Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Ben Affleck: Kvůli lásce si málem zničil kariéru

Nikola Němcová

Nikola Němcová

29. 10. 2010

Ben Affleck má za sebou už několik desítek rolí. Patří k jedněm z nejúspěšnějších hollywoodských herců. Není však pouze herec, ale také talentovaný režisér a scenárista. Jeho poslední režisérský počin The Town právě trhá rekordy v amerických kinech. Ne vždy měl v jeho kariéře na růžích ustláno. V jednu dobu to i vypadalo, že jeho kariéra půjde rapidně dolů.

Ben Affleck jako letec v Pearl Harbor, Zdroj: distributor filmu

Ben, celým jménem Benjamin Géza Affleck – Boldt, se narodil 15. srpna 1972 v Berkeley v Kalifornii. Výjimečně patří k hercům, kteří nepocházejí z umělecké rodiny. Jeho matka je učitelka a otec rehabilitační poradce. Jeho mladší bratr se také vydal hereckou cestou.

Ben už byl od mala rozhodnutý o svém budoucím povolání. Jeho krůčky k herectví můžeme mapovat od doby, kdy se jeho rodina přestěhovala do Bostonu, tam totiž získal svojí první roli. Šlo o televizní seriál The Voyage of the Miami. Při jeho natáčením se seznámil s o dva roky starším hercem Mattem Damonem. Od té doby jsou nejenom nejlepšími přáteli, ale také spolupracovali na několika projektech.

Když nás nechtějí, tak si napíšeme scénář sami

Bohužel pro něj a pro Matta dlouho nepřicházela žádná zajímavá role. Po filmech jako Omámení a zmatení a Flákači se rozhodli, že si sami napíšou scénář a obsadí se do hlavních rolí. Díky Caseymu se seznámili s Gusem van Santem, který se začal zajímat o jejich scénář a v roce 1997 natočil příběh matematického génia, kde si hlavní role zahráli Matt Damon a Robin Williams. Za scénář si odnesli Oscara a svět filmu jim byl otevřen. Od té doby přicházely role, o které opravdu stáli.

S Russellem Crowem ve filmu Na odstřel

Opravdová popularita přišla až se snímky jako Armageddon, Zamilovaný Shakespeare, Dogma nebo Živelná pohroma. Ben se stal nejenom miláčkem žen, ale padl do oka i mnoha režisérům, kteří se rozhodli obsazovat ho ve svých filmech. K těmto rolím mu nepomohl jenom jeho talent, ale také hezká tvářička. Dalšího úspěchu se dočkal u filmů jako Nahoru, dolů a ve válečném romantickém dramatu Pearl Harbor.

Návod, jak zabít lesbickou manželku

Ben začal koketovat i s režírováním. Jeho prvním režisérským počinem byl snímek Zabil jsem svou lesbickou manželku, pověsil jsem ji na řeznický hák a teď mám smlouvu na tři filmy u Disneyho! Mnoho kritiků tvrdí, že má daleko větší talent na režírování než na hraní.

Důkazem můžem zmínit film Gone, Baby, Gone, kde si hlavní roli zahrál jeho mladší bratr Casey. Film měl jak u kritiků, tak u diváků velký úspěch. Motivovalo ho to natolik, že nejenom usedl do režisérského křesla, ale zahrál si i hlavní roli v novém snímku The Town. Bohužel se stále neví, zdali tento snímek bude mít premiéru v českých kinech.

The Town: Pod maskou jeptišky se skrývá lupič, Zdroj: distributor filmu

Jeden čas se Ben stýkal s herečkou Gwyneth Paltrow, se kterou se několikrát setkal na jednom plátně. Jeho další láskou byla zpěvačka a herečka Jennifer Lopez. Jednu dobu byli i zasnoubení, ale jak už to v Hollywoodu bývá, ne všechny vztahy vydrží.  Taktéž si s Jennifer zahrál v pár snímcích, například Táta na plný úvazek nebo Láska s rizikem. Právě poslední jmenovaný film byl obrovský propadák.

Mluvilo se i o konci Benovy kariéry. Na tvrzení, jak velkou roli hrála Jennifer ve zkomírání jeho kariéry, řekl: „Myslel jsem, že chci určité věci, ale nic jsem pro to neudělal. Prohrál jsem. Cítil jsem se nešťastný. Nikdy bych nešel cestou dolů nebo si zničil kariéru. To, co jsem dělal, jsem byl prostě já. Mnoho lidí, co o mě četlo články, které mě nevykreslovaly v nejlepším světle, zapomínali na to, co jsem dokázal v minulosti. Bylo to zničující a škodlivé. Můžu říct z vlastní zkušenosti, že to není špatné jenom pro vás, ale také pro vaší kariéru. Tak jsem si dal pauzu, na chvilku odešel z veřejného života a nechal čas, aby věci urovnal.“ Naštěstí se Ben oklepal a ukázal, že není jenom pěknou tvářičkou, ale že v něm aspoň kousku talentu je.

Ben byl dlouho závislý na nikotinu. Existují dvě verze, proč přestal kouřit. Jednou z nich je, že při natáčení filmu Sejmi eso vykouřil tolik cigaret, že už je ani nemohl cítit. Tou druhou verzí je, že začal abstinovat kvůli tomu, že jeho manželka Jennifer Garner otěhotněla. Je známo, že se jeden čas léčil i ze závislosti na alkoholu.

Se svojí manželkou má dvě dcery a je vlastníkem pěti motorek. Taky vás nejednou napadlo, že je jeho úsměv tak dokonalý? To bude asi tím, že jeho skvostně bílý chrup je umělý. Jeho vlasy na tom asi též nebudou špatně, protože se několikrát objevil v reklamě na vlasovou kosmetiku firmy L’Oréal.

Zajímavosti

Měří 1,89 m.

Zajímá se o politiku.

Učil se arabsky.

Když byl malý, velmi toužil po psovi. Jak to tak bývá, děti se málokdy dovedou o své mazlíčky postarat, a veškerá starost nakonec skončí na rodičích. Tak se Benova maminka rozhodl svého syna nechat otestovat. Měl chodit celý týden venčit imaginárního pejska. Ben to po pěti dnech vzdal a pejska tedy nedostal.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Ben Affleck: Kvůli lásce si málem zničil kariéru