Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Nové akční filmy 2015: Dočkáme se velkolepých návratů oblíbených hrdinů

Vendula Kadlecová

Vendula Kadlecová

15. 6. 2015

Rok 2015 se brzy přehoupne do své druhé poloviny, ale filmoví tvůrci rozhodně neusínají na vavřínech. Spíš naopak. Následující měsíce totiž budou hotové žně pro všechny fanoušky napětí a pořádné dávky adrenalinu. Ať už se těšíte na žhavé novinky nebo netrpělivě čekáte na staré známé tváře (a jejich svaly), letos si určitě přijdete na své.

Ant-Man

Zatímco ostatní Avengeři si strhující premiéru odbyli už na konci dubna, nováčka Ant-Mana to teprve čeká. Marvelovská rodina do kin vysílá po letech váhání dalšího hrdinu, který stál sice u zrodu Avengerů od počátku, ale na filmová plátna se nikdy nedostal. O samostatném filmu pro tohoto nenápadného superhrdinu se přitom začalo uvažovat už před jedenácti lety a o dva roky později dokonce začal vznikat i scénář. Ten se ale tak dlouho vylepšoval, že se Ant-Man poprvé objevil na veřejnosti až v roce 2012 při promítání na Comic-Conu – až tam se definitivně rozhodlo o tom, že si vlastní příběh opravdu zaslouží.

Na režisérskou židli tentokrát usedl Peyton Reed (Kašlu na lásku, Yes man) a do role hlavního hrdiny byl obsazen Paul Rudd, který se zatím angažoval především v komediích (a jako přítel i pozdější manžel Phoebe v seriálu Přátelé). V Ant-Manovi ztvární podvodníka se schopností se zmenšovat, a tím zároveň získávat i větší sílu. Už brzy ale bude nucen svou dovednost použít v boji proti zlu, kdy se po boku svého učitele Pyma (Michael Douglas) pokusí o velkolepou loupež – samozřejmě jen proto, aby zachránili celý svět. Nejnovější marvelovský projekt budete mít možnost navštívit v kinech už 16. července.

Mission Impossible – Národ grázlů

Jedním z očekávaných návratů akčních velkofilmů je už páté pokračování Mission Impossible v čele s Ethanem Huntem (Tom Cruise). Pod Národem grázlů se neukrývá nic jiného než tajemný Syndikát plný nájemných vrahů, kteří si předsevzali zničit Agenturu IMF, a na Huntovi je, aby zahájil další obtížnou misi a pokusil se ji zachránit. Akční snímek, kde si jednu z rolí zahrála dokonce i matička Praha, se jako obvykle snaží diváky nalákat hlavně na to, že překonává sám sebe.

Kromě toho, že se drží tradice a pátý díl znamená zároveň i pátého režiséra, v tomto případě Christophera McQuarria (Na hraně zítřka, Cizinec, Jack a obři), sám Cruise poukazuje hlavně na vlastní houževnatost a sebeobětování. „V tomhle díle mám i něco, co jsem chtěl natočit už dávno – scénu pod vodou bez jediného střihu. Chtěl jsem, aby to bylo věrohodné, takže jsem musel hodně tvrdě trénovat a nakonec se to povedlo. Natočili jsme podvodní scénu na jeden záběr, kdy jsem musel vydržet na jedno nadechnutí šest a půl minuty,“ líčí hlavní hrdina. Jestli své plíce neobětoval zbytečně, to uvidíme už 30. července.

Terminátor: Genisys

S pětkami se letos roztrhl pytel, a tak se letos popáté setkáme i s Arnoldem Schwarzenegerrem coby Terminátorem. Ten bude tentokrát cestovat v čase, aby zabil Sarah Connorovou ještě předtím, než se jí narodí John Connor, kolem kterého se po apokalyptickém Soudném dni formuje nejráznější jednotka odpůrců systému Skynet. I tito lidé ale mají přístup ke stroji času a do minulosti zároveň pošlou vojáka Reese, aby Sarah chránil. Až do této chvíle se příběh shoduje s prvním filmem, brzy ale přijde zásadní zvrat.

Sarah totiž není vystrašenou ženou či nepřemožitelnou hrdinkou jako v předchozích dílech, ale dostává se někde na půli cesty. Až do devíti let ji totiž vychovával ještě starý T-800 a Sarah vyrostla v drsnou ranařku, která si místo panenek hrála spíš s odstřelovací puškou. Setkání starého a nového Terminátora v 80. letech navíc komplikuje nejen Reese, ale také Skynet, kterému tohle dojemné spojení není příliš po chuti. O komplikovanosti celého příběhu se tentokrát zasloužil Alan Taylor (Ztraceni, Hra o trůny, Thor: Temný svět) a do kin vás zve už na začátek července.

Hitman: Agent 47

Agent s vytetovaným dvojčíslím 47 je produktem letitého výzkumu genetiky, kterému se podařilo uměle vytvořit dokonalý stroj na zabíjení. Ten za sebou zanechal čtyřicet šest méně povedených verzí a hodlá jednou sestavit neporazitelnou alianci vrahů, která bude silnější než on sám. Do role byl původně obsazen Paul Walker, toho však po tragické smrti nahradil Rupert Friend, známý především z filmové adaptace Pýcha a předsudek, kde si zahrál po boku Keiry Knightley. Režie se ujal původem polský režisér Aleksander Bach, pro něhož je Hitman: Agent 47 prvním velkým filmem na hollywoodských plátnech, která znamenají svět. Jestli se mu vstup do velkého světa filmu povedl, to můžete posoudit od 27. srpna, kdy má film premiéru.

Black Mass: Špinavá hra

John Connolly (Joel Edgerton) a James Bulgar (Johnny Depp) spolu kdysi vyrůstali v Bostonu a teď jsou z nich úhlavní nepřátelé. Zatímco John se vypracoval na vedoucí pozice FBI, James se připletl k nebezpečným a podezřelým praktikám mafie, které měly za důsledek nejednu vraždu a rozrůstání obchodu s drogami. Právě to dostalo Jamese na seznam nejhledanějších zločinců a na Connollym záleží, jak dlouho na něm ještě zůstane.

Kolují zvěsti, že Depp původně hlavní roli ve filmu odmítl kvůli nízkému honoráři. Jistě, kdo by se taky upsal k natáčení filmu jen za deset milionů, že? Nakonec se ale přece jen rozmyslel a ukázalo se, že i za menší částku je ochoten podat strhující výkon. Okolo trailerů se zvedla vlna nadšené kritiky a Depp, který je ve Špinavé hře téměř k nepoznání, si po dřívějších méně vydařených rolích získává diváckou přízeň zase zpátky. Režisér Scott Cooper (Okrsek 9, Dům v temnotách) tady kromě na Deppa sází hlavně na hvězdné obsazení, a tak se 24. září můžete těšit mimo jiné i na Benedicta Cumberbatcha, Siennu Miller, Adama Scotta či Kevina Bacona.

Freemanovky letos frčí

Morgan Freeman si totiž letos kromě pokračování komedie Méďa našel čas i na natočení hned dvou akčních snímků. Zatímco Momenta, kde si zahrál s Olgou Kurylenko, se pravděpodobně dočkáme až počátkem příštího roku, Pád Londýna je na programu ještě letos. Tvůrci doufají, že naváže na úspěch předchozího Pádu Bílého domu, jehož scénář mají na svědomí rovněž Benedikt a Rothenberg. Režírování se tentokrát ujme Babak Najafi (Snadný prachy II).

Pád Londýna začíná podivnou smrtí britského premiéra, kdy se na jeho pohřeb podle společenského bontonu sjedou všechny významné osobnosti světové politické scény. Tito lidé se však brzy stanou snadným terčem neznámých útočníků a jejich jedinou nadějí na přežití je Gerard Butler, který se osvědčil už při problémech v Bílém domě. Nové Butlerovo dobrodružství s parťákem Freemanem můžete vidět v kinech od 1. října.

FOTO: Pád Bílého domu - Morgan Freeman -Bontonfilm CZ

Přísahám při vlajce Spojených států amerických, že mě letos uvidíte víc, než je zdrávo. Zdroj: Bontonfilm CZ

Spectre

… jinak známý také pod neoficiálním názvem Bond 24. Co by to bylo za akční rok bez nějaké té bondovky, že? Letošní příběh navazuje tam, kde předchozí film Skyfall skončil, a James Bond se opět vrací v podání Daniela Craiga, aby na příkaz zesnulé M odhalil strašlivé plány tajné organizace Spectre. Ačkoli se po minulé bondovce režisér Sam Mendes zapřísáhl, že mu jedna stačí, nakonec podlehl nátlaku studia a na natáčení Specter se opět vrhl on sám.

Ani tentokrát snímek o nejslavnějším agentovi nešetří hvězdnými jmény, a tak máte možnost vidět pohromadě Monicu Bellucci, Ralpha Fiennese, Léu Seydoux, Naomie Harris, a dokonce i zpěvačku Rihannu. Spectre se v českých kinech objeví nejdřív 6. listopadu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nové akční filmy 2015: Dočkáme se velkolepých návratů oblíbených hrdinů