Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

10 nejvíc přeplacených herců a hereček. Adam Sandler kraluje žebříčku

Kristýna Motlová

Kristýna Motlová

11. 12. 2013

Adam Sandler, Jennifer Aniston nebo Matt Damon. Taková jména figurují na seznamu herců a hereček, kteří jsou v poslední době nejvíc finančně nadhodnoceni. Žebříček zveřejnil časopis Forbes.

FOTO: Zkus mě rozesmát (2011)

Sandler ani Aniston se momentálně filmařům moc nevyplácejí. Zdroj: Falcon

Nejvíce přeplaceným hercem je podle magazínu Forbes Adam Sandler, který dostává za jeden film zhruba 15 milionů dolarů. Jeho poslední projekt Machři 2 si sice vedl dobře, neboť tržby v kinech překonaly přibližně třikrát náklady na natáčení, ten už se ale do statistiky nevešel. Naopak s dalšími snímky Jack a Jill a Můj otec je šílenec už to tak růžové nebylo. Odhaduje se, že za jeden dolar z platu Sandler filmu vydělá 3,4 dolaru.

Druhou příčku okupuje královna romantických komedií Katherine Heigl. Filmařům se za každý dolar jejího platu vrátil půl čtvrtého dolaru. Pomyslnou bronzovou medaili získává Reese Witherspoon. Pravá blondýnka vydělala 3,9 dolaru pro film za každý dolar pro sebe. Pětici uzavírá mužská dvojice – čtvrtý Nicholas Cage a pátý Kevin James.

Do nejvíce přeplacené desítky se vešli ještě herci Denzel Washington, Steve Carell, Matt Damon a Ryan Reynolds. Z hereček žebříček doplnila Jennifer Aniston na osmé pozici. Ta si přijde průměrně na pět milionů za film a filmařům se za každý investovaný dolar vrátí více než desetinásobkem.

Forbes žebříček poskládal na základě posledních třech snímků každého z herců (vyjma animovaných filmů), které vstoupily do kin do letošního června. Posuzoval přitom, kolik dostali aktéři zaplaceno a jak filmy uspěly z hlediska tržeb v kinech.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

10 nejvíc přeplacených herců a hereček. Adam Sandler kraluje žebříčku