Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

7 zajímavostí o Matthew McConaugheym: S oblibou bubnuje na své břicho

Vendula Kadlecová

Vendula Kadlecová

6. 10. 2013

Patří mezi oblíbené herce, pravidelně končí v žebříčku těch nejpřitažlivějších celebrit a pro roli je schopný udělat cokoliv – od depilace až po drastické hubnutí. A jeho láska k hudbě ho jednou přivedla až do vězení.

Takhle kouká správný právník, Zdroj: distributor filmu

Za nepřístupným pohledem se skrývá vřelý člověk. Zdroj: Bioscop

Matthew McConaughey za pár týdnů oslaví své 44. narozeniny, přesto vypadá minimálně o deset let mladší. Důkazem je také jeho loňský snímek Bez kalhot, kde si zahrál zkušeného striptéra a nemusel se stydět ani vedle svého o patnáct let mladšího kolegy Channinga Tatuma. Kromě této role se vryl divákům do paměti také díky filmům Bláznovo zlato, Zabiják Joe, Jak ztratit kluka v 10 dnech či Lemra líná.

Momentálně je už dva roky šťastně ženatý s Camilou Alves, s níž je od roku 2006, ale vzali se teprve až v době, kdy už spolu měli dvě děti. To třetí se narodilo až letos, a tak čerstvý tatínek přebíhá od plenek k natáčení dalších filmů, které jsou naplánovány na tento nebo příští rok. V těchto dnech ho můžete zahlédnout na filmových plátnech v kriminální komedii Bernie.

1. Nejlíp se mu hraje nahému

V roce 1999 byl zatčen kvůli rušení nočního klidu. Na tom by nebylo nic tak zvláštního, kdyby tomu ještě nepředcházelo obvinění z držení marihuany. A taky skutečnost, že noční klid rušil vášnivou hrou na bonga. Úplně nahý.

2. Drsňák s duší romantika

Matthew je rád za drsňáka a pěstuje si pověst bohéma. „Jsem ten typ chlápka, co vám dá lepší dárek v úterý než na vaše narozeniny. Nemám rád, když mě někdo programuje,“ řekl o sobě herec. Když jde ale o lásku, je schopný odhodit masku chladného muže a zachovat se jako správný romantik. Svou současnou manželku požádal o ruku na Štědrý den, kdy ukryl snubní prsten s diamantem mezi ostatní dárky.

play-sharp-fill

3. K bubnování mu stačí vlastní břicho

V roce 2007 byl zvolen celebritou s tím nejhezčím a nejvypracovanějším břichem. Tajemstvím ovšem nebude jen posilovna, ale taky zvláštní záliba v hudbě. Matthew totiž na své břicho s oblibou bubnuje. „Mé břicho a hruď totiž vydají za čtyři bubny,“ vysvětluje se smíchem. Těžko říct, jestli je jeho břicho opravdu tak hudebně nadané, nebo zda si po svém zatčení jen vypěstoval nenávist k bongům.

4. Kvůli roli shodil přes 30 kilo

V novém filmu Dallas Buyers Club, kde si zahrál člověka nemocného AIDS, musel drasticky shodit, aby byl co nejvíc autentický. Pomocí čajů se mu podařilo ztratit veškerou svalovou hmotu a během pár měsíců vypadal jako chodící smrt. Chuť k jídlu ale neztrácel, a aby novinářům dokázal, že skutečně hladoví jen kvůli filmu, podrobně jim popsal, jak bude jeho první pořádné jídlo vypadat.

„Sedmdesát procent hovězího a třicet procent mletého, možná čtvrtkilový cheesburger s třemi druhy sýra. Všechno si to připravím, dám to do opečené žemle s máslem po obou stranách, nahoru roztavím sýr a dám majonézu. Chci v tom mít plátky okurek s koprem, na kostičky nakrájenou lehce grilovanou bílou cibuli a papričky jalapeños,“ seznámil ostatní se svou volbou.

5. Zásadně nepoužívá deodorant

Jeden z nejpřitažlivějších herců rozhodně není žádný metrosexuál, co by si kosmetiku v koupelně rovnal podle velikosti a značky. Na rozdíl od ostatních totiž trvá na tom, že muži se bez takových věcí obejdou, a proto sám nepoužívá deodorant ani kolínskou. „Správný chlap má smrdět potem,“ tvrdí herec.

Že věk je skutečně jen číslo dokázal ve filmu Bez kalhot. Zdroj: H.C.E.

Že věk je skutečně jen číslo, dokázal ve filmu Bez kalhot. Zdroj: H.C.E.

6. Na depilaci by už nikdy nešel

Správný chlap sice nepoužívá deodorant, ale nejspíš by taky neměl nahlas projevovat své emoce. Pánové ovšem nebývají zvyklí na depilaci tak jako dámy, a tak se může stát, že jim vyklouzne i nějaká ta slzička. Kvůli roli striptéra v loňském snímku Bez kalhot totiž musel Matthew podstoupit depilaci hrudníku, která pro něj byla tak bolestivá, že se nepokrytě rozplakal.

7. Chtěl svého syna pojmenovat po pivu

Předtím, než jeho manželka přivedla na svět prvorozeného syna, koketoval s myšlenkou, že by jej pojmenoval po svém oblíbeném pivu. Inspirací mu byl jeho bratr, který tak učinil a svému synovi dal jméno Miller Lyte po americké značce piva Miller Lite. To mu ale jeho žena rázně zatrhla a syna nakonec pojmenovali Levi.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

7 zajímavostí o Matthew McConaugheym: S oblibou bubnuje na své břicho