Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Nové filmové komedie v roce 2015. Těšte se na plyšáka i striptéry

Kristýna Motlová

Kristýna Motlová

23. 1. 2015

S úsměvem jde všechno líp a smích prodlužuje život. Tak proč si obojí nedopřát skrze filmové zážitky? V příštím roce zaplaví kinosály spousta komedií. My jsme vybrali 7 z nich, které budou stát za to.

FOTO: Meda 2

Druhý Méďa patří mezi nejočekávanější komedie letoška. Zdroj: Universal Pictures

Birdman

Kdo zná tvorbu Alejandra Gonzáleze Iñárritu, musí mu být jasné, že jeho nejnovější film rozhodně nebude klasická komedie. Birdman má výraznou dramatickou linkou, nicméně nejčastěji je označován za černou komedii. Hovoří se o něm také jako o jednom z nejlepších filmů současnosti a velkém favoritovi na Oscary.

Snímek vypráví příběh herce, který má to nejlepší za sebou a který se snaží vymanit ze své životní role. Je příznačné, že hlavní postavu ztvárnil Michael Keaton, jenž byl dlouho spjat se svou rolí Batmana v Burtonových filmech.

Datum premiéry: 22. ledna

Magic Mike XXL

Channing Tatum se Bez kalhot už jednou předvedl, ale zjevně to nestačilo. Oblíbený herec si roli striptéra, k nadšení divaček, zopakuje. Režisér jedničky Steven Soderbergh se tentokrát spokojí s pozicí za kamerou a svoje místo přenechá Gregorymu Jacobsovi.

Ve dvojce se po vzoru Magic Mikea rozhodnou i ostatní pověsit striptérské řemeslo na hřebík. Rozloučit se ale chtějí ve velkém stylu, a tak připravují svou závěrečnou nezapomenutelnou show. A i když bude chybět Matthew McConaughey, rozhodně se bude na co dívat.

Datum premiéry: 9. července

Tatum se do role striptéra vrátí, McConaughey nikoliv. Zdroj: distributor filmu

Tatum se do role striptéra vrátí, McConaughey nikoliv. Zdroj: distributor filmu

Mortdecai: Grandiózní případ

Johnnyho Deppa aby divák na plátně v posledních měsících pohledal, natož v komedii. Letošní rok ale bude výjimka, herec se hned v lednu představí jakožto Charles Mortdecai, obchodník s uměním a podvodník zároveň. Jak už je u Deppa zvykem, nebude chybět podivná vizáž, tentokrát půjde o zesvětlené vlasy a pečlivě pěstěný knírek.

Předlohou pro film je knižní série ze sedmdesátých let od Kyrila Bonfiglioliho. Příběhy Charlieho Mortdecaie byly ve své době velice oblíbené a populární, mezi jejich fanoušky se řadí i Stephen Fry nebo Hugh Laurie.

Datum premiéry: 29. ledna

Pixels

Inspiraci v krátkometrážním snímku Pixely z roku 2010 našla komedie s Adamem Sandlerem v hlavní roli. Mimozemšťané v ní zaútočí na Zemi ve stylu bojů z videoher. Kdo jiný se jim může postavit než šampion v tomto oboru Sam? V jeho týmu stane i aktuálně velice oblíbený Peter Dinklage.

Režie snímku se chopil legendární Chris Columbus, který má na svědomí mimo jiné první dva díly Sám doma a Harryho Pottera a který neměl za posledních pět let v kinech jediný film.

Datum premiéry: 13. srpna

FOTO: Pixels

Bude ve schopnostech tohoto týmu zachránit planetu? Zdroj: Falcon

Annie

Jméno Quvenzhané Wallis asi mnohým nic neřekne, ale když dodáme, že jde o nejmladší herečku, která kdy byla nominována na Oscara, možná už začne svítat. Po hlavní roli ve snímku Divoká stvoření jižních krajin dostala Quvenzhané další velkou role. Tentokrát v komediálním muzikálu.

Snímek je pojmenovaný podle hlavní postavy – děvčeti ze sirotčince. Jejím hereckým parťákem je Jamie Foxx, který hraje kandidáta na starostu, jenž se rozhodne Annie adoptovat, aby si zajistil více voličských hlasů. Žádného diváka pak nemůže překvapit, že se mu adoptivní dcera rychle dostane pod kůži.

Datum premiéry: 26. března

Méďa 2

Snímek Méďa Setha MacFarlanea byl v roce 2012 komediálním hitem, který bavil diváky a jen v kinech vydělal přes půl miliardy dolarů. Letos v létě čeká fanoušky nekorektní komedie její pokračování, v níž se vedle plyšového chlupáče objeví znovu v hlavní roli Mark Wahlberg.

Ke štábu, s nímž měli diváci tu čest už v prvním díle, se tentokrát připojí řada dalších slavných hereckých jmen v čele s Morganem Freemanem a Liamem Neesonem. Milu Kunis v hlavní ženské roli vystřídá Amanda Seyfried.

Datum premiéry: 2. července

FOTO: Mark Wahlberg ve filmu Méďa

Jeden film Méďovi nestačil, sprostou podívanou na plátnech rozjede i podruhé. Zdroj: REPROFOTO youtube.com

Unfinished Business

Vince Vaughn se v komediích cítí jako ryba ve vodě, ale v příštím roce ho diváci budou moct vidět nejspíš jen v jediné. V ní ztvární podnikatele, který má před sebou důležitou zakázku, kde navíc na opačné straně stojí jeho bývalá zaměstnavatelka. Nic jiného než vítězství není v takové situaci pochopitelně dovoleno.

Na plátně Vaugna tentokrát doprovodí Dave Franco, Sienna Miller nebo Nick Frost. Příslibem dobré podívané by měl být scénář Stevea Conrada, jehož poslední prací byl vydařený Walter Mitty a jeho tajný život.

Datum premiéry: 7. května

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nové filmové komedie v roce 2015. Těšte se na plyšáka i striptéry