Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Nominace na ceny Emmy 2014. Výběru dominuje Hra o trůny a Fargo

Kristýna Motlová

Kristýna Motlová

11. 7. 2014

Filmy mají své Oscary, seriály a televizní filmy mají Emmy. Letošní 66. ročník už zveřejnil nominace a nikoho zřejmě nepřekvapí, že nejvíc jich získala fantasy série Hra o trůny.

Hra o trůny patří bez debat mezi nejoblíbenější seriály současnosti. Zdroj:  reprofoto youtube.com

Hra o trůny patří bez debat mezi nejoblíbenější seriály současnosti. Zdroj: reprofoto youtube.com

Hra o trůny, jejíž obliba ani po čtyřech sériích neupadá, má zaděláno na další úspěch. Získala totiž hned devatenáct nominací na ceny Emmy, které už od roku 1949 reprezentují to nejlepší z televizní tvorby. Vedle nominace pro nejlepší seriálové drama jde také o herecké nominace pro Petera Dinklage, Lenu Headey a hostující Dianu Rigg.

O cenu pro nejlepší seriálové drama usiluje pět dalších kandidátů – Breaking Bad, House of Cards, True Detective, Downton Abbey a Mad Men. Všechny tyto seriály zároveň posbíraly slušný počet nominací i v dalších kategoriích.

Za hit letošního roku True Detective jsou nominováni oba ústřední představitelé – Matthew  McConaughey i Woody Harrelson. V kategorii hlavní herec v dramatu se proti nim postaví mimo jiné Bryan Cranston z Breaking Bad a Kevin Spacey za roli v House of Cards.

V téže ženské kategorii je už stálicí Claire Danes díky roli v seriálu Homeland. Společnost jí letos dělají Robin Wright za House of Cards nebo Kerry Washington za Scandal.

Big Bang Theory si stále drží svou kvalitu a přínáší to ovoce. Zdroj: Magic Box

Big Bang Theory si stále drží svou kvalitu a přináší to ovoce. Zdroj: Magic Box

V komediálním žánru boduje Big Bang Theory, Louie, Modern Family, Orange Is the New Black, Veep a Silicon Valley. Ty všechny získaly nominaci pro nejlepší komediální sérii.

V kategorii komediálních herců v hlavní roli nechybí jména jako Jim Parsons, Ricky Gervais, Louis C.K. nebo Matt LeBlanc. Mezi herečkami figuruje Melissa McCarthy, Lena Dunham nebo Amy Poehler.

Ceny Emmy se však neudělují jen za seriály, ale také za minisérie a televizní filmy. Právě těmto oblastem vévodí nový krimi seriál Fargo, který získal celkem osmnáct nominací. Jedna z nich patří i Martinu Freemanovi, který hraje zároveň v další minisérii, a to v Sherlockovi. I ten se mezi nominovanými několikrát objevil.

Z televizních filmů zaujal The Normal Heart o počátcích AIDS v osmdesátých letech minulého století. Jedním z herců je i Jim Parsons, kterému se díky tomu podařilo v jednom ročníku získat hned dvě nominace.

Ze všech nominovaných se v seznamu víc než desetkrát objevily také seriál American Horror Story a talkshow Saturday Night Live. Jména vítězů budou odhalena během slavnostního večera, který se uskuteční 25. srpna.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nominace na ceny Emmy 2014. Výběru dominuje Hra o trůny a Fargo