Menu
TOPZINE.cz
Herci a herečky

Ashton Kutcher se svléká v televizi a z celebrit si dělá srandičky

Na studium si vydělával jako metař, vloupal se do školy, pokusil se o sebevraždu a chtěl vymyslet lék pro nemocného bratra. Že by nový film? Ale kdepak. Pouze (ne)obyčejný život jednoho kluka z farmy.

FOTO: Ashton Kutcher

Ashton Kutcher ve filmu Samec, Zdroj: distributor filmu

Všestranný Ashton Kutcher, celým jménem Christopher Ashton Kutcher, je známý především jako americký herec, ale také jako producent, scenárista, zpěvák. Narodil se 7. února 1978 ve městě Cedar Rapids ve státě Iowa v USA rodičům Larrymu a Diane Kutcherovým. Má starší sestru Taushu a bratra, dvojče Michaela. Vyrůstali na farmě a vychováváni byli jako katolíci.

Ashtonovo dospívání nebylo jednoduché. Jeho bratr Michael musel ve čtrnácti letech podstoupit transplantaci srdce, kvůli kardiomyopatii (vážně onemocnění srdce, vedoucí k jeho selhání) a Ashton nesl jeho nemoc těžce. Jednou prohlásil, že nechtěl chodit domů, protože se bál špatných zpráv o svém bratrovi. Ve třinácti letech se prý dokonce pokusil o sebevraždu, ale naštěstí jeho otec zasáhl v poslední vteřině, když chtěl vyskočit z balkónu nemocnice. Po rozvodu rodičů se vše ještě zhoršilo, to mu bylo šestnáct let.

FOTO: Ashton Kutcher a Brittany Murphy ve filmu Líbánky

Ashton a Brittany se po natáčení filmu Líbánky dali dohromady i v reálu

Že Ashton není žádný andílek, všem dokázal ve chvíli, kdy se jako náctiletý s bratrancem vloupal o půlnoci do své školy ve snaze ukrást peníze. Byl chycen ve chvíli, kdy opouštěl školu. Dostal tři roky podmíněně a 180 hodin obecně prospěšných prací. I když Kutcher tvrdí, že ho tato zkušenost napravila, měla své důsledky. Přišel nejen o přítelkyni, ale i o možná univerzitní stipendia. Byl vyloučen ze střední školy i z jeho společenství.

Chtěl vymyslet lék pro nemocného bratra

Jeden rok strávil na Washingtonské střední v Cedar Rapids, než se jeho rodina přestěhovala do Homesteadtu ve státě Iowa. Pokračoval na střední škole Clear Creek-Amana. Na Iowskou univerzitu se zapsal roku 1996, na obor biochemické inženýrství. Chtěl objevit lék na onemocnění bratrova srdce. Lék nevymyslel a školu ani nedokončil.

Na studium si vydělávál jako metař cereálního prachu ve fabrice General Milles v Cedar Rapids, občas daroval krev za peníze a studium ukončil poté, co ho objevil místní hledač talentů. Ashton se přestěhoval do New Yorku a našel uplatnění v modelingu. Můžeme ho znát také z reklamy pro značku Calvin Klein.

Když už měl za sebou nějaké úspěchy v modelingu, přestěhoval se do Los Angeles s vidinou práce herce, která ho zajímala už od dětství. Konkurz do úspěšného a oblíbeného sitcomu Zlatá sedmdesátá (1998 – 2006) dopadl pro Ashtona dobře a on byl obsazen do role Michaela Kelsa. Znát ho můžeme také z populární komedie Hele vole, kde mám káru? (2000), dále pak z komedií Dvanáct do tuctu (2003) nebo Líbánky (2003), ve kterých hrál s Brittany Murphy, se kterou se poté dali dohromady.

Do diváckého povědomí se dostal díky velmi úspěšnému sci-fi thrilleru Osudový dotek (2004), kde ho konečně můžeme vidět v pořádné roli. Hraje zde mladíka Evana Treborna, který zdědí po otci zvláštní schopnosti. Poté, co se u něj objeví výpadky paměti, ho matka dovede k psychologovi.

Ten mu poradí psaní deníků a Evan si tak začne vše zapisovat. A právě díky těmto zápiskům a jeho poděděné schopnosti se později vrací do minulosti napravit chyby, kterých se dopustil. Ovšem napravení jedné změní vývoj života každého, a tak i když záměr byl dobrý, začne se vše Evanovi vymykat z rukou.

FOTO: Ashton ve filmu Záchranáři

Ashtonovi to jako záchranáři seklo

A zpět ke komediím. V roce 2005 ho můžeme vidět v komediích Něco jako láska nebo Hádej kdo?. O rok později zazářil ve vydařeném dramatu Záchranáři a v úspěšném historickém dramatu Bobby, kde si zahrál po boku manželky Demi Moore a dalších hvězd jako Anthony Hopkins, Sharon Stone nebo skandalistky Lindsay Lohan.

Příběh, který se odehrává v době atentátu na R. Kennedyho však není přímo o něm, jak by se mohlo na první pohled zdát. Jde o pohled do několika životů lidí, jejichž cesty se na pár hodin protnou. A následují opět komedie. Mejdan v Las Vegas (2008),  Vrahouni a Na sv. Valentýna (2010), proložené jedním dramatem z roku 2009, Vzájemná objetí, ve kterém si zahrál po boku kočičí ženy Michelle Pfeiffer.

S nahotou nemá problém ani v televizi

Naposledy jsme ho mohli spatřit po boku neméně známé a oblíbené herečky Natalie Portman, a to jak jinak než v romantické komedii Hlavně nezávazně z letošního roku. Nyní můžete Ashtona vidět v komedii Šťastný Nový rok, která doslova překypuje hollywoodskými hvězdami.  Jak je vidět, režiséři si Ashtona do romantických komedií rádi vybírají. Otázkou však je, jestli díky jeho vzhledu, kterému málokterá dívka či žena nepodlehne nebo hereckému (ne)talentu.

Není totiž žádným tajemstvím, že Kutcher nepatří zrovna mezi hereckou elitu. Často bývá řazen mezi nafoukané, povrchní hezounky, kteří brzy nebudou mít co nabídnout a budou nahrazeni mladším modelem. Nechme se tedy překvapit, co nám ještě Ashton předvede.

Devátá série oblíbeného sitcomu Dva a půl chlapa, kde nahradil Charlieho Sheena, si nevede nejhůř, nicméně už po dvou dílech ztrácí velké množství diváků. Máme se tedy na co těšit?

Kutcher se také dost proslavil svým manželstvím s Demi Moore, které již brzy bude i oficiálně minulostí. Jejich vztah byl často médii propírán hlavně kvůli rozdílu patnácti let, o které je Demi starší. To, že mladík není žádný andílek, se všeobecně zná, ovšem jeho zálety k Demi dorazily až v den jejich šestého výročí svatby. Teprve tehdy se dozvěděla o jeho románku se studentkou Sarou Leal.

FOTO: Ashton Kutcher a Natalie Portman ve filmu Hlavně nezávazně

Ashton a Natalie jsou pouze kamarádi na sex, prozatím

Otázkou zůstává, jestli vůbec měl vztah s o patnáct let mladším, krásným a úspěšným mužem šanci, nebo šlo pouze o výhodný obchod u obou, nebo jednoho z nich. O Demi se začalo psát, jakého si nabrnkla zajíčka, a Ashton se díky ní dostal na výsluní.

Nedávno Ashton překvapil herečku a moderátorku Ellen DeGeneres, když se bez váhání v její show svléknul donaha. Evidentně ho to vůbec netrápilo, právě naopak, tvářil se vcelku spokojeně. Mimo jiné je Kutcher i moderátorem pořadu Punk’d, který také spoluvytváří a produkuje. Jedná se o novou sérii pořadů televize MTV, kde se celebrity stávají oběťmi kanadských žertů.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Ashton Kutcher se svléká v televizi a z celebrit si dělá srandičky