Menu
TOPZINE.cz
Apetit

VIDEO: Bídníci jsou velkolepý příběh o lásce a pomstě. Přinášíme 5 klipů

Příběh, jehož námětem je stejnojmenná kniha od spisovatele Victora Huga, se odehrává ve Francii na počátku 19. století a zachycuje život prostého francouzského lidu. Podívejte se na pět nových klipů k filmu Toma Hoopera.

video
play-sharp-fill

V prvním snímku můžeme vidět celou podstatu snímku, nebo také jinak řečeno, co způsobilo všechny události, které se později ve filmu rozvíjejí. Jean Valjean (jehož ve filmu ztvárnil Hugh Jackman) byl odsouzen na galeje z důvodu krádeže pouhého kousku chleba. Musí se tedy vydat se napospas svému rozsudku.

Co ve snímku není zobrazeno, ale je nutné zmínit, že teprve ve chvíli opuštění galejí se stává na chvíli pravým zločincem – rozhodne se okrást biskupa. Při činu je však chycen, a i přes jeho kroky ho biskup zachrání a uvede, že všechny věci dal Valjeanovi darem. V tuto chvíli hlavní hrdina procitá a rozhodne se stát dobrým člověkem.

video
play-sharp-fill

Na scénu se dostává svobodná matka Fantine (jejíž roli obsadila herečka Anne Hathaway, proslavená filmem Ďábel nosí Pradu nebo také Deník princezny), která se zaplete s jedním z bohatých studentů. Ten ji však opustí a v rukou jí zůstává pouze její dcera – Cosette (ve starší verzi Amanda Seyfried). Dceru dá do bohaté rodiny, kde s ní však není zacházeno zrovna nejlépe. A aby toho nebylo málo, je po Fantine žádáno ještě více peněz potřebných pro výchovu Cosette.

V tomto klipu lze vidět spor mezi Fantine a místním měšťákem poté, co je donucena si z nouze vydělávat prostitucí. Zde přichází bod propojující Valjeana s Fantine, která ho pověří, aby se o její dceru postaral, a následně umírá.

video
play-sharp-fill

Ve třetím videu můžeme vidět Jeana Valjeana po určité době od opuštění galejí. Jean se dozvídá, že ze zločinu, který kdysi spáchal, byl obviněn nevinný člověk. Udá se na policii, aby nešťastníka zbavil trestu. Později konečně nalézá Cosette, bere si ji do péče a stará se o ni jako o vlastní dítě.

video
play-sharp-fill

Ve čtvrtém klipu přichází velká změna. Zde už můžeme vidět Cosette jako skoro dospělou ženu, která se dostává do svého prvního milostného románku s chudým studentem Mariusem (pro tuto roli byl výbornou volbou herec Eddie Redmayne – mimo jiné známý z historického filmu Královna Alžběta). Láska na první pohled se však později stává mnohem složitější.

video
play-sharp-fill

Poslední snímek představuje druhou mladou dívku – Eponinu, která je také zamilovaná do Mariuse. Bohužel štěstí v jejím životě bude v budoucnu ještě hodně vratké.

Výše popsané scény jsou jen malá část tohoto nádherného příběhu, který se bude ještě dále rozvíjet mnoha nečekanými směry. Důležité je, že všechny osoby ve filmu mají něco společného a všechny je vzájemně propojuje již zmíněný Jean Valjean. Zajímá vás, jak to celé dopadne? Premiéra v České republice proběhne již 3. ledna 2013.

Bídníci (Misérables, Les)

Muzikál / Drama / Romantický
Velká Británie, 2012, 152 min

Režie: Tom Hooper
Hrají: Hugh Jackman, Russell Crowe, Anne Hathaway, Amanda Seyfried, Helena Bonham Carter, Eddie Redmayne, Sacha Baron Cohen, Aaron Tveit, Colm Wilkinson

Premiéra v ČR: 3. ledna 2013

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

VIDEO: Bídníci jsou velkolepý příběh o lásce a pomstě. Přinášíme 5 klipů