Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Zlom v životě Julie Roberts nastal v roce 1990

Redakce

Redakce

28. 5. 2009

Nahoru a dolů, tak by se dal charakterizovat život jedné z nejlepších hereček Hollywoodu. Role Pretty Woman, která jí pomohla na největší výslunní ji paradoxně poslala na šikmou plochu. Julia se ale vzpamatovala a dnes ji opět můžeme vidět na plátnech kin v nejlepší formě.

julia-roberts-600x338

Přišla na svět 28. října 1967, dětství prožila v zapadlém městečku Smyrna v Georgii se svou matkou Betty-Lou a starší sestrou Lisou. Její otec Walter se s matkou rozvedl, když byly Julii čtyři roky a odstěhoval se i s Juliiným bratrem Ericem do Atlanty, kde po šesti letech podlehl rakovině. Celé Juliino dětství nebylo příliš veselé. Její matka, která pracovala jako herečka a pracovnice v církvi, neměla příliš peněz. Kvůli silným brýlím a velké puse, kterou později oslnila v mnoha filmech, se Julii často spolužáci posmívali.

Než Julia nastoupila na Campbell High School ve Smyrně, přála si být veterinářkou, to se ale po čas studia změnilo. Po dokončení školy se rozhodla odjet s Lisou za svým bratrem do New Yorku a začít tam navštěvovat divadelní školu. Po čas studia si vydělávala jako prodavačka obuvi. Později podepsala smlouvu s modelingovou agenturou „Click“, pro kterou pracovala až do své první filmové příležitosti, a to ve filmu Blood Red. Film nesklidil velké úspěchy, ale dostal Julii do Hollywoodu.

V roce 1988 se objevila ve filmu Mystic Pizza a vedlejší roli získala i ve filmu Spokojenost (Satisfaction) s Liamem Nielsenem. O rok později si zahrála v již známějším filmu Ocelové Magnolie (Steel Magnolias) společně s Dylanem McDermottem, s kterým byla v té době zasnoubená. Za roli v Ocelových Magnoliích získala svou první nominaci na Oscara.

Rok 1990 znamenal v Juliině životě velký zlom. Po natočení romantického filmu Pretty Woman se z Julie stala hollywoodská herečka číslo 1. Film s sebou ale kromě peněz a slávy přinesl také těžkosti. Julie velmi zhubla a začalo se mluvit o její závislosti na drogách. Podezřívali jí dokonce z anorexie, toto podezření se však nepotvrdilo.

Lépe se Julii začalo dařit ještě tentýž rok, kdy se ve filmu Hráči se smrtí (Flatliners, 1990) setkala s hercem Kieferem Sutherlandem. Ten se kvůli Julii odstěhoval od své ženy a dětí. O pár měsíců později dokonce oznámili své zasnoubení. Svatba byla naplánovaná, ale vztah se rozpadl kvůli Kieferově nevěře se striptérkou. Julia se psychicky zhroutila a musela být dokonce převezena do nemocnice.

Mezitím co si Julia léčila své pocuchané nervy v Irsku u Jasona Patricea, objevil se v kinech úspěšný film Noci s nepřítelem (Sleeping with the enemy). Následovaly další úspěšné filmy Zemřít mladý (Dying Young) či Hook (1991). Po posledním jmenovaném filmu se Julia rozhodla vzít si od natáčení delší volno. Dva roky téměř nepracovala, s výjimkou nepříliš divácky úspěšného filmu Hráč (The Player, 1992).

Návrat ve velkém stylu přišel ale až v roce 1993, kdy se Julia představila v thrilleru Případ Pelikán (The Pelican Brief) natočeného na motivy knihy od Johna Grishama. Poté následovaly dva nepříliš úspěšné filmy Zbožňuju trable (I love trouble)Pret-a-Porter. Rok 1993 pro Julii neznamenal jen návrat na plátna, ale také první svatbu, a to s country zpěvákem Lylem Lovettem. Juliin manžel velice toužil po dětech, a když přes veškeré snažení děti nepřišly, vztah po dvou letech skončil.

Julia se upnula k hraní a toto období přineslo filmy jako Síla lásky (Something to talk about), Mary Reilly. V roce 1997 natočila úspěšný film Spiknutí (Conspiracy Theory)Melem Gibsonem a velký filmový hit Svatba mého nejlepšího přítele (My Best Friend Wedding). Další rok následovaly filmy Druhá nebo první (Stepmom) se Susan Sarandon, Nothing Hill (1999) Hughem Grantem, Nevěsta na útěku (Runaway Bride), kde se Julia objevila znovu po boku Richarda Gera, Erin Brokovich je film natočený podle skutečné události, díky tomuto snímku se o Julii začalo mluvit jako o hlavní kandidátce na Oscara, kterého později opravdu získala. Mimo zlaté sošky jí film vynesl i post nejlépe placené herečky Hollywoodu.

Rok 2001 pro ni byl velice plodný, do kin se dostaly 3 její filmy, a to Mexičan (The Mexican)Bradem Pittem, Zlatíčka pro každého (America´s Sweethearts) a na konci roku přišel do kin remake filmu Dannyho parťáci (Ocean´s Eleven), kde se objevila opět po boku Brada Pitta a trojici doplnil George Clooney. Radost z práce ale Julii kazil rozchod s přítelem Benjaminem Brattem. Dlouho ale netruchlila a již po roce byla vdaná za kameramana Dannyho Modera.

O dva roky později se Julie objevila ve dvou vedlejších rolích ve filmech Hollywood, Hollywood (Full Frontal)Milujte svého zabijáka (Confessions of a dangerous mind). Na konci roku stihla ještě natočit film Úsměv Mony Lisy (Mona Lisa Smile, 2003).

V posledních letech jsme mohli Julii vidět ve filmech Na dotek (Closer, 2004) Owenem Wilsonem, Judem LawemNatalií Portman, Annie Leibovitz: Život objektivem (Annie Leibovitz: Life Through a Lens, 2006) a v roce 2007 si zahrála po boku Toma HankseSoukromé válce pana Wilsona (Charlie Wilson´s War).

V současné době je Julia stále šťastně vdaná a je matkou tří dětí – dvojčat Hazel Patricie, syna Phinnaeuse Waltera a nejmladšího Henryho Daniela.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Zlom v životě Julie Roberts nastal v roce 1990