Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Michelle Pfeiffer: Čarodějka z Eastwicku odmítá oscarové role

FOTO: Michelle ve filmu Nestanu se tvojí ženou!Profil herečky!Umíte si Michelle představit jako agentku Starlingovou nebo jako lehkou děvu Vivian ze známého filmu Pretty Woman? Nechybělo mnoho a Kočičí žena mohla lovit milionáře Edwarda Lewise.

FOTO: Michelle ve filmu Nestanu se tvojí ženou

Michelle ve filmu Nestanu se tvojí ženou, Zdroj: distributor filmu

Michelle Marie Pfeiffer, známá pouze jako Michelle Pfeiffer je populární, talentovaná a oblíbená americká herečka, narozená 29. dubna 1958 ve městě Santa Ana ve státě Kalifornie, Orange Country. Narodila se rodičům Donně a Richardu Pfeifferovým jako druhá v pořadí ze čtyř dětí. Má staršího bratra Ricka a mladší sestry Dedee a Lori. Obě jsou také herečky.

Z pokladní se stala Miss Orange

Michelle vystudovala střední školu Fountain Valley, kterou ukončila v roce 1976 a poté navštěvovala ještě rok Golden West College. Přivydělávala si jako pokladní v supermarketu, než se rozhodla vyzkoušet štěstí ve světě filmu a rozhodně neudělala špatně. Už během studia na herecké škole natočila několik reklam a pracovala taktéž jako modelka.

Byla vdaná za režiséra a herce Petera Hortona, ale vztah nevydržel a pár byl později rozveden. Tři roky strávila s hercem Fisherem Stevensem, ale ani s ním to nevyšlo a ve svých 35 letech se rozhodla, že už nechce dále čekat na rodinu. Roku 1993 adoptovala novorozenou holčičku Claudii Rose a 13. listopadu téhož roku se ještě vdala za producenta Davida E. Kelleyho. V srpnu následujícího roku porodila syna Johna Henryho.

FOTO: Michelle Pfeiffer ve filmu Pomáda 2

Michelle sklidila za svou roli v propadáku Pomáda 2 pozitivní reakce

Jako každá dívka, i Michelle měla v pubertě komplexy ze svého vzhledu. Nezdála se jí údajně křivá pusa a nos podobný Kačeru Donaldovi. Přesto, když se rozhodla pro hereckou kariéru a přihlásila se do Miss Orange, zvítězila. A není divu. Tato kráska se mnohokrát dostala mezi 50 nejkrásnějšch žen světa a dokonce se může pyšnit i dvojitou výhrou v této kategorii.

Její, podle odborníků, naprosto souměrná tvář zkrášlila obálku časopisu People. Než se na ni ale dostala, jako většina celebrit musela začít v menších rolích a cestu ke slávě si zasloužit.

Než dostala svou první hlavní roli v absolutním propadáku Pomáda 2, zahrála si v menších rolích ve filmech A zase zamilovaná (1980) či Charlie Chan a kletba Dračí Královny (1981). I přesto, že pokračování úspěšné Pomády bylo kritikou přijato velmi špatně, sama Michelle na tom tak zle nebyla. Reakce na ni byly pozitivní a tak dostala i další role. Nebýt producenta filmu Zjizvená tvář, který si ji vyloženě vynutil, nedostala by Pfeiffer další z jedné hlavních rolí ve filmu po boku Al Pacina, který se stal velmi úspěšný.

FOTO: Michelle Pfeiffer ve filmu Čarodějky z Eastwicku

Čarodějky z Eastwicku byly pro Michelle přestupní stanice do Hollywoodu

Potom už se dařilo Michelle čím dál lépe. Následujícím úspěšným filmem byla Jestřábí žena a po pár dalších filmech přišla v roce 1987 role ve snímku Čarodějky z Eastwicku, která ji doslova vyšvihla mezi nejlepší herce Hollywoodu. Rok nato si zahrála v krimi komedii Manželství s mafií, která ji poprvé nominovala na Zlatý glóbus. To ale nebyl jediný úspěch v roce 1988. Po boku Johna Malkoviche a Glenn Close ztvárnila roli Madame Marie de Tourvel ve velmi úspěšném snímku Nebezpečné známosti, která ji vynesla cenu BAFTA a nominaci na Oscara.

Další role Susie Diamondové ve filmu Báječní Bakerovi hoši jí vynesla Zlatý glóbus a nominaci na Oscara, který ale opět neproměnila. Michelle kvůli této roli barové zpěvačky musela absolvovat hlasové zkoušky, které se jí určitě vyplatily. Všechny písně nazpívala sama a kritici opět nešetřili chválou.

Další nominace na Zlatý glóbus přišly v roce 1990 za roli Katyi Orlovové ve filmu Ruský dům a o rok později za roli servírky v romantické komedii Frankie a Johnny. A další nominace, tentokrát Zlatý glóbus a k tomu i Oscar byly za Laurene Hallettovou v dramatu Pole lásky (1992).

Následovala role Kočičí ženy po boku Michaela Keatona a Dannyho DeVita ve filmu Batman se vrací. Sekretářka mocného obchodníka Maxe Shrecka, Selina Kyleová, odhalí šéfovi ne zrovna poctivé plány na získání financí od města a tak nezbývá, než ji shodit z mrakodrapu. Ona však pád přežije a stane se Kočičí ženou.

Shreck ale není jediným problémem v Gotham City. Město terorizuje zločinecká banda cirkusových artistů pod vedením Oswalda Cobblepotema, známým spíše jako Tučňák. Na scénu přichází ochránce Gothamu, Batman, ve snaze sjednat ve městě pořádek. Jak to nakonec dopadne nejen mezi jím a zločinci, ale i ve vztahu s Kočičí ženou?

Odmítla s rolí i Oscara?

Šestou nominaci na Zlatý glóbus získala za ztvárnění hraběnky Ellen Olenské ve filmu Věk nevinnosti z roku 1993. Mezitím bylo Michelle nabídnuto několik velmi významných rolí a jejich odmítnutí asi nebylo zrovna nejšťastnější rozhodnutí. Mezi tři nejznámější patří role Clarice Starlingové, mladé agentky ve filmu Mlčení jehňátek, která náhradnici Jodie Foster vynesla Oscara.

Otázkou zůstává, jestli by agentka Starlingová vynesla Oscara i Michelle nebo to bylo skvělým výkonem Jodie. Dalším odmítnutím byla role úspěšné spisovatelky Catheriny Tramellové ve snímku Základní instinkt, kterou za ni převzala Sharon Stone a poslední ve filmu Pretty Woman, který ani nemusíme blíže představovat.

V následujících letech můžeme Michelle spatřit například ve filmu Nebezpečné myšlenky (1995), romantické komedii Báječný den (1996) po boku George Clooneyho. V roce 1999 se objevila ve filmu Ztraceni v moři, který vypráví příběh rodiny, které se po dlouhých devíti letech vrací ztracený syn, a z v tomtéž roce měla premiéru i romantická komedie Sen noci svatojánské.

Nové tisíciletí začala thrillerem Pod povrchem, kde s Harrisonem Fordem ztvárnili manželský pár, který nemá tak dokonalý vztah, jak se na první pohled zdá.

FOTO: Michelle Pfeiffer ve filmu Hvězdný prach

Michelle je na svůj věk stále velmi krásná a sexy

Úspěch sklidila i za roli v dramatu Bílý Oleandr z roku 2002. Po pauze, kterou si vyhradila Michelle pro rodinu, se vrátila a v roce 2007 zazářila v dobrodružné fantasy komedii Hvězdný prach a muzikálu Hairspray. Naposledy jsme ji mohli vidět v dramatu Vzájemná objetí po boku Ashtona Kutchera.

Do hereckého důchodu se nechystá

Nyní si můžete zajít do kina na Šťastný Nový rok a na příští rok je připravena premiéra slibně vypadajícího snímku Dark Shadows, na příběh o životě upíra, kterého ztvární Johnny Depp a režírovat bude Tim Burton. Už jen s těmito jmény a Michelle Pfeiffer navíc se máme opravdu na co těšit.

Michelle se může pyšnit titulem nejlépe oblékané hollywoodské herečky a mimo jiné i nejkrásnější stárnoucí herečkou. Můžeme jí tiše závidět nejen jí vlastní umění stárnout, ale i to, jak s nadhledem to bere. A její recept na krásu? Prý stačí zdravě jíst, cvičit, dostatečně odpočívat a hlavně se nestresovat.

Nicméně její krása jí nebyla vždy jen ku prospěchu. Dost úsilí ji stálo přesvědčit agenty, že je více než jen hezká tvářička. Sama o sobě tvrdí, že je perfekcionistka a kupodivu nemá ráda novináře, davy a vyhýbá se veřejným vystoupením, jak je to jen možné. Pokud to není součástí její práce.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Michelle Pfeiffer: Čarodějka z Eastwicku odmítá oscarové role