Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Seriál Dva a půl chlapa: Sex, chlast a Charlie Sheen

Redakce

Redakce

24. 2. 2011

Každý máme sen o dokonalém a bezstarostném životě. Má ho dokonce i Charlie Harper, který ovšem svůj sen o dokonalém životě prožívá každý den. Tedy až do chvíle, kdy se k němu nastěhuje jeho mladší bratr se svým synem a otřesou tak základy jeho dosavadního stylu života. Charlie tak bude mít co dělat, aby si udržel standart, na který si za ta léta zvykl.

Charlie Harper (Charlie Sheen) je playboy, na jehož štěstí dohlíží snad sám ďábel. Má dům na pláži v Malibu, jaguára v garáži, spoustu peněz, i když téměř nepracuje, a nespočet krásných žen, které se na nic neptají. Když mu náhodou dojdou peníze, sedne si ke klavíru a složí reklamní slogan, který se samozřejmě ihned chytne a dovoluje mu tak žít jeho sen dalších několik měsíců. Charlie se má jako v pohádce.

Život mu ovšem znenadání naruší jeho mladší bratr Alan (Jon Cryer), kterého žena vyhodí z domu. Alan je bohužel naprostým opakem svého staršího bratra. Je to otravný a lakomý puntičkář, se kterým každý zamete, a tak se nelze divit, že ho jeho žena při rozvodu obere o naprostou většinu majetku. Nezbude mu tak nic jiného, než se i se svým synem Jakem (Angus T. Jones) k Charliemu nastěhovat. Společně tak těchto dva a půl chlapa čelí různým životním nástrahám a výzvám, které před ně život neustále staví.

Ovšem život by byl i tak moc snadný, a tak nechybí ani krutá babička Evelyn (Holland Taylor), před kterou uteče i otrlá členka ďábelského kultu. Alanova vzteklá exmanžela Judith (Marin Hinkle) neustále terorizující svého bývalého manžela. Charlieho všehoschopná pronásledovatelka a zhrzená milenka Rose (Melanie Lynskey) toužící po jeho lásce. A samozřejmě nebezpečně vyhlížející hospodyně Berta (Conchata Ferrell), vedle které působí i velkorážní kulomet jako dětská hračka.

FOTO:Dva a půl chlapa

Jon Cryer, Holland Taylor, Charlie Sheen

Dva a půl chlapa je příjemný odpočinkový seriál, který diváka baví po celých dvacet pět minut svého trvání. Je vyplněn množstvím vtipných scének, dialogů a hlášek, přičemž každý z dílů nese název podle některé z nich. Na druhou stranu je škoda, že s výjimkou Jakea, který v průběhu seriálu vyroste z malého, roztomilého chlapce až v postpubertálního teenagera, nepodlehne žádná z dalších postava jakémukoliv charakterovému vývoji. Seriálu to sice neubírá na humoru, přesto budí dojem určité jednoduchosti a jednotvárnosti. Autoři zdá se vsadili na tvrzení, že v jednoduchosti je síla, a v tomto případě jim toho není moc co vytknout.

Kolik za to má Charlie Sheen?

Seriál se začal vysílat v roce 2003 na CBS a velmi rychle kolem sebe shromáždil skupinu fanoušků. Postupem času získal zhruba 31 různých televizních soutěžních nominací a odnesl si 15 ocenění. Hlavní představitel Charlie Sheen byl v letech 2005 a 2006 nominován na Zlatý Glób jako nejlepší herec v komediálním TV seriálu. Zároveň se stal nejlépe placenou seriálovou hvězdou, přičemž za každý díl poslední dosud natočené 8. řady dostal 1,7 miliónu dollarů.

FOTO:Dva a půl chlapa

Charlie Sheen, Megan Fox, Jon Cryer

Ale co realita postav Charlieho a Alana Harperových? Oba jsou ztělesněním extrémů naprosto odlišných povah jako dvě strany jedné mince. Je vůbec možné, aby existoval někdo jako jsou oni? Jeden tak úspěšný u žen procházející bezstarostně životem, a druhý jako lakomý smolař, který ženy odpuzuje. Bezpochyby ano. Na Zemi žije 7 miliard obyvatel, a kdyby neexistoval žádný Charlie nebo Alan, neexistovala by ani ta pověstná rozmanitost přírody.

Ve skutečnosti jako v seriálu…

Pokud se ovšem chceme přiblížit k někomu, kdo by mohl být Alan nebo Charlie, stačí se podívat na hvězdu tohoto seriálu. Charlie Sheen je očividně jediná bytost na Zemi schopná překonat Charlieho Harpera ve všech ohledech. Ovšem svými neustálými rozvody, placením alimentů a smůlou, která ho provází, kdykoliv ho chytí při něčem nelegálním, by ho snadno posunula na stejnou příčku i k Alanu Harperovi. Fanouškům seriálu tak nezbývá než doufat, že Charlie Sheen má stejnou výdrž jako Charlie Harper, jinak se už 10. řady nedočkáme.

Dva a půl chlapa (Two and Half Men)

Komedie
USA, 2003, 25 minut

Režie: Gary Halvorson, James Widdoes, Gail Mancuso, Jerry Zaks, James Burrows, Andrew D. Weyman, Robert Berlinger, Rob Schiller, Jon CryerGary Halvorson, James Widdoes, Gail Mancuso
Hrají: Charlie Sheen, Jon Cryer, Angus T. Jones, Holland Taylor, Marin Hinkle, Melanie Lynskey, Conchata Ferrell

Hodnocení: 4****

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Seriál Dva a půl chlapa: Sex, chlast a Charlie Sheen