Menu
TOPZINE.cz
Chyby ve filmech

Chyby ve filmu Jak ztratit kluka v 10 dnech: Vegetariáni milují slaninu

Vendula Kadlecová

Vendula Kadlecová

28. 2. 2013

Komedie Jak ztratit kluka v deseti dnech vtipně poukazuje na chyby, kterých se ženy dopouští ve vztazích. Jakých chyb se ale dopustili tvůrci filmu?

Cože? chceš říct, že všechny tyhle chyby jsme vážně udělali? Zdroj: Paramount Pictures

Cože? Chceš říct, že všechny tyhle chyby jsme vážně udělali? Zdroj: Paramount Pictures

Novinářka Andie (Kate Hudson) má za úkol napsat článek s návodem, jak se zbavit kluka do deseti dnů, přičemž využije jednu ze svých kamarádek jako předlohu. Michelle je totiž klasickým případem ženy, která ve snaze udržet si chlapa nevědomky jen každého odrazuje.

Ben (Matthew McConaughey) se naproti tomu vsadí, že dokáže jakoukoliv ženu přimět, aby se do něj zamilovala. A jak už to ve filmech bývá, tihle dva narazí zrovna na sebe, a než dosáhnou svých cílů, musí překonat spoustu překážek.

Pokud máte chuť osvěžit si paměť, zapněte si v pátek ve 20:00 Nova Cinema, nebo si počkejte na polední reprízu v neděli.

Chyby ve filmu

1. Během zápasu, když Andie pošle Bena pro další Coca-Colu, zbývá dokonce zápasu jedna minuta. Když je ale záběr odbíhajícího Bena, je jasně vidět, že na tabuli svítí čas 7:51. Že by komedie s prvky sci-fi?

[youtube_660]QPlWT4CMKZA[/youtube_660]

2. Andie Benovi ztropí scénu, když jí chce uvařit k večeři jehněčí. S pláčem mu vyčte, že je přece vegetariánka. Jak to, že jí to Ben spolkne, když se hned na prvním rande oba ládovali humrem v restauraci?

3. Když Andie přijde za Benem do kanceláře, zrovna si přiťukává s kolegou Tedem. Ted má bílý hrnek s nápisem a Ben černý kafáč, o vteřinu později už ale oba mají v rukou hrnek toho druhého.

4. V redakci má Andie na stole kupu časopisů a při bližším zkoumání můžete vidět, že mezi nimi není Composure (ve kterém pracuje), ale Cosmopolitan. Andie, to tě v práci neučili, že konkurence se nemá propagovat šéfce přímo pod nosem?

V téhle roli by Kate Hudson znechutila každého chlapa.

V téhle roli by Kate Hudson znechutila každého chlapa.

5. Na závěrečný ples přichází Andie jen ve žlutých šatech a nemá na sobě jediný šperk. Později je jí zapůjčen diamantový náhrdelník a zničehonic má v uších také ladící náušnice. Samozřejmě jí je mohli taky půjčit, ale při jejím odchodu ochranka požadovala jen vrácení náhrdelníku. Že by pár diamantových náušnic nebyl pro firmu De Lauer tak velkou ztrátou?

6. Ve chvíli, kdy Ben vyčítá Andie, že ho využila pro svůj článek, jí vztekle máchá rukou před obličejem. Několikrát se tak naskytne pohled na jeho snubní prsten. Kdo koho nakonec podvedl, když je Ben očividně šťastně ženatý?

Jak ztratit kluka v 10 dnech (How to lose a guy in 10 days), Komedie/Romantický, USA/Německo, 2003, 116 min, Režie: Donald Petrie, Hrají: Kate Hudson, Matthew McConaughey, Michael Michele, Shalom Harlow, Robert Klein, Bebe Neuwirth, Thomas Lennon, Celia Weston, William Hill, Tony Longo, Adam Goldberg, Natalie Brown, Kathryn Hahn, Samantha Quan, Marvin Hamlisch

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Chyby ve filmu Jak ztratit kluka v 10 dnech: Vegetariáni milují slaninu