Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailer filmu Django Unchained: Tarantino možná přináší nový kult

Marek Benda

Marek Benda

8. 6. 2012

OBR: Django UnchainedNájemný lovec lidí má v hledáčku své oběti. Dostat se k nim mu může pomoci pouze černošský otrok Django. Odměnou mu bude vidina svobody a nalezení jeho ztracené ženy. Stopy vedou k vlastníkovi neblaze proslulé plantáže…

video
play-sharp-fill

Quentin Tarantino se po třech letech vrací na velká plátna a opět nám servíruje svoji lásku k filmu. Tentokrát se inspiroval spaghetti westernem. Ve filmu se objeví i legenda italské kinematografie Franco Nero, kterého sám režisér velmi obdivuje.

„Tarantino přijel do Říma. Šli jsme spolu na oběd, kde mi vyprávěl, jak jako čtrnáctiletý kluk začal sledovat mé filmy. Dokonce mi tam recitoval repliky mých postav, navíc si pamatoval i hudbu z těch filmů!“ vzpomíná Nero na jejich setkání.

Podívejte se na první fotky z filmu Django Unchained. I s Tarantinem

Samuel L. Jackson již hrál v Pulp Fiction, Jackie Brown a v druhém pokračování krvavého Kill Bill. Spolupráce s Tarantinem ho však neomrzela: „Tarantinovy filmy. Tady není potřeba mluvit o tom, jestli to budu dělat, anebo nebudu. Prostě do toho jdu, je to skvělý, bude to skvělý, zajímavý a kontroverzní.“

Do filmu se podařilo dostat TOP hvězdy. „Jsem poctěn, že budu pracovat s takovými lidmi jako Tarantino, Leo DiCaprio, Samuel L. Jackson a dalšími. Bude to zábava a velká výzva zahrát si tuto roli. Nemůžu se dočkat,“ prohlásil Jamie Foxx.

OBR: Django Unchained

Tomu se říká vnuknutí, kamaráde. Zdroj: distributor filmu

Trailer však dělí dojmy z něj na dvě hromádky. Na jednu stranu vyvolává nadšení, že se Tarantino vrací opět s originálním projektem a to, co nám nabízí, je neodolatelně super. To je pochopitelné, režisérovo jméno je určitá značka a s ní přichází i daná očekávání, na kterých trailer změní jen pramálo.

Druhá kopa však vzbuzuje skepsi a obavy nad ukázkou, která působí prázdným dojmem. A podle názorů uživatelů je příliš komická (k čemuž hudba bezesporu napomáhá), než že by nás drtila pořádným akčním dramatem a chytrými dialogy. Vyberte si. Trailery jsou zkrátka zrádné.

Django Unchained

Western / Drama
USA, 2012

Režie: Quentin Tarantino
Hrají: Jamie Foxx, Christoph Waltz, Leonardo DiCaprio, Kerry Washington, Zoe Bell, James Remar, Samuel L. Jackson, Don Johnson, Franco Nero, Walton Goggins, Tom Savini, James Russo

Premiéra v ČR: 10. ledna 2013

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailer filmu Django Unchained: Tarantino možná přináší nový kult