Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Tržby kin v USA: Na Hobita byl krátký Tom Cruise i vulgární dospěláci

Oldřich Mánert

Oldřich Mánert

24. 12. 2012

V předvánočním shonu není překvapením, že v zámořských kinech se nejvíce chodilo na filmovou jistotu s tváří Hobita. I Tom Cruise coby Jack Reacher byl na něj krátký, stejně jako komedie pro dospělé od Judda Apatowa. Jak si vedly ostatní filmy?

OBR: Hobit: Neočekávaná cesta

Tak to máme hezkých pár milionů na kontě. Zdroj: Warner Bros.

První příčku v žebříčku tržeb si s přehledem udržel Hobit a jeho údajně neočekávaná cesta. Všichni o ní sice věděli, i přes tuto klamavou reklamu však do kina zašli i o druhém víkendu a filmu nasypali do kapes slušných 36,7 milionu dolarů. Propad přes 56 procent je sice mnohem vyšší, než se dalo o předvánočním víkendu očekávat, i tak však Hobit celkově utržil bezmála 150 milionů. Vánoční svátky jsou navíc za rohem, producenti si tak určitě s předstihem plácají nad hlavou.

Na to může zapomenout akční snímek Jack Reacher s Tomem Cruisem v hlavní roli. O prvním víkendu si na konto připsal jen 15,6 milionu a s rozpočtem 60 milionů má jednoduše smůlu. Hvězdná síla Cruise očividně na přilákání diváků do kin sama o sobě nestačí. Na úspěch agenta Ethana Hunta tak může nestárnoucí Tom zapomenout.

Čtěte také: Hobit lámal o minulém víkendu absolutní rekordy v prosincových tržbách

Po dlouhé době se do kin podíval také snímek komediálního krále Judda Apatowa. Čtyřicítka na krku je klasickou komedií pro dospělé. Těch je v poslední době v kinech jako šafránu, možná proto si erková řachanda odnesla od diváků slušných 12 milionů. Rozpočet astronomické hranice neatakoval, úspěch tak v následujících týdnech zaručeně přijde.

video
play-sharp-fill

Tak trochu zklamáním je pro studio Pixar znovuuvedení Příšerek s.r.o. ve 3D. Za první víkend utržilo jen 5 milionů, a bude tak muset vyhlížet vánoční svátky, kdy budou brát rodiny s dětmi kina útokem. Konkurovat mu však stále bude animák Legendární parta, který se již několikátý týden drží těsně pod stupni vítězů. Celkově už nasbíral téměř 80 milionů dolarů.

Na kompletní přehled tržeb se můžete podívat níže.

[table id=152 /]

V posledním týdnu roku 2012 bude v zámořských kinech pořádně rušno. Hobita vyzve hned několik ambiciózních filmů. Svůj nový opus Django Unchained bude divákům servírovat oblíbený Quentin Tarantino, o přízeň diváků bude bojovat také filmová verze Bídníků od oscarového Toma Hoopera a drama Promised Land od artového klasika Guse Van Santa.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tržby kin v USA: Na Hobita byl krátký Tom Cruise i vulgární dospěláci