Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Rachel Weisz: Zabíječka mumií, která získala Oscara se svým synem

Redakce

Redakce

7. 10. 2011

FOTO: Rachel Weisz!Profil herečky!Málokdo dokáže k této herečce přiřadit tvář. Přitom ji diváci mohli vidět po boku Daniela Craiga, Keanu Reevese a jiných hvězd. Snad napoví následující: zahrála si krásnou egyptoložku ve snímku Mumie.

FOTO: Rachel Weisz

Rachel Weisz od natáčení Mumie vyspěla, Zdroj: distributor filmu

Herečka Rachel Weisz (*1970, Londýn) má opravdu zajímavé kořeny. Ze strany otce nizozemské, ze strany matky italsko-australské. Matka Rachel byla psychoanalytička, otec vynálezce. V herecké kariéře oba dceru velmi podporovali, na prvním místě však vždy stálo vzdělání. Rachel vystudovala anglický jazyk na Cambridge University v Anglii.

Jeden dlouho snoubencem, druhý hned manželem

Mezi své herecké idoly řadí mimo jiné Jacka Nicholsona, v hudební branži vzhlíží třeba k Janis Joplin nebo Jimimu Hendrixovi.

Na univerzitě založila spolu s přáteli divadelní spolek s názvem Talking Tongues (v překladu Mluvící jazyky), který byl velmi úspěšný. Získal dokonce cenu za divadelní hru na festivalu v Edinburghu. Tuto hru napsala sama Weisz, a navíc si v ní i zahrála. Její herecký talent byl tedy objeven právě na univerzitě, kde také zastávala myšlenku feminismu.

FOTO: Rachel Weisz

Těhotná Rachel Weisz ve filmu Nepohodlný

Soukromí si Rachel Weisz pečlivě chrání. Jedno je ale jisté, v červnu tohoto roku se Rachel provdala za jednoho z představitelů Jamese Bonda, Daniela Craiga, a to po zhruba roční známosti. Obřad proběhl jen za účasti těch nejbližších. Craig se objevil jako agent 007 v Casinu Royale (2006), který se natáčel také v Praze. Před Danielem byla Rachel zasnoubená s režisérem Darrenem Aronofským, se kterým také založila rodinu: v roce 2006 se jim narodil syn Henry. Vztah této dvojici vydržel jen osm let.

Všude samé mumie…

Ani v době těhotenství Rachel nevydržela odpočívat a přijala roli těhotné Tessy Quaylové ve snímku Nepohodlný (2005). Angažmá se jí vyplatilo, za tuto roli totiž dostala Oscara v kategorii herečka ve vedlejší roli. V rozhovoru pro buzzinefilm se smíchem pronesla: „Můj syn vyhrál Oscara se mnou, protože byl celou dobu v mé děloze.“

FOTO: Mumie

Hlavní aktéři snímku Mumie - Evelyn s bratrem a ostřílený Rick O'Connell

Divácky známou a vyhledávanou se Rachel stala po ztvárnění hlavní role v dobrodružném filmu Mumie (1999) a v jeho pokračování z roku 2001, Mumie se vrací. Rachel zde hrála půvabnou egyptoložku Evelyn Carnahanovou, která se později dá dohromady s Rickem O’Connellem (Brendan Fraser), problémovým dobrodruhem, který se bojí jen málo čeho. Spolu se vydávají za záhadami tajemného Egypta. Cestu jim zpestřuje (mnohdy také komplikuje) zbrklý Jonathan (John Hannah), bratr Evelyn. Jeho touha pomoci se obvykle obrátí ve zkázu – Jonathan je zkrátka smolař.

Pro věrohodnost obou snímků tvůrci udělali opravdu hodně. Kromě toho, že natáčení probíhalo v Egyptě, byl přizván i egyptolog, který poskytl filmařům představu o starověké egyptské řeči.

Rachel už jsme viděli v dobrodružném snímku (Mumie), zahrála si však i v těch akčních, dokonce i strašidelných. Po boku Keanu Reevese, známého pro ztvárnění postavy Nea v Matrixu, se Rachel objevuje jako detektivka v thrilleru Constantine. V něm se potkává dobro se zlem, a to doslova. Jen John Constantine má jedinečnou schopnost poznat, kdo patří k těm dobrým a kdo naopak k těm zlým.

Nejaktuálněji můžete Rachel Weisz zhlédnout v hororovém snímku Dream House (2011), na jehož natáčení se do sebe Rachel s Bondem Danielem zamilovali. Příběh se točí kolem rodiny Atentonových, která se rozhodne odstěhovat se do klidného anglického městečka. Vybere si však špatný dům, před lety se tu totiž udála hromadná vražda… Jak se s minulostí svého nového domova čtyřčlenná rodina vyrovná, to už se podívejte sami.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Rachel Weisz: Zabíječka mumií, která získala Oscara se svým synem