Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

5 zajímavostí o seriálu Přátelé: Chandler měl být původně gay

Redakce

Redakce

5. 5. 2012

Seriál Přátelé poutá diváky k televizním obrazovkám již od roku 1994. Od 23. dubna si můžete postupně vychutnávat všech deset sérií, tentokrát na TV Nova. Věděli jste ale, že hlavní postavy měly být pouze čtyři?

FOTO: Přátelé

Víte, že jich původně nemělo být šest? Zdroj: distributor seriálu

Přátelé jsou dnes již kultovním seriálem. V New Yorku žijí své spokojené životy sourozenci Ross a Monica Gellerovi, herec Joey, praštěná Phoebe, Rossův spolužák z vysoké Chandler a Moničina kamarádka Rachel. Spolu se prokousávají všedními starostmi i láskami a vždy s úsměvem na rtech pomáhají jeden druhému. Jako ve většině amerických seriálů jsme se dočkali vztahů každý s každým, svateb a miminek. Jeden z nejvýdělečnějších seriálů se také může pochlubit mnoha cenami.

V roce 2009 se mluvilo i o možnosti natočit Přátele ve filmu po vzoru Sexu ve městě nebo Hanny Montany. Několik hlavních hvězd ale prohlásilo, že by to bylo nezajímavé a zkazilo by to pověst seriálu.

1. Šestka

Dovedete si představit tuto šestku bez některého člena? Producenti to dokázali. Původním záměrem bylo soustředit se na Monicu, Rachel, Rosse a Joeyho. Chandler a Phoebe se měli ukázat jen občas ve vedlejších rolích. Navíc měl být Chandler gay. Jenže po tom, co obsadili Matthewa Perryho, se rozhodli, že za žádnou cenu nemůže být homosexuál.

2. Přátelé jinak

Přátelé vůbec nebyl původní název seriálu. Na začátku tvůrci přišli s názvy jako Šestka, Přes chodbu, Insomnie Café, Kdysi ve West village nebo Přátelé jako my, ze kterého nakonec vznikl oficiální název.

3. Falešná jména

Slyšeli jste o Regině Fellangiové? Přezdívku, kterou velmi ráda používala Phoebe, si pamatujeme hlavně z dílu, kde těhotná volala na svatbu Rosse a Emily. Spletla tehdy jména a omlouvala se, protože si nevzala prášky na hlavu. A Ken Adams? To je falešné jméno Joeyho. To jsme slyšeli, když Rachel vyprávěla o klukovi, se kterým spala její kamarádka.

4. Úvodní znělka

Úvodní znělka seriál provázela celých deset sezón. Scéna ve fontáně se natáčela v Los Angeles ve čtyři hodiny ráno, a i když byla voda ohřátá, několik hodin natáčení logicky nevydržela teplá. Navíc úvodní píseň I’ll be there for you tou dobou ještě vůbec nebyla složená. Přesto můžeme vidět Jennifer Aniston, jak se pohupuje a zpívá si „I’ll be there for you“, protože herci název písničky už znali. Měli k tomu akorát puštěný soul.

5. Peníze až na druhém místě

Hned od začátku si herci slíbili, že všichni budou brát stejný honorář. A to po celých deset let dodrželi. Začali na 400 tisících dolarech a končili na milionu za epizodu.

Přátelé (Friends)

Komedie / Romantický
USA, 1994, 238×22 min

Režie: Kevin Bright, Gary Halvorson, Michael Lembeck a další
Hrají: Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Perry, David Schwimmer, James Michael Tyler, Elliott Gould, Christina Pickles, June Gable, Jane Sibbett, Paul Rudd, Helen Baxendale, Jessica Hecht, Giovanni Ribisi, Tom Selleck a další

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 zajímavostí o seriálu Přátelé: Chandler měl být původně gay