Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Hollywood je plný intrik, stejně jako Bílý dům, říká Kerry Washington

Anna Bílá

Anna Bílá

10. 2. 2013

Kerry WashingtonKerry Washington, která se nám nedávno představila na plátnech kin ve filmu Quentina Tarantina Nespoutaný Django, také účinkuje v seriálu Skandál, který běží na obrazovkách Universal Channelu. Ten v současné době vstupuje do druhé série a my vám přinášíme exkluzivní rozhovor s jeho hlavní představitelkou.

FOTO: Kerry Washington

Hlavní hrdinka seriálu Skandál Kerry Washington. Zdroj: Universal Channel

Seriál Skandál je plný politických intrik a konspirací a soustřeďuje se kolem milostného trojúhelníku mezi prezidentem Fitzgeraldem Grantem III., první dámou Lady Mellie  a bývalou tiskovou mluvčí Olivií Pope, kterou hraje Kerry Washington.

Autorka seriálu Shonda Rhimes se zmínila, že do druhé série chtěla přidat více napětí. Dodala, že úspěch seriálu Chirurgové jí dovolil riskovat při Skandálu. Příběh druhé řady se bude týkat tajemství hlavní hrdinky: v první sérii se Olivia starala o krizové situace, v té druhé se diváci dozvědí, že Olivia skrývá vlastní skandál.

Herci prozradili, že druhá série Skandálu bude nadmíru zajímavá. Půjde v ní o prezidentův život, mimomanželský poměr a falešné volby. Kerry Washington, představitelka hlavní hrdinky, se vyjádřila k pokračování seriálu, a také ke své spolupráci s Quentinem Tarantinem.

Na co se mohou postavy seriálu v druhé řadě seriálu těšit?

Víte, je těžké zapamatovat si, co vám smíme říct a co ne. Každopádně můžete očekávat velká, opravdu velká překvapení v ději, která zatím nebyla odkryta. Je to vzrušující. Je ohromné, že tvůrci mají odvahu psát o tématech, ve kterých je nespočet morálních otázek. Seriál není rozdělen na hrdiny a na záporáky. Všichni mají své chyby. Jsou to prostě lidé, kteří za daných okolností dělají to nejlepší, co mohou.

Viděli jsme jedenáctou epizodu. Co bude dál?

Jak jenom mám naznačit, co přijde? Řekla bych, že to je další epizoda, ve které se podíváme do minulosti. Myslím tedy epizodu, která má blízko ke kampani a volbám. Abych byla upřímná, jsem pouze v půlce, protože jsem teprve vystoupila z letadla (smích). Ale epizody, které se zaměřují na minulost, jsou velice zajímavé a diváci mohou vidět, jak se celý tým dal dohromady. Pamatuji si, když jsme to četli. Při natáčení jsme si poté připomněli, že tohle je poprvé, co jsme spolu v jedné místnosti. A to bylo vzrušující.

Jaké jsou vaše reakce, když čtete scénáře – když jste například zjistila, že Olivia má vlastní tajemství?

Byla jsem v šoku a úžasu! Když jsem to četla na cestě do práce, propukla jsem v pláč. Ten muž, se kterým jsem cestovala, se mě zeptal, zda jsem v pořádku, a já odpověděla: „Nerozumím tomu.“ Byla jsem traumatizovaná. Zavolala jsem Shondě a řekla jsem jí: „Můžeme si o tom promluvit? Musí to být zrovna takhle?“ Měla jsem pochybnosti a byla jsem v šoku. Pořád si posíláme e-maily nebo si voláme ve stylu „Už jsi to četla? Viděla jsi, co je na straně 10?“ Těším se na to, jak to zahrajeme.

Jaký je váš pracovní vztah s Judy Smith?

Mám Judy na rychlém vytáčení. A ne proto, že se často dostávám do potíží, ale protože je velice cenným přínosem pro tvůrce. Můžu jí zavolat a zeptat se například, jaké to je, když někdo zavolá uprostřed noci a vy se musíte jít podívat na mrtvolu. Jaké to je, když jdete do té nejhlídanější místnosti v nemocnici, protože byl postřelen prezident. Je skvělé, že ji v seriálu máme.

FOTO: KERRY WASHINGTON

Kerry Washington se bude muset potýkat s řadou intrik. Zdroj: Universal Channel

V seriálu často nosíte bílou, proč?

Vybrali jsme bílou a celkově pastelové a světlé barvy, abychom Olivii zjemnili, protože velmi často lidem říká to, co nechtějí slyšet. Osobně to cítím tak, že kdybych byla Olivií, chtěla bych se cítit příjemně a tak, že mě ostatní přijímají. Také z pohledu příběhu je lepší mít Olivii v bílém. Myslím, že i když není vždy nevinná, její záměry jsou dobré. Ve všech epizodách zaměřených na minulost jsou všichni kostyméři Američané. Máme tam hodně věcí od Ralpha Laurena a Michaela Korse.

Navštívila jste Bílý dům. Jak je odlišný od toho vašeho v seriálu?

Byla jsem v pravém Bílém domě ještě před tím naším. A ve skutečnosti náš výchozí Bílý dům – jak jsem měla možnost říct Leu DiCapriovi při natáčení Djanga – náš výchozí Bílý dům v pilotním díle byl Bílý dům z filmu J. Edgar, kde Leo hrál. Ale od té doby jsme si postavili vlastní. Ten je skvělý. Myslím, že mnoho lidí překvapuje, že naše oválná pracovna je větší než ta reálná. Je to proto, že potřebujeme spoustu místa pro kamery.

Je pravý Bílý dům jako ten v seriálu – se všemi intrikami a politickými tajnostmi?

Pamatujte, že je to administrativa republikánského prezidenta. To je velmi důležité mít na paměti! Naši tvůrci nezakládají seriál na věcech, které se zrovna dějí nebo které se děly za vlády Bushe. Tvůrci se snaží – teď budu parafrázovat Shondu – přijít s nejvíce bizarními a skandálními nápady, které je napadnou. Potom řeknou Judy: „Co bys udělala? Jak bys to napravila?“ Takže seriál není založený na reálných věcech, které se staly.

Když se vracíte do Washingtonu, co lidé o seriálu říkají?

Jsou nadšení. Jsou tam některé detaily, o kterých říkají: „Panebože, když jsem před mnoha roky pracoval v Bílém domě, nosili nám lidé pořád cukroví, aby nás uplatili!“ Podobné vtipné detaily jsou tam často…

FOTO: KERRY WASHINGTON

Herecké obsazení, které se účastní Skandálu. Zdroj: Universal Channel

Má Washington a Hollywood něco společného?

Nemyslím, že by se to tolik lišilo. Na každém pracovišti najdete lidi s mocí a lidi, kteří se snaží dostat na vrchol a je jim jedno jak.

Jaké to je na place?

Pořád se smějeme. Jsme dobrá parta, navzájem se podporujeme, takže ve dnech, kdy potřebujeme humor,  nás ostatní rozesmějí. Když naopak potřebujeme být vážní, ostatní nám pomohou.

Je nějaký rozdíl mezi fanoušky filmu a seriálu?

Mluvili jsme o tom s celým týmem. Pokud jde o film, lidé nasednou do auta a jedou do kina, kde stráví nějakou dobu. U seriálu publikum ví, že s vámi mají jakousi schůzku ve stejném datu, čase a místě. A vy jste v jejich domovech. Když se jdou lidé podívat na film, vědí, že má začátek, prostředek, konec a potom už nic. Ale u televize – myslím, že lidé mají více otevřený vztah, mají otázky, chtějí odpovědi, protože příběh není kompletní. Myslím, že je to víc intimní a tak trochu proměnlivé. Věc, která mě překvapuje nejvíc, je způsob práce. Hodiny jsou mnohem intenzivnější. Pamatuji si, když jsme začínali s natáčením první série. Moje mamka se mě pořád ptala, co se děje, protože jsem byla vyčerpaná. „Na filmech přece pracuješ 16 hodin denně,“ říkala mi. A já jí odpověděla: „Jasně, ale ve filmu děláš 16 hodin 2 nebo 3 strany scénáře. V seriálu je to 8 nebo 9 stran.“

Jaké to bylo pracovat s Quentinem Tarantinem?

Bylo to úžasné. Má spoustu originálních nápadů a do filmařiny je opravdu zapálený.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Hollywood je plný intrik, stejně jako Bílý dům, říká Kerry Washington