Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

5 zajímavostí o Claire Danes: Mohla si zahrát Rose v Titaniku

Nikola Němcová

Nikola Němcová

16. 10. 2012

Claire je díky seriálové novince Homeland opět na vrcholu. V posledním roce si za roli agentky CIA odnesla jak Zlatý Glóbus, tak i prestižní cenu Emmy. 

Claire jako agentka CIA. Zdroj: Showtime Network

Claire Danes se narodila 12. dubna 1979 v New Yorku. Už od dětství tíhla k umění. Jako mnoho děvčat jejího věku se věnovala tanci. Následně začala navštěvovat kurzy herectví. Svoji kariéru odstartovala v televizních filmech a seriálech.

Za zmínku stojí drama Tak tohle je můj život, kde propůjčila svou tvář patnáctileté Angele, která jí přinesla její první Zlatý Glóbus a nominaci na Emmy. V té době vtrhla na stříbrné plátno a začalo se jí přezdívat Meryl Streep své generace, což dokázala v několika filmech.

1. Herečkou se nestala kvůli penězům

O tom, že se stane herečkou, se rozhodla v pěti letech. Avšak po letech měla starost, že se s tímto povoláním nemusí uživit, a začala měnit plány: „Jako dítě jsem byla sebejistá. Už v pěti letech jsem byla jasně rozhodnutá, že budu herečka. Madonna byla moje múza. Viděla jsem ji v televizi a věděla jsem, že tímhle se můžu také živit.“

FOTO: Claire Danes

Claire jako padlá hvězda. Zdroj: Paramount Pictures

„O pár let později jsem si uvědomila, že se jako herečka nemusím uživit, tak jsem změnila plán. Nakonec jsem ale zjistila, že herectví je můj osud. Rodičům jsem oficiálně oznámila, že budu věrná svému snu. S penězi nebo bez nich, i tak se stanu herečkou,“ vzpomíná na své dětství.

2. Špatné vztahy s Kate Beckinsale

Při natáčení snímku Téměr bez šance doufala, že se skamarádí se svojí kolegyní Kate Beckinsale, ale nakonec to nedopadlo podle jejích představ. S Kate si vůbec nesedly. „Všechno bylo špatně. Neskamarádily jsme se. Kate je komplikovaná a nedůtklivá,“ svěřila se se svými pocity ohledně Kate v jednom rozhovoru.

3. Vrátila se zpět do školních lavic

Claire se rozhodla dát si od hraní pauzu a přihlásila se na univerzitu Yale, kde se rozhodla studovat psychologii. Na školu se nakonec dostala a napomohl k tomu i doporučující dopis od režiséra Olivera Stona, se kterým se setkala při vzniku filmu U-Turn. Nakonec ale dokončila pouze dva ročníky a školu nedodělala.

4. Odmítala osudové role

Claire je známá tím, že odmítla několik rolí, které posléze proslavily jiné herečky. Byla zvažována jako Rose v Titaniku, ale s díkem odmítla. „Pracovat s Leonardem je skvělé, ale kdybych vzala roli v Titanicu, už bych se ho nebyla schopna nikdy zbavit,“ vysvětluje Claire. Odmítla i roli v Schindlerově seznamu, ačkoliv jí ji Spielberg nabídl přednostně.

5. Klidně si pustí pusu na špacír

Claire je velice upřímná a nebojí se vyjádřit i k některým ožehavějším tématům. Díky svým výrokům na adresu Filipín si vysloužila zákaz vstupu do této země. Prezidentovi Filipín ležela natolik v žaludku, že ji za to několikrát veřejně odsoudil.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 zajímavostí o Claire Danes: Mohla si zahrát Rose v Titaniku