Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Kate Hudson: Věčná nevěsta má slabost pro rockery

Kate Hudson patří bezesporu mezi ty výraznější osobnosti herecké scény, kde se jí daří držet si své místo už několik let. Pod záplavou blond vlasů a zářivým úsměvem ale skrývá více, než by se mohlo na první pohled zdát.

FOTO: Kate Hudson

Takhle zasněně se Kate obvykle dívala na svého manžela. A přítele. A taky druhého manžela… Zdroj: Bontonfilm

Kate Garry Hudson se narodila roku 1979 jako druhý potomek hvězdné rodiny v Los Angeles. Její matkou totiž byla známá herečka Goldie Hawn, která tehdy tvořila pár se zpěvákem Billem Hudsonem. Ten však rodinu záhy opustil a v roli otce jej nahradil Kurt Russell. Kvůli nezájmu ze strany biologického otce se nakonec on stal tím, koho Kate považovala za skutečného tátu. To dokazují i její slova o Kurtově hereckém působení: „Pamatuji si, jak jsem ho viděla v jednom filmu umírat. Bylo mi třináct a řvala jsem u toho jak malá.“

Vyrůstání v rodině slavných ale ještě nemusí nutně zajistit bezstarostné dětství. Není sice žádným tajemstvím, že si hrávala s princi Williamem a Harrym nebo jinými potomky slavných, ale Kate si stejně jako spousta jiných hvězd prošla syndromem ošklivého káčátka a tehdy jen těžko někdo věřil, že by si zamračená brunetka s plachťáky jednou mohla podmanit filmový svět.

A tak tohle zdánlivě nevýrazné děvče z Kalifornie proplulo střední školou v Santa Monice a její kroky měly zamířit na univerzitu v New Yorku. Kate ale byla překvapivě ráda středem pozornosti, a proto místo toho přijala v devatenácti své první menší role ve filmech Lososí řeka a Voda na poušti.

[youtube_660]CEZBOFZ1KpM[/youtube_660]

Těžko uvěřit, že o pouhé dva roky později už byla do té doby ne příliš známá herečka nominována na Oscara za vedlejší ženskou roli, a to díky svému výkonu v příběhu Na pokraji slávy. Cenu sice nezískala, nicméně se konečně dostala do podvědomí veřejnosti. V témže roce stanula před kamerou ještě dvakrát, jednou dokonce po boku Richarda Gera ve snímku Dr. T a jeho ženy.

Jak ztratit manžela v několika měsících

Profesní růst ale neznamenal žádný útlum v jejím osobním životě, právě naopak. Začátkem nového tisíciletí se i vzala Chrise Robinsona, frontmana kapely The Black Crowes. V roce 2002 pak učinila jedno z nejdůležitějších hereckých rozhodnutí – kvůli roli v historickém dramatu Čtyři pírka: Zkouška cti odmítla hrát postavu Spidermanovy přítelkyně Mary Jane.

I přesto, že lákavou nabídku nepřijala a Čtyři pírka nezískala příliš kladné ohlasy, začalo se jí stále více dařit. Až přišla hlavní role v komedii Jak ztratit kluka v deseti dnech, která pro Kate znamenala průlom. Nezastavilo ji ani těhotenství a starost o prvorozeného syna Rydera. Díky účinkování ve výše zmíněném snímku tak mohla působit v podobných filmových počinech.

FOTO:

Napadlo by vás někdy, že tahle dívka bude jednou patřit mezi nejkrásnější ženy naší planety?. Zdroj: youtube.com

Kritici neskrývali své pohoršení a nebáli se nahlas vykřikovat, jak Kate sklouzla z pozice nadějné herečky do filmového braku, jako jsou bláznivé komedie. Jednou z nich byla bezesporu také My dva a křen, kde se sblížila se svým hereckým partnerem Owenem Wilsonem. Ten se stal neoficiálním důvodem, proč se šťastný manželský pár v roce 2006 rozpadl a Kate tak přijala postavení svobodné matky.

Se svým novým přítelem měli konečně volné pole působnosti, ale už za pár měsíců se rozešli. Trvalo ještě dlouho, než byl jejich vztah definitivně ukončen, pokoušeli se k sobě totiž několikrát vrátit, ale teprve před třemi lety dala Kate jasně najevo, že ani tentokrát se nejednalo o toho pravého.

Život pokračuje rockovou cestou

Z toho si ale těžkou hlavu nedělala a snažila se lásku najít dál. „Bez ohledu na to, kolikrát bylo mé srdce zlomené, jsem nikdy nepřestala hledat a věřit. Je dobré vědět, že jste udělali všechno pro to, abyste svůj život strávili po boku někoho skvělého. Bylo by smutné umřít sám,“ prohlásila Kate v jednom z rozhovorů.

FOTO: Válka nevěst

Ve Válce nevěst oblékla nádherné šaty návrhářky Very Wang jen jednou. Ve skutečnosti ale Kate zamířila k oltáři už podruhé.

Očividně na tom něco bylo, protože roku 2010 nahradil Owena Wilsona v roli životního partnera další zpěvák – tentokrát Matthew Belllamy ze skupiny Muse. Tím ale podobnost zdaleka nekončí – i této rockové hvězdě loni přivedla na svět syna jménem Bingham a letos v lednu dokonce uspořádali tajnou svatbu, jejíž detaily musela světu prozradit až Goldie Hawn.

Během pouhých dvou let tak Kate stihla započít další éru svého života ve velkém stylu – v novém manželství s novým dítětem. Rodinka žije převážně ve Spojených státech, ale kromě toho tráví čas také v nedaleké Anglii, odkud její současný manžel pochází. Nové začátky s sebou ale přinesly také menší útlum v kariéře, pokud tedy nepočítáte pár velkých soust pro bulvár, kde se například vedly diskuze o její údajné plastice prsou.

Jindy zase způsobila pozdvižení prohlášením, že ráda sleduje svou matku při erotických scénách ve filmech. „Moje máma mi vždycky připadala zatraceně sexy! Neřekla bych, že je to přímo potěšení, ale zkrátka mě to nepohoršuje. Když vyrůstáte s rodiči, kteří jsou hluční a jejich život je jedna velká party, pak si na to zvyknete,“ krčí rameny Kate.

[youtube_660]n843e1Gilbk[/youtube_660]

Kromě novin naposled zazářila ve filmovém muzikálu Nine coby sexy tanečnice nebo jako Liv Lernerová ve Válce nevěst, kterou natočila těsně před seznámením s Matthewem. Ve snímku spolu s Anne Hathaway předvedly dívčí válku se vším všudy a výkony obou hereček byly celkem pozitivně přijaty i kritikou.

Před kamerou se od té doby objevila sice ještě třikrát, nicméně tyto snímky už naopak kritici považují za ne příliš zdařilé a poukazují na to, že upadnou v zapomnění jako většina jejích podobných rolí. Nejspíš proto si letos Kate dala úplnou pauzu od natáčení a další herecké výkony má naplánované až na rok 2013.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kate Hudson: Věčná nevěsta má slabost pro rockery