Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

6 zajímavostí o Mattu Damonovi. Přesvědčil svět, že Clooney je gay

Vendula Kadlecová

Vendula Kadlecová

21. 7. 2013

Svět ho zná jako Agenta bez minulosti. Přesto se najde spousta věcí, které dokazují, že Matt Damon svou minulost rozhodně má a že si v ní život užíval plnými doušky.

Soustředěný výraz a pistole v ruce. Tak se nám vryl do paměti. Zdroj: Bontonfilm

Soustředěný výraz a pistole v ruce. Tak se nám vryl do paměti. Zdroj: Bontonfilm

Americký herec Matt Damon vyrůstal na předměstí Massachusetts jen se svou matkou, s níž zůstal po rozvodu rodičů. Život mu změnil až jeden kamarád ze sousedství, jehož jméno vám možná může znít povědomě. Ano, byl to Ben Affleck, který Matta přivedl k herectví.

První velký úspěch přišel se snímkem Dobrý Will Hunting, průlom a vrcholný bod jeho kariéry však odstartoval Agent bez minulosti, který se se svými pokračováními Bourneův mýtus a Bourneovo ultimátum zařadil mezi největší filmové trháky.

Stejně tak se divákům do paměti vryly i filmy Zachraňte vojína Ryana či legendární Dannyho parťáci, kde stanul po boku Brada Pitta a George Clooneyho. A pokud vás zajímá, co z kamarádské škodolibosti provedl posledně jmenovanému, určitě čtěte dál.

1. Kritizuje výchovu své matky

Když Matt vyrůstal jen se svou matkou, která vyučovala na univerzitě, neměl to lehké. Prý měl neustále pocit, jako by sám vyrůstal ve škole, protože jeho matka zastávala teorii výchovy přesně podle učebnice.

„Někdy mi třeba řekla: Za půl roku na mě budeš naštvaný, ale bude to v pořádku. Jako by vždycky všechno věděla dopředu. Nemohl jsem si ani sám vybrat, co ze mě jednou bude, protože mi to všechno kompletně nalinkovala sama. Byla to vážně otravná výchova,“ kritizuje ji otevřeně.

2. Oženil se dvakrát se stejnou ženou

Nejednalo se však o drsný rozchod a opětovné sladké usmíření. S Lucianou se poznal před deseti lety v baru, kde obsluhovala. „Nejsem takový blázen jako mnoho jiných filmových hvězd. Nejspíš je to proto, že jsem si vzal ženu, která není herečka,“ objasňuje se smíchem důvod, proč je manželka z řad pracujícího lidu lepší než všechny celebrity dohromady.

Jejich první svatba ale byla skromná, a tak se rozhodli svůj manželský slib obnovit ve velkém stylu. Na karibském ostrově dal Matt 20 milionů dolarů jen za to, aby pronajal luxusní letovisko rodině a všem svým přátelům, kteří na svatbu dorazili. Pěkné odlehčení bankovního konta, nemyslíte?

FOTO: Herecké ikony Hollywoodu ve filmu Dannyho parťáci 2

George Clooneyho a Brada Pitta zná z natáčení Dannyho parťáků. Trochu celosvětového žertování si může dovolit. Zdroj: Warner Bros.

3. Roznesl světový drb o Clooneym

Na filmovém festivalu v Itálii se Mattovi před třemi lety povedlo zajistit novinářskou kachnu tak velkou, že by z toho bulvární deníky dokázaly vyžít ještě několik let. „Novináři se ptali Brada Pitta, kdy si konečně vezme Angelinu, a on otráveně prohlásil: Až se George Clooney ožení se svým přítelem. Když něco takového řeknete v Americe, novinář se zasměje, ale za hranicemi je to jinak,“ vzpomíná.

„Další den se na to ptali novináři i mě. Dalo mi práci udržet kamenný výraz, ale potvrdil jsem jim, že George Clooney je opravdu gay a že ho tlačíme k tomu, aby si svého přítele vzal, protože je ten pravý. Den nato už bylo hlavní zprávou na CNN: Muž se kvůli Clooneymu svlékl na tiskové konferenci. Neuvěřitelná zábava!“ směje se Matt.

4. Král hvězdných naschválů

Novinářské kachny nejsou zdaleka jediným Mattovým uměním. V talk show Jimmyho Kimmela ho zmíněný moderátor nenechal za celou dobu promluvit jediné slovo. A Matt se mu pomstil tak, že mu s Jimmyho dlouholetou přítelkyní Sarah natočili poněkud netradiční video k narozeninám. V podstatě jde jen o výčet míst, kde spolu provozovali sex, zatímco Jimmy nebyl doma.

Jimmy mu ale vrátil úder s noblesou. Natočil totéž video, ale do role svého spolunocležníka pasoval Mattova celoživotního kamaráda Bena Afflecka a k tomu jim zpíval celý hollywoodský sbor celebrit – od Brada Pitta přes Robina Williamse a Cameron Diaz až po Harrisona Forda.

5. Odmítl namluvit sám sebe v PC hře

Spousta slavných filmů byla předlohou pro tvůrce počítačových her, které bavily miliony lidí po celém světě. Výjimkou nebyl ani Agent bez minulosti a jeho další díly, podle nichž byla vytvořena hra Bourne Conspiracy. Matt však svou postavu odmítl namluvit s tím, že prý je hra příliš brutální, a proto se na ní nechce podílet.

6. Michael Douglas prý fantasticky líbá

Při natáčení snímku Liberace!, který právě míří i do českých kin, zažil Matt nejednu horkou chvilku. Film totiž mapuje lásku slavného pianisty (Michael Douglas) a jeho řidiče v době, kdy byl homosexuální vztah považován téměř za zločin a s pravdou se na světlo nevycházelo za žádných okolností.

„Víte, nebylo to zrovna nejpřirozenější. V jedné scéně musím vylézt z bazénu, jít k Michaelovi, obkročmo si na něj sednout na lehátku a začít ho líbat. A v tom scénáři nejde o žádnou pusu, museli jsme se líbat pěkně vášnivě. Michael se ale líbal úžasně,“ přiznal Matt bez okolků.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

6 zajímavostí o Mattu Damonovi. Přesvědčil svět, že Clooney je gay