Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Představitel Sheldona Jim Parsons bude mít hvězdu na chodníku slávy

Kristýna Motlová

Kristýna Motlová

21. 6. 2014

Herec Jim Parsons zaznamenal další úspěch. Díky roli Sheldona v seriálu Big Bang Theory bude jednou ze třiceti osobností, jejichž jméno přibude v příštím roce na Hollywoodském chodníku slávy.

FOTO: Jim Parsons jako Sheldon Cooper

Sheldon je stěžejní postavou seriálu Big Bang Theory. Zdroj: Magic Box

Jedna z hvězd na nejznámějším chodníku slávy ponese už brzy jméno Jim Parsons. Jednačtyřicetiletý herec se zapsal do povědomí diváků hlavně jako Sheldon ze sitcomu Big Bang Theory. Za tuto roli získal mimo jiné tři ceny Emmy a jeden Zlatý glóbus. Díky ní je také jednou z deseti osobností, které dostanou svou hvězdu za zásluhy v oblasti televizní zábavy. Dále to bude třeba Sofia Vergara, Seth MacFarlane či Amy Poehler.

Parsons však není jen televizní hvězda. Letos se objeví mimo jiné ve filmu Wish I Was Here, společně s Rihannou také namluvili ústřední postavy animovaného snímku Konečně doma.

Hollywoodský chodník slávy se nachází v Los Angeles už přes padesát let. První hvězda se zde objevila v roce 1960 a patřila herečce Joanne Woodward. Od té doby přesáhl počet hvězd dva a půl tisíce a každý rok vznikají další pro úspěšné osobnosti ze světa filmu a televize, ale i hudby nebo divadla. Své jméno zde mají i některé fiktivní postavy jako Mickey Mouse, Medvídek Pú či Simpsonovi.

Do dlouhého seznamu se od příštího roku zapíše také režisér Peter Jackson, herci Christoph Waltz a Daniel Radcliffe, skladatel Ennio Morricone či komik Will Ferrell.  „Víme, že výběr reprezentuje to nejlepší ze zábavního průmyslu,“ uvedla předsedkyně výběrové komise pro letošní rok Maureen Schultz.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Představitel Sheldona Jim Parsons bude mít hvězdu na chodníku slávy