fontána svými fantaskními obrazy spolu s podmanivou hudbou Clinta Mansella dokáže obměkčit každé srdce.

Krvavý Valentýn (možno i 3D)

Valentýnských hororů není nikdy dost. Nejčerstvějším počinem je Krvavý Valentýn 3D z roku 2009, což je remake filmu Valentýnská pomsta z osmdesátých let. Další snímek, který si zaslouží vaši pozornost, je Valentine. V hlavních rolích se tu objevili David Boreanaz (Angel, Sběratelé kostí) a Denise Richards.

Všechny tři zmiňované filmy spojuje postava sériového vraha, vraždícího na den svatého Valentýna (jak jinak).

Gnomeo a Julie

Shakespeare by se asi divil

Animovaní Gnomeo & Julie

Pokud patříte k obzvláště zvrhlým divákům a valentýnské vyvražďovačky jsou pro vás stále málo, nabízíme pitoreskní podívanou v shakespearovské adaptaci Romea a Julie. Zahradní trpaslíci Gnomeo a Julie jsou kýčovití už sami o sobě, a pokud se spojí s námětem nehynoucí lásky, jedno oko nesmí zůstat suché.

Pro realističtější diváky doporučujeme z animáků zvolit spíše VALL-I či Na vlásku nebo popřípadě krátkometrážní snímek Buď mojí valentýnkou, Charlie Browne s legendárním psím mazlíčkem Snoopym.

Na sv. Valentýna si pusťte komedii

Pokud jste si ani doteď nevybrali, nezoufejte. Možná je pro vás ideální volbou komedie Na sv. Valentýna, která má vše, co potřebujete. A je jedno, kolik vám je let nebo jestli jste zrovna zadaní.

Film je především velkou přehlídkou hollywoodských hvězd, o čemž jasně vypovídá i samotný plakát. Představí se Julia RobertsAshton KutcherJessica Alba, Patrick Dempsey, Jamie FoxxJessica Biel, Jennifer Garner, Anne Hathaway, Bradley Cooper a mnoho a mnoho dalších.

Klasický muzikál My Fair Lady

Na závěr nesmíme zapomenout na léty prověřenou filmovou klasiku. Poslední a nejlepší nakonec tak patří Audrey Hepburn a jejímu šarmantnímu úsměvu a samozřejmě také poslednímu žánru – muzikálu.

Ve filmu My Fair Lady Audrey okouzlila, stejně tak, jako se jí to povedlo v Prázdninách v Římě nebo Snídani u Tiffanyho. Ve své době snímek uchvátil nejen diváky, ale také kritiky. V roce 1965 získal 8 zlatých oscarových sošek včetně té za nejlepší film.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Víme, jaký film si pustit na Valentýna. Třeba drsný horor plný krve