Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Jessica Biel: Akční hrdinka, která ráda hraje fotbal

Redakce

Redakce

27. 12. 2011

!Profil herečky!Z hodné holčičky se stala rebelka, která ovládala titulní stránky časopisů pro muže. Vedla ji k tomu především touha změnit svůj život, ale i tahle hezká tvářička s perfektním tělem má ve skutečnosti herecký talent.

Texaský masakr motorovnou pilou odstartoval její kariéru, Zdroj: distributor filmu

Jessica Claire Biel se narodila roku 1982 v městě Ely ve státě Minnesota. Se jménem měla nakonec štěstí, protože ji rodiče původně chtěli pojmenovat Snowmo. S nimi se také několikrát stěhovala přes celou Ameriku, až nakonec skončila v colorádském městečku Boulder, kde vyrůstala. Už od svých šesti let navštěvovala kurzy baletu a bavilo ji zpívat, což se projevilo na jejím vystoupení v soutěži mladých talentů, kde si zajistila studium na herecké škole v Los Angeles.

Reverendova neposedná holčička

Jessica díky této škole dostala šanci zahrát si v seriálu Sedmé nebe (1997), kde hrála poslušnou a stroze vychovanou dceru reverenda Camdema. Ze seriálu se v americké končině stal velký hit a studio Warner Bros díky němu zažívalo zlaté období. Nebylo to jen studio WB, kterému se dařilo, ale samozřejmě i Jessica mohla díky úspěchu seriálu natáčet další filmy a pokračovat v plnění svého snu.

Uječené strašidelné scény jsou v tomto filmu běžné

Ovšem filmů nakonec natočila jen málo a po kratičkých pauzičkách ve filmovém prostředí (Na Vánoce budu doma, Uleeovo zlato) se opět Jessica vrátila k seriálu. Její role už jí začala nevyhovovat, protože poslušnou holčičku jen málokdo obsadí do filmu. Kvůli tomuto faktu ztratila možnost potenciálně získa největší roli v oscarovém snímku Sama Mendese – Americké krása (1999). Sam Mendes tenkrát do role Jane obsadil Thoru Birch, protože Jessica se mu zdála příliš hodná.

Zklamání bylo tak obrovské, že se Jessica rozhodla zničit svoji image hodné holky a teprve v sedmnácti letech nafotila odvážné fotky pro magazín Gear. Nahoře bez okouzlila naprostou většinu Ameriky. Jediný člověk, kterému se tento postoj nelíbil, byl slavný producent seriálu Sedmé nebe – Aaron Spelling (Beverly Hills 90210, Melrose Place). Jessica byla ze seriálu vyhozena a žádné cameo už nikdy nedostala.

Střih a… Akce!

Kariéra Jessicy nabírala jiný směr, a díky výhledu na novou image měla dveře ve filmech opět otevřené. Ovšem k průlomu jí nepomohl ani snímek Letní vzplanutí (2001), který se navzdory očekávání stal v kině propadákem. Obsazení ve filmu Pravidla vášně (2002) už byla trefa do černého, protože film přinášel úplně odlišný pohled na studentský život. Stejně tak Texaský masakr motorovou pilou (2003) pilou byl sázkou na jistotu.

Ve boji proti upírům nedostala tolik prostoru, kolik by chtěla

Tenkrát ještě strohý debutant Marcus Nispel naplnil americká kina a z jeho snímku se stal hit po celém světě. Jessica měla štěstí, protože kolem tohoto snímku se motal dokonce i Michael Bay jako producent, což ve filmařině už něco znamená. Její kariéra se díky jeho vlivu a nepřehlédnutelným megalomanským akčňákům probudila k životu. První z nich byl Cellular (2004) s tehdy ještě začínající akční hvězdou Jasonem Stathamem. Díky Cellularu se Jessica seznámila s Chrisem Evansem, který se až do rozchodu v roce 2006 stal jejím přítelem.

Druhým akčním nářezem z Bayovy dílny se stalo proslulé pokračování filmu Blade s názvem Blade 3: Trinity (2004). Jediné překvapení pro Jessicu bylo to, že musela absolvovat velice rozsáhlý trénink a přečíst si všechny příručky typu Jak hrát akčně, protože do této doby žádnou takovou roli nehrála. A když byl film konečně hotový, filmaři konstatovali, že Jessica po boku Wesleyho Snipese likvidovala upíry statečně.

Třetí várku Jessičina akčního života zakončil snímek Stealth: Přísně tajná mise (2005). Rob Cohen napasoval Jessicu do letecké uniformy a za pomoci Jamieho Foxxe zachránila Ameriku před nebezpečnou stíhačkou. Akční kariéry měla v této chvíli plné zuby, a tak si vybrala roli ve filmu Iluzionista (2006). Na konkurz dokonce přišla v dobovém kostýmu a i její výkon se velice líbil, takže měla roli jistou a mohla se už chystat na natáčení v Praze. Film se velice povedl a v kině nepropadl, i když snaha napodobit Dokonalý trik byla zřejmá.

Ve filmu A-Team nehrála zrovna vřelou agentku

Po neúspěchu filmu Next (2007) v kinech, s Nicolasem Cagem a Julianne Moore v hlavních rolích, jí přišel pod ruku scénář komedie Lekce neslušného chování (2008). Typická anglická dávka humoru s Colinem Firthem byla opět trefa do černého a snímek sklidil mnoho příjemných ohlasů.

Ve volném čase Jessica ráda fotografuje, cvičí jógu, věnuje se turistice, ale dokonce hraje i fotbal. Jako každá filmová hvězda je aktivní v několika dobročinných iniciativách, nejraději má ale zvířata, a dokonce je členkou organizace Best Friends Animal Sanctuary a PETA za práva zvířat. Nezůstává pozadu ani co se týče péče o svůj vzhled a sexappeal – už v roce 2005 ji magazín Esquire vyhlásil jako nejvíc sexy ženu světa.

Popkorn, striptýz a Total Recall

Tohoto faktu Jessica využila ve filmu Powder Blue (2009), kde hrála po boku Raye Liotty striptérku. Pokus filmu napodobit oscarový snímek Crash se povedl jen napůl, a tak Jessica musela jít opět do akce. Tentokrát šlo o remake legendárního Amerického seriálu A-Team (2010), takže výhoda byla tentokrát na straně Jessicy, a když producenti obsadili Liama Neesona a Bradleyho Coopera, šlo o nejlepší popcorňácký film léta.

Nyní si můžete zajít na Jessicu Biel přímo do kina, jedná se o hvězdně obsazený film Garryho Marshalla – Štastný Nový rok, který proplétává obyčejné životy obyvatel města New York, a aby toho nebylo málo, uvidíte Zaca Efrona, Roberta DeNira, Hilary Swank nebo seriálovou Sofii Vergaru. Co je ale obzvlášť podstatné – Jessica byla obsazena do remaku slavného filmu Total Recall, který je plánovaný na rok 2012. Film dokázal zatím získat slušné obsazení v čele s Colinem Farellem a Kate Beckinsale, řežie se ujal Len Wiseman.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jessica Biel: Akční hrdinka, která ráda hraje fotbal