Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Vince Vaughn se zabydlel v šílených komediích. A chystá další nářez

Nikola Němcová

Nikola Němcová

20. 7. 2012

Vince Vaughn patří k hercům, kteří jsou na scéně poměrně dlouhou dobu, ale zájmu publika se těší teprve krátce. Slávu mu zajistil Frat pack, spolek šesti herců, kteří se velice často objevují v jednom filmu.

FOTO: Vince Vaughn

Tak jaká to bude dneska? V Nesvatbových to pěkně rozjížděl. Zdroj: distributor filmu

Vince Anthony Vaughn se narodil 28. března 1970 v Minneapolis realitní makléřce Shannon a obchodníkovi Vernonovi. Rodičům ale manželství nevydrželo věčně. Rozvedli se v roce 1991, když bylo Vincovi 21 let. Přestože ve škole vynikal, učitelé si s ním mnohdy nevěděli rady kvůli jeho násilnickému chování.

Svůj volný čas trávil s pouličními gangy a často jezdil autem pod vlivem alkoholu. Za tento čin byl jednou dokonce zatčen, a protože se vzpíral, museli policisté použít donucovací prostředky. I přes tuto rebélii našel zálibu v divadle. Svůj talent uplatnil v několika divadelních souborech. Největší úspěch slavil jako transvestita Paul v muzikálu Chorus line.

Po několika menších rolích a účinkováních v reklamě přišel zlom v jeho kariéře. Steven Spielberg ho obsadil do pokračování Jurského parku. Nejednalo se sice o trhák jako předchozí díly, ale Vincovi to zajistilo další zajímavé role.

FOTO: Vybíjená

Vaughnův kámoš ben Stiller je mistr převleků.

Jeho rodiče ho v jeho kariéře vždy podporovali. „ Můj otec tvrdí, že pokud tvrdě pracujete, můžete dělat cokoli. Myslím, že se mu líbilo, že jsem se rozhodl být hercem. On i máma mě vždy podporovali,“ vysvětluje jeden z důvodů Vince.  Ještě předtím než se stal hercem, tak se věnoval sportu. Bohužel jeho zranění po autonehodě bylo natolik vážné, že ukončilo jeho sportovní ambice.

Slávu mu zajistily ujeté komedie

Po Ztraceném světě přišel remake Hitchcockova Psycha, kde ztvárnil Normana Batese, majitele neblaze prosluslého motelu. Následně dostával nabídky spíše na komediální filmy. Výjimkou se stal horrorový snímek Cela, který vzbudil rozporuplné emoce.

V roce 2001 spojil poprvé své síly s Benem Stillerem v ujeté komedii Zoolander, který nám přináší pohled do zákulisí módních přehlídek. V tomto snímku se objevil i Owen Wilson a tito tři herci se spolu před kamerou setkali ještě několikrát. Všichni tři totiž tvoří takzvaný Frat Pack, spolek herců, kteří se záměrně objevují v jednom filmu a většinou jde o pěkný úlet. Dalšími členy jsou ještě Luke Wilson, Will Ferrell a Jack Black.

[youtube_660]hvNRbU0F5N4[/youtube_660]

Za přelom jeho kariéry můžeme považovat rok 2004, kdy se objevil ve dvou úspěšných komediích, Vybíjená a Starsky a Hutch. Ve Vybíjené si jeho úhlavního nepřítele nezahrál nikdo jiný než Ben Stiller. Potřetí se spolu postavili před stejnou kameru v remaku příběhu o slavné detektivní dvojici Starsky a Hutch, kde si Vince střihl roli hlavního záporáka. Původně měl hrát Hutche, ale tuto roli nakonec získal Owen Wilson.

Další rok může Vince považovat za neméně úspěšný. Opět spojil své síly s Owenem Wilsonem a vznikla úspěšná komedie Nesvatbovi, která vypráví o dvou dlouholetých přátelích, kteří mají neobvyklý koníček – vetřou se na svatbu a tam narušují její poklidný průběh. Většina vtipných poznámek, které se ve filmu objevily, nebyly ve scenáři, vznikly až díky improvizaci této dvojice. Snímek byl natolik úspěšný, že ho magazín Premiere zařadil do žebříčku 50 nejlepších komedií všech dob.

Překonal závislost a dal se na politiku

Vince dlouho bojoval se svou závislostí na nikotinu. Vykouřil dokonce dvě krabičky denně. V červenci 2005 se svěřil v rozhovoru, jak mu jde odvykání: „Přestal jsem kouřit před čtyřmi měsíci a bylo to hrozné. Byl jsem zvyklý vykouřit dvě krabičky denně, kašlal jsem, oči jsem měl zarudlé, a proto jsem si jednoho dne řekl, že přestanu. Přiznal jsem si závislost. Někdy ale začnete přemýšlet o tom, kdo vůbec bez cigarety jste.“

FOTO: Nesvatbovi

Mužští nadšenci do svateb se často nevidí.

Při natáčení romantické komedie Rozchod se dal dohromady se svojí hereckou kolegyní Jennifer Aniston. Pro Jennifer to byl první vážný vztah po rozvodu s Bradem Pittem. Pro oba dva však vztah nebyl to pravé ořechové a našli si nové partnery. Vince se nakonec oženil s realitní makléřkou Kylou Weber, kterou požádal o ruku na den sv. Valentýna. „Je to příležitost, jakou by člověk neměl zmeškat. Takhle to datum alespoň nezapomenu,“ říká Vince. Páru se v prosinci 2010 narodila jejich první dcera.

Vince se jako jeden z mnoha herců v Hollywoodu angažuje též v politické sféře. Podporoval republikánského kandidáta na prezidenta Rona Paula, jak ve volbách v roce 2008, tak i v roce 2012. Jelikož v mládí hrál baseball, je i dnes  fanouškem tohoto sportu. Jeho oblíbeným týmem je Chicago Cubs, a byl dokonce spatřen na několika jejich zápasech. Jeho druhou vášní je hokej, fandí týmu Chicago Blackhawks. Vlastní dokonce pernamentku na zápasy tohoto klubu.

Vince po několik let přesvědčuje diváky, že je výborným bavičem a hercem. Letos v srpnu se na něj můžete těšit ve sci-fi komedii Sousedská hlídka, kde se opět objeví po boku Bena Stillera. Příští rok vymění Bena za Owena Wilsona v komedii The Internship.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vince Vaughn se zabydlel v šílených komediích. A chystá další nářez