Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

8 zajímavostí o Jennifer Aniston: Nenávidí účes, který ji proslavil

Vendula Kadlecová

Vendula Kadlecová

25. 8. 2013

Jennifer se proslavila díky roli v seriálu Přátelé a bohužel také nechvalně proslula jako ta, kterou Brad nechal kvůli Angelině. Sladká Rachel má toho ale za sebou mnohem víc.

FOTO: Jennifer ví, jak všechny správně okouzlit

Jeden úsměv a podlehnete. Jen Brad radši podlehl Angelině. Zdroj: Columbia pictures

Když Jennifer Aniston v šestadvaceti letech získala roli Rachel v seriálu Přátelé, ani netušila, jak moc se její život změní. Z téměř neznámé herečky se skoro přes noc stala seriálová hvězda, stejně jako pět jejích kolegů. Za svou roli získala hned několik ocenění, ale zároveň s koncem seriálu přišla o to nejcennější – o manžela.

Brad Pitt se v té době rozhodl, že lepší životní partnerkou bude Angelina Jolie, a po sotva pětiletém manželství Jennifer opustil. Zlomilo ji to, ale brzy se postavila na nohy a začala svou kariéru opět rozjíždět. Dnes má na kontě spoustu romantických komedií jako Riskni to s Polly, Až tak moc tě nežere, Marley a já či Zkus mě rozesmát.

A pokud seriál Přátelé opravdu postrádáte, můžete si kromě opakování v televizi zajít do kina na nejnovější komedii Millerovi na tripu, kde si Jennifer zahrála dokonce striptérku.

1. Chtěla být mikrochirurgem

Jennifer v dětství nijak netoužila po tom být slavná. Na rozdíl od svých vrstevníků měla poněkud ušlechtilejší plány do života. „Můj sen byl stát se mikrochirurgem, protože typy těchto operací, s intenzivní koncentrací a smyslem pro detail, mě úplně fascinovaly,“ svěřila se.

Její sen navíc není až tak nepochopitelný vzhledem k tomu, jak k okolnímu světu a společnosti přistupovali její rodiče: „Rodiče mi nedovolili dívat se na televizi, když jsem byla dítě. Vlastně jsem se mohla dívat na dvě věci – pořad 60 minut a dokumentární lékařské programy, protože byly naučné.“

Je jí přes čtyřicet, ale roli striptérky si střihne bez problémů. Zdroj: Youtube

2. Účes Rachel považuje za příšerný

Role Rachel v přátelích jí kromě popularity přinesla také označení módní ikony. Její charakteristický účes inspiroval tisíce žen po celém světě, které netoužily po ničem jiném než vypadat jako sladká Rachel. Jennifer ho ale nesnášela.

„Jak to jen říct… Myslím, že to byl ten nejošklivější účes, který jsem kdy viděla. Vážně bych ráda věděla, proč byla ta věc tak oblíbená,“ vyjádřila se o svém účesu herečka.

3. Nenávidí veřejná vyznání lásky

I když si zahrála ve spoustě filmů, kde se projevování citů považuje za divadlo pro veřejnost, ona sama takové vyznání lásky neuznává. Žádné žádosti o ruku na světelné tabuli při zápase ani najatý sbor zpěváků, který na náměstí zazpívá vyznání lásky, na takové věci si Jennifer nepotrpí.

„Jednou jsem se rozešla s klukem a on se mě snažil dostat zpátky tím, že přivedl maminku do restaurace, kde jsem pracovala, a klekl si na koleno přímo uprostřed lokálu. Celá restaurace začala dojatě tleskat a já jen jako: Vstaň! Bylo to fakt příšerné,“ směje se.

4. Statisticky nejlepší

Možná se vám zdá, že její obličej vidíte na obálkách časopisů až příliš často. Nejste daleko od pravdy, protože značka Jennifer Aniston skutečně patří k těm nejpoužívanějším. V roce 2002 byla dokonce ženou, která se na titulce objevila nejčastěji. Vysvětlení je snadné – její obličej prý totiž podle statistiky dokáže zvednout prodejnost výtisků.

video
play-sharp-fill

5. Vlastní matka ji zaprodala

Vztahy Jennifer a její matky byly vždycky tak trochu napjaté. Poslední kapkou ale bylo, když její matka napsala knihu Od matky a dcery k Přátelům. Její snaha o vydělání peněz pomocí parazitování na slávě vlastní dcery dohnala Jennifer až k tomu, že s matkou přerušila veškeré kontakty.

6. Chandler by s ní v životě do auta nevlezl

Díky natáčení Přátel získala v Courteney Cox, která si zahrála pořádkumilovnou Moniku, nejlepší kamarádku, se kterou jsou dodnes nerozlučné. Stejně dobré vztahy měla také s Matthewem Perrym alias Chandlerem, s nímž si prý rozuměla nejvíc.

I Matthew si Jennifer oblíbil, ačkoli prohlásil, že je to ta nejhorší řidička na světě. Jak sám řekl, když Jennifer sedne za volant svého auta, radši ani sám nevychází do ulic, natož aby si sedl na místo spolujezdce.

7. Botox? Už nikdy!

Jennifer patří mezi herečky, které zatím ještě nepropadly botoxu. „Díváte se na ženy a vidíte, že nejsou mladé, ale nedokážete odhadnout, kolik jim je. Botox jejich výraz změní, je takový tvrdší. No není to hezký pohled,“ vyjádřila se k hollywoodské posedlosti mládím.

Marley a já

Ve filmu Marley a já byl pes trochu nezvladatelný. Toho svého ale milovala. Zdroj: Bontonfilm

Ona sama vpichování botoxu podstoupila jen jednou, ale s výsledkem nebyla vůbec spokojená, takže to pro ni údajně bylo poprvé a naposledy. Od té doby se snaží udržet si svůj mladistvý vzhled výhradně jen zdravým životním stylem.

8. Kotník jí zdobí jméno zesnulého mazlíčka

První tetování si obvykle spousta z nás pořizuje v pubertě, ať už je to jakási vzpoura rodičům nebo jen důkaz našeho odhodlání nechat si jeden obrázek na celý život. Jennifer se nechala poprvé tetovat až ve svých 42 letech, a to při dost zvláštní příležitosti – po smrti jejího psího mazlíčka.

Po patnácti letech společného soužití jí skon milovaného společníka zlomil srdce a ona si na jeho památku nechala na vnitřní stranu kotníku vytetovat jeho jméno: Norman. „Muži přicházejí a odcházejí, to se vztahu se psem nikdy vyrovnat nemůže,“ vysvětlila své rozhodnutí.

Ohodnoťte tento článek:
3
Právě čtete

8 zajímavostí o Jennifer Aniston: Nenávidí účes, který ji proslavil