Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Kate Beckinsale: Bývalá anorektička, která vraždí upíry

!Profil herečky!Herečka Kate Beckinsale je upíří vražedkyně, zamilovaná sestřička i ztrápená historická postava. Nezůstává u jednoho žánru, a proto je pro režiséry skvělou volbou.

Kate Beckinsale umí být něžná sestřička v Pearl Harboru i drsná upírka, Zdroj: youtube.com

Kate Beckinsale se narodila 26. července 1973 v hlavním městě Velké Británie rodičům Judy Loe a Richardu Beckinsaleovi, po kterých zdědila herecké geny. Otec Richard zazářil v několika britských sitcomech a matka Judy si zahrála v britské verzi rockového muzikálu Vlasy.

Katin táta však zemřel, než jí bylo deset let, a tak ji vychovával nevlastní otec Roy Battersby, se kterým má skvělý a velmi blízký vztah. „Nemohla jsem si přát lepšího… Nebyl nijak vlezlý, prostě mě k sobě nechal přijít,“ tvrdí Kate s láskou o svém nevlastním otci.

Bouřlivé dospívání a první herecké krůčky

Zatímco si ostatní vrstevníci v době dospívání užívali života, Kate nervově kolabovala a bojovala s mentální anorexií. „Všechny kamarádky měly kluka dřív než já. Deprimovalo mě, že jsme nedělali táboráky, že každý se snažil chovat dospělácky. Nesnášela jsem být teenager.“ Sama sebe Kate v období dospívání popisuje jako pozdní kvítí, které bylo za všemi tak trochu pozadu.

Její situace se změnila na oxfordské univerzitě, kde studovala francouzskou a ruskou literaturu. Za vlastní tvorbu posbírala i několik ocenění a v rámci studia odcestovala do Paříže. Školu ale nedokončila na úkor herectví, které se stalo jejím životem.

První film, ve kterém se Kate objevila jako herečka, byla shakespearovská komedie Mnoho povyku pro nic. Tento film stihla natočit, ještě když studovala, a to během letních prázdnin.

Od roku 1995 byla ve vztahu s hercem Michaelem Sheenem, se kterým má dceru Lily.

První velký úspěch v kariéře nadešel po téměř desetiletém období průměrných či nijak oslavovaných filmů, ze kterých vyniká snad jen Jutský princ nebo Téměř bez šance, kde ztvárnila jednu ze dvou dívek odsouzených na doživotí v thajském vězení. Film vznikl podle skutečné události.

Havajský milostný trojúhelník

Prvním zmíněným milníkem v Katině herecké kariéře se stal velkofilm Pearl Harbor, který více než o katastrofách během druhé světové války vypráví milostný příběh dvou (nebo vlastně tří) mladých lidí. Kate si zahrála po boku Bena Afflecka nebo Joshe Hartnetta a otevřela se jí brána Hollywoodu.

Po boku Roberta de Nira si zahrála v komedii Všichni jsou v pohodě, Zdroj: distributor filmu

Bezprostředně po Pearl Harboru se Kate objevila v romantické komedii Lásce na stopě, kde si zahrála po boku Johna Cusacka.

Z romantičky bojovnicí

V roce 2003 přišel radikální zlom a Kate byla obsazena do role upírské sexy bojovnice Selene ve filmu Underworld, která se snaží zachránit upírstvo před krvežíznivými vlkodlaky. Kate přiznává, že se ráda zbavila rolí v romantických komediích a vyzkoušela něco akčnějšího a zcela jiného. „Byla to pro mě výzva, zahrát si v akčním filmu a podstoupit tvrdý trénink, když ve skutečnosti nedokážu chytit míč, který na mě letí. “

Během natáčení Underworldu se Kate seznámila se svým budoucím manželem, režisérem Lenem Wisemenem, a tak skončil osmiletý vztah s Michaelem Sheenem. Za Wisemena se provdala roku 2004.

O rok později si zahrála další bojovnici, tentokrát vražedkyni upírů po boku Hugh Jackmana alias Van Helsinga ve stejnojmenném filmu. Sama Kate byla překvapena, že se jí naskytla během dvou let příležitost zahrát si ve dvou akčních snímcích. Film se dočkal diváckého úspěchu a Katina hvězda stoupala stále výš.

Herečka mnoha tváří

Dalším velkofilmem na hereččině kontě se stal biografický snímek Letec, mapující život výstředního milionáře Howarda Hughese (Leonardo DiCaprio). Kate si střihla roli jedné z Hughesových milenek, herečku Avu Gardner. Pro roli dokonce přibrala 10 kilo, což je skvělý důkaz toho, že nad anorexií definitivně zvítězila.

Kate je schopna ztotožnit se s jakýmkoli filmovým žánrem, ať se jedná o klasické ztvárnění shakespearovské klasiky, akční sci-fi snímek nebo životopisné drama. Že jí nejsou cizí ani komedie, potvrdila rolí po boku Adama Sandlera ve filmu Klik: Život na dálkové ovládání.

FOTO: Kate to jako modelce sluší, Zdroj: youtube.com

Kate to jako modelce sluší, Zdroj: youtube.com

V současné době pracuje na několika projektech včetně dalšího pokračování upírského sci-fi Underworld. To jde do českých kin 19. ledna.

Od roku 1997 se věnuje modelingu a objevila se v několika reklamních kampaních, například na Absolut vodku nebo šampón Lux.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kate Beckinsale: Bývalá anorektička, která vraždí upíry