Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

5 zajímavostí o Marku Wahlbergovi. Vyhnul se teroristickému útoku

Nikola Němcová

Nikola Němcová

28. 4. 2013

Mark Wahlberg působí na poli showbyznysu už nějaký ten pátek. Začínal jako dětská hudební star, ale až svět stříbrného plátna ho naplno zaujal. Prorazil ve snímku Hříšné noci a tento týden měl premiéru krimi thriller Zlomené město.

FOTO: Mark Wahlberg ve filmu Skrytá identita

Drsný policista Mark Wahlberg. Zdroj: Warner Bros.

Mark Wahlberg, dříve známý jako Marky Mark, se narodil 5. června 1971 v Massachusetts jako nejmladší z devíti děti. Jeho dospívání a následný úspěch připomínají film plný klišé. Ve třinácti letech ho spolu s jeho bratrem Donniem objevil hudební producent Mark Starr, který je obsadil do boybandu New Kids on the Block. Markovi se však nelíbil hudební styl kapely, a tak se rozhodl skupinu po třech měsících opustit.

Jeho bratr Donnie se stal ze dne na den hvězdou, za to Mark se rozhodl svoje dospívání trávit jinak. Začal brát drogy a několikrát se dostal do křížku s policisty. Pro někoho může být překvapením, že tento věřící muž měl v mládí rasistické sklony.

Naštěstí nebyla Markova budoucnost lhostejná právě Donniemu, který mu podal pomocnou ruku. Pomohl mu vydat první album jeho nové skupiny Marky Mark and the Funky Bunch. Přestože první album slavilo úspěch, to druhé už bylo propadák.

Mark opustil hudební průmysl a zkusil své štěstí na filmových plátnech. Po pár nevýrazných rolí nastal průlom. Ve filmu Paula Thomase Andersona byl obsazen do role pornohvězdy Dirka Digglera, která mu vysloužila úspěch nejen u kritiků, ale i u diváků. Ze dne na den se z něj stala filmová hvězda a na nedostatek rolí si nemohl stěžovat. Ale až v posledních letech si vysloužil nálepku opravdu respektovaného herce, kterou stvrdil nominací na Oscara za Skrytou identitu. A nyní se vrací jako bývalý policajt ve Zlomeném městě.

video
play-sharp-fill

1. Potyčky se zákonem byly na denním pořádku

Dříve byl pro policii Mark známou firmou. Mimo jeho zálibu v drogách se věnoval i jiné kriminální činnosti. Nejdříve házel kameny po Afroameričanech a později pod vlivem drog zaútočil na Vietnamce. A tentokrát mu to neprošlo bez povšimnutí. Jednoho z napadených zbil do bezvědomí a druhému způsobil trvalé oslepnutí na jedno oko. Mark byl odsouzen ke dvou letům vězení, ale nakonec si odseděl pouhých 45 dní.

2. Málem zahynul při teroristickým útoku

Spolu s přáteli si zarezervoval letenku do letu číslo 93, které bylo uneseno teroristy při útoku z 11. září. Původně měl v plánu letět z Bostonu  do Los Angeles, ale na poslední chvíli se rozhodl jet do Toronta na filmový festival a odtud do Los Angeles.

V mnoha rozhovorech později prohlašoval, že se mu o tom často zdají sny a že pokud by byl na palubě letadla, tak by se spolu s přáteli pokusili bojovat proti teroristům.

3. Nechává si odstranit všechna tetování

V mládí si Mark nechal udělat několik tetování, aniž by nad tím nějak přemýšlel. Jeho matka ho několikrát varovala, ale on si myslel, že tomu nerozumí. Po dvaceti letech mu došlo, co si nechal vytetovat, a rozhodl se, že si je všechny nechá odstranit laserem.

FOTO: Mark Wahlberg ve filmu Zlomené město

Mark jako soukromé očko. Zdroj: 20th Century Fox

V Show Grahama Nortona se svěřil, že vzal s sebou několikrát i svoje děti, aby viděli, že se nejdříve mají pořádně zamyslet, než si pořídí tetování. Chtěl, aby viděly, kolik bolesti mu to působí, ale jim to prý bylo jedno.

4. Z protřelého rváče modelem

Na mnoha koncertech své skupiny Mark vystupoval pouze ve spodním prádle. Díky tomu si ho všimli ti správní lidé na pravém místě a nabídli mu, aby předváděl spodní prádlo značky Calvin Klein. Kromě kariéry muzikanta a herce si tedy vyzkoušel, jaké je to být modelem. A to i když celý život bojuje se svojí váhou, jak se svěřil v několika rozhovorech.

5. Za některé filmy, které natočil, se stydí

Přestože má na svém kontě několik kritiky uznáváných filmů, některé by nejraději nenatočil. Mysteriózní thriller Pravda o Charliem považuje za nejhorší snímek, který kdy natočil. Není to ale jediný počin, na který není pyšný. Oproti Skryté identitě, kterou si nejvíce považuje, by nejraději nanatočil hudební snímek Rocker, kde si zahrál po boku Jennifer Aniston.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 zajímavostí o Marku Wahlbergovi. Vyhnul se teroristickému útoku