Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Chris Evans: Tak trochu odrostlá hvězda teenagerských komedií

Nela Christovová

Nela Christovová

12. 10. 2010

Nemá za sebou kdovíjak dlouhou kariéru, nezískal žádné Oscary, ale nejde ani o žádnou zářící a stejně rychle vyhasínající teenagerskou hvězdičku. Chris Evans se totiž už na začátku zařadil mezi stálice hollywoodských blockbusterů a nestydí se za to. Ve svých devětadvaceti letech se prý nachází přesně tam, kde chtěl být.

Chris Evans rozhodně MÁ svůdný pohled, Zdroj: distributor filmu

Christopher Robert Evans se narodil 13. června 1981 do italsko-irské katolické rodiny. Nic zpočátku nenaznačovalo, že by se mohl vydat na hereckou dráhu. Otec zubař a matka tanečnice vychovávali své čtyři děti v massachusettském městečku s nic neříkajícím názvem Sudbury, a tak se lehce mohlo stát, že Chris skončí jako amatérský herec. Ovšem Sudbury je zřejmě město velikánů, o čemž svědčí vysoké procento známých obyvatel jako třeba Henry Ford, zakladatel Ford Motor Company, basketbalisté NBA Eddie House, Shaquille O’Neal a další.

Už během prváku na střední škole se Chris rozhodl, že život na maloměstě není nic pro něj. Následovala cesta do newyorského Brooklynu, přesněji do místní castingové agentury, kde si ho vyhlédl filmový scout. Od té doby začali mladého herce obsazovat do různých seriálů, z nichž byla v Čechách uvedena snad jenom Bostonská střední.

Takový normální Bulšit

První větší příležitost nastala roku 2001 v parodii na připitomělé teenagerské komedie s výmluvným názvem Bulšit. Celý příběh vlastně kopíruje Takovou normální holku, a to včetně ústředního dua Freddie Prinze Jr.Rachel Leigh Cook. Tohle na hlavu postavené klišé viděl snad každý puberťák, ale málokdo si vybaví jména hlavních představitelů. Takže pro připomenutí, ženský protějšek, správnou americkou ošklivku, si vedle něj vystřihla Chyler Leigh, která se později proslavila jako Lexie ze seriálu Chirurgové.

S Chyler Leigh v parodii Bulšit

Sám tvrdí, že když zjistil, že bude muset odehrát několik scén bez trička, šel se ihned zapsat do posilovny, protože „jde přece o odkaz mým vnoučatům.“ No, není to tak špatný pohled, že? Není třeba dodávat, že si Bulšit vysloužil stejně oslnivé hodnocení, jak už naznačuje jeho název, nicméně pro začínajícího herce je i špatná reklama lepší než žádná. V roce 2004 získal roli v thrilleru Cellular, kde sekundoval kurýru Jasonu Stathamovi a zahrál si i v teenagerské krimikomedii Perfektní skóre.

Ten z Fantastické čtyřky

Ovšem ani jedna z výše zmiňovaných rolí nebude ta s velkým R. Ta totiž přišla v roce 2005 s postavou komiksového hrdiny ve Fantastické čtyřce. Přidrzlý frajírek Johnny alias Human Torch sedl Evansovi tak dokonale, že byl na udílení cen Young Hollywood jmenován Mužskou superstar zítřka. Zajímavostí je, že roli lidské pochodně si vyzkoušel i na vlastní kůži. Když totiž došlo na scénu, ve které předvádí triky na motorce a zničehonic začne hořet, tak se v reálu nechal bez problému zapálit.

Že jde z extrému do extrému, dosvědčuje i drama London z roku 2005. Kvůli věrohodnosti postavy Syda, ze kterého se po rozchodu s London stává chodící troska, přestal jíst, chodit do posilovny a také téměř nespal. V roli osudové dívky se mimochodem objevila Jessica Biel, se kterou v té době Chris chodil.

Jako Human Torch z Fantastické čtyřky

O dva roky později následovala Fantastická čtyřka: Silver Surfer. Pokračování marvelovské sci-fi se ale dostalo ještě horších hodnocení, takže se dá jen těžko předpokládat, že série ještě někdy vstane z popela. „Považuji to za uzavřenou kapitolu,“ odpovídá na dotazy, zda se dočkáme ještě třetího pokusu, ke kterému se kdysi upsal.

Teď ho ale přesto můžete vidět v kinech. Zahrál si totiž záporáka v akčním snímku Scott Pilgrim proti zbytku světa. Řekněme, že pro Michaela Ceru bude tím zbytkem, proti kterému bude bojovat, aby získal svou lásku…

Soukromí nadevše

O hercově současném životě se toho příliš neví. Mediálně známý je pouze dvouletý vztah s herečkou Jessicou Biel, se kterou se seznámil při natáčení Cellularu. Veřejně podporuje svého mladšího bratra Scotta, taktéž herce, který se otevřeně hlásí k homosexuální orientaci. O tom, že je pro něj rodina důležitá, svědčí i pět Chrisových tetování, věnovaných zbylým členům Evansova klanu, a poslední je vzpomínkou na tragicky zemřelého přítele. Kdysi býval vegetariánem a také má panický strach z výšek.

S bývalkou Jessicou Biel. Nejde však o žádný paparazzi snímek, ale o záběr z filmu London

Ačkoliv nemá na poličce žádné Oscary ani nevlastní hvězdu na chodníku slávy, s hollywoodskými hvězdami by prý neměnil. „Myslím, že se má kariéra nachází v nejlepší fázi. Ještě nemusím hlídat svoje kroky, stačí vědět, že se někde objeví moje jméno. A jakmile tam bude, je už jenom na mně, kudy tahle loď popluje.“

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Chris Evans: Tak trochu odrostlá hvězda teenagerských komedií