Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Amanda Seyfried: Velmi dobře zpívající Červená karkulka

Redakce

Redakce

10. 6. 2011

!Profil herečky!Mladá, talentovaná a také velmi nadějná herečka a zpěvačka nastartovala svou dráhu v různých seriálech, až se přes muzikál Mamma Mia! dostala do povědomí diváků všech kategorií. Letos se na ni můžeme těšit v Červené karkulce na DVD.

FOTO: Amanda ve filmu Dopisy pro Julii

Amanda ve filmu Dopisy pro Julii, Zdroj: distributor filmu

Amanda Louise Seyfried se narodila 3. prosince 1985 v Allentown v Pensylvánii ergotrapeutce (léčba prací) Ann Sander a lékárníkovi Jacku Seyfriedovi. Má starší sestru Jennifer Seyfried, muzikantku hrající na varhany v rockové kapele Love City ve Philadelphii. V roce 2003 absolvovala střední školu William Allen a po dokončení nastoupila na Fordhamovu univerzitu v New Yorku.

Ve svých jedenácti letech odstartovala dráhu modelky a v patnácti začala její kariéra herečky. O bývalé modelingové kariéře řekla: „Byla jsem přirozeně hubená a měla jsem rovnátka, takže jsem nebyla moc roztomilá modelka. Nikdy jsem se necítila krásná, ale byla to legrace. Když jsem dostala za svou práci šek, věnovala jsem ho na nákup sladkostí.“ V sedmnácti letech s modelingem skončila a začala chodit na lekce zpěvu na Broadway.

Z modelky zpěvačkou, nebo raději herečkou?

V roce 2004 byla obsazena do filmu Protivný sprostý holky, kde se setkala s Lindsay Lohan, se kterou jsou kamarádky, a přátelí se i s Nikki Reed. Zahrála si také ve vedlejších rolích a seriálech, jako třeba Veronica Mars, Kriminálka Las Vegas či Dr. House.

FOTO: Amanda čtoucí Dopisy pro Julii Kapuletovou

Amanda čtoucí Dopisy pro Julii Kapuletovou, Zdroj: distributor filmu

Ukázalo se, že Amanda trpí úzkostí a záchvaty paniky. Její první vážnou známostí byl herecký kolega ze seriálu All My Children Micah Alberti. Poté, co jejich vztah skončil, nahradila ho na nějakou dobu dalším kolegou Emilem Hirshem. V roce 2005 začala vztah s hercem a hudebníkem Jessem Marchantem, který po třech letech skončil.

V roce 2008 se díky populárnímu seriálu pro HBO s titulem Velká láska dostala do povědomí Hollywoodu jako mladá sympatická dívka Sophie. V úspěšné muzikálové komedii Mamma mia! jsme ji mohli vidět po boku Meryl Streep a Pierce Brosnana. Během natáčení tohoto snímku se seznámila s hercem Dominikem Cooperem, ale jejich vztah vydržel pouhý rok. K tomuto filmu nazpívala titulní píseň Gimme! Gimme! Gimme!, která se umístila v hitparádách na předních příčkách.

Od té doby se jí daří a je obsazovaná čím dál častěji. Připomeňme horor Jennifer’s Body – Bacha kouše!, kde hrála po boku Megan Fox. Obě ztvárnily kamarádky ze školy, které se postupem času proměnily, a tak zatímco z Megan se stala sexbomba, Amanda se promění v klasickou šedou myš. V erotickém thrilleru Chloe si zahrála prostitutku, která je najata manželkou Julianne Moore, aby otestovala věrnost jejího manžela Liama Neesona.

Sbírá džíny a ocenění

Amanda se také objevila na obálce tří knih spisovatelky Francine Pascalové, jejím koníčkem je sbírání džín, což jí zůstalo jako památka na modelingovou kariéru. Má všechny možné druhy a nakupování nových a nových kousků ji ještě neomrzelo.

FOTO: Amanda líbá Channinga Tatuma ve filmu Milý Johne

Amanda líbá Channinga Tatuma ve filmu Milý Johne, Zdroj: distributor filmu

V minulém roce si zahrála po boku Channinga Tatuma ve filmové adaptaci románu Nicholase Sparkse Milý Johne a romantické komedii Dopisy pro Julii, natočené na motivy knihy Lise a Ceila Friedmanových.

V loňském roce začala média spekulovat o vztahu Amandy s Ryanem Phillipem, byli spolu totiž viděni na halloweenské párty Kate Hudson, po třech měsících se však rozešli. V nedávné době se ovšem Amanda přiznala ke vztahu se švédským hercem Alexandrem Skarsgardem.

Na kontě má velké množství nominací a ocenění, například MTV Movie Award, ocenění Sexy žena roku nebo Teen Choice Awards. Od roku 2005 dodnes se také pohybuje v různých žebříčcích nezávislých kritiků a časopisech jako třeba 100 nejkrásnějších známých tváří z celého světa, Nejžhavější mladé hollywoodské hvězdičky, Nejvíce okouzlující ženy či Top ten herečky do 30 let.

V srpnu se dočkáte Amandy na DVD v premiéře romantického fantasy thrilleru Červená karkulka. Jako Valerie se zamiluje do hloubavého mladíka, ale její rodiče jí dohodnou sňatek s jiným mužem. Mezitím ve vesnici začne řádit vlkodlak, kterého k Valerii pojí zvláštní pouto. Dále se na ni můžete těšit ve snímku Now režiséra Andrewa Niccola.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Amanda Seyfried: Velmi dobře zpívající Červená karkulka