Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailer Legendární parta: Přichází James Bond v červeném. Santa Claus

Marek Benda

Marek Benda

31. 3. 2012

OBR: Rise of the Guardians posterSanta Claus, Zoubková víla, Velikonoční zajíc či Jack Frost se setkávají v animovaném světě od studia DreamWorks. Musí zabránit zlému duchu, známému pod jménem Pitch, rozsévat strach v dětském světě.

video
play-sharp-fill

Příběh vychází z knižní série Williama Joyce (podílel se i na scénáři a režii) The Guardians of Childhood. Poetický název v češtině by zněl Strážci dětství, úžasný distribuční název filmu je však Legendární parta.

Joyce nechtěl, aby uvadl zájem o tyto mytologické postavy, a tak když se mu narodila dcerka, rozhodl se psát: „Jejich mytologie mi byla prezentována vágně, navíc se zdá, že některé charaktery se ztrácejí ze světa. A pak mě to napadlo. Můžu jí o nich vše vyprávět. Něco domyslím a spojím je dohromady.“

Přečtěte si recenzi k sežrání k filmu Jak vycvičit draka

Studio DreamWorks tak po úspěšném animáku Jak vycvičit draka, který trestuhodně nedostal loňský rok Oscara, vysílá do boje zajímavou společnost.

„Pro mě má Santa Claus (mluven Alecem Baldwinem) něco z Jamese Bonda. Umí dělat úžasný věci a k dispozici má vždy výdobytky technické doby. Velikonoční zajíc (mluven Hughem Jackmanem) je zase takový malý Spock. Vždy si vše promyslí. A u Jacka Frosta, kterému je permanentně čtrnáct let, se nabízí srovnání s Peterem Panem,“ popisuje Joyce.

OBR: Rise of the Guardians poster

Co na nás tak civí? Zdroj: youtube.com

Tvůrci slibují epické dobrodružství, a to z traileru prýští na všechny strany. Vizuální stránka ohromuje jíž od prvních vteřin. Ukazuje nám vlídné hlavní postavy, které se však umí rozzuřit. Potetovaný Santa Claus ujíždí na svých saních v ruském ohozu, přitom tasí dvě šavle a nevybíravě se směje. To působí opravdu skvostně. A co taková polární záře nad městy? Připravte se na pořádnou bitvu.

Legendární parta (Rise of the Guardians)

USA, 2012
Animovaný/Dobrodružný

Režie: Peter Ramsey
Hrají: Alec Baldwin, Hugh Jackman, Isla Fisher, Jude Law, Chris Pine, Dakota Goyo

Premiéra v ČR: 29. listopadu 2012

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailer Legendární parta: Přichází James Bond v červeném. Santa Claus