Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

5 zajímavostí o Teorii velkého třesku. Představitel Sheldona je gay

Tomáš Dolejš

Tomáš Dolejš

30. 5. 2012

Teorie velkého třesku je jedním z nejoblíbenějších seriálů na světě i u nás. Věděli jste, že Penny měla být alkoholička?

FOTO: Fotografie hlavních geeků ze seriálu Teorie velkého třesku

Indický Flash, brýlatý Flash, podviživený Flash a dvoumetrový Flash. Zdroj: distributor seriálu

Teorie velkého třesku (The Big Bang Theory) je americký sitcom od tvůrců Chucka Lorreho a Billa Pradyho. Seriál pojednává o dvojici vědců Sheldonovi a Leonardovi, na které se kromě vtipných situací lepí i jejich sousedka Penny a přátelé Howard a Raj.

1. Sheldon Cooper (Jim Parsons)

Tato postava je sama o sobě zajímavost. Pár faktů o Sheldonovi: jeho celé jméno zní Dr. Sheldon Lee Cooper, B.S., M.S., M.A., Ph.D., Sc.D. Má IQ 187 (pro porovnání, Einstein měl pouze 170), jeho emailová adresa je s.cooperphd@yahoo.com. Stejně jako představitel Jim Parsons pochází z Texasu. Jim je gay a zasnoubený s přítelem Toddem Spiewakem.

2. Název seriálu

Sitcom se měl původně jmenovat Lenny, Penny a Kenny. Nakonec se celý přepracoval. Jiná verze byla s obměněnou dívčí rolí: Penny se měla jmenovat Katie a měla být alkoholička.

No kdo by je nemiloval…

3. Spolupráce s expertem

Se seriálem spolupracuje profesor fyziky a astronomie David Saltzber z californské univerzity. Má na starosti všechny odborné názvy a definice. Mimo to vytváří rovnice a grafy, které jsou použity jako kulisy. Každý díl po vědecké stránce objasňuje na svém blogu.

4. Oblečení

Mužské postavy mají v každém dílu své specifické oblečení: Sheldon trička s různým popiskem od her až po vědu, Leonard má vždy kapuci, Raj nosí několik teplých vrstev oblečení (nejvíce měl prý až pět vrstev) a Howard si libuje v rolácích.

FOTO: Teorie velkého třesku

Penny v obležení kvarteta nerdů

5. Původ jmen

Některá jména byla vybraná náhodně, některá úmyslně. Sheldonovo příjmení je odvozeno od vědce Leona Coopera, Leonardovo příjmení od vědce Roberta Hofstadtera. Jejich křestní jména jim propůjčil herec a režisér Sheldon Leonard. Howard Wolowitz je jméno bývalého kolegy Billa Pradyho. Zajímavé je třeba i to, že doposud neznáme příjmení Penny.

Teorie velkého třesku (The Big Bang Theory)

USA, 2007 – nyní
111×23 minut

Režie: James Burrows, Ted Wass, Andrew D. Weyman, Joel Murray
Hrají: Johnny Galecki, Jim Parsons, Kaley Cuoco, Simon Helberg, Kunal Nayyar, Mayim Bialik,Brian Wade, Mark Harelik, Katie Leclerc a další

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 zajímavostí o Teorii velkého třesku. Představitel Sheldona je gay