×
TOPZINE.cz

5 oblíbených filmů Adama Scotta. Je velkým fanouškem Scorseseho a De Nira

FOTO: Adam Scott
Adam Scott. Zdroj: distributor filmu

Do kin nyní vstoupil film Walter Mitty a jeho tajný život od Bena Stillera. Adam Scott v něm hraje zlého šéfa hlavního hrdiny. Scott se ve filmovém průmyslu pohybuje od roku 1990, hrál především v seriálech, jako je Právo a pořádek či Veronica Mars. Zde je jeho pětice oblíbených filmů.

FOTO: Adam Scott
Adam Scott. Zdroj: distributor filmu

Dobyvatelé ztracené archy

Roku 1981 Steven Spielberg a George Lucas dali hlavy dohromady a vytvořili archeologa Indyho Jonese. Ten vyniká nejenom svými znalostmi, ale také umem zacházet s bičem, což se mu často v různých nelehkých situacích za honbou významných exponátů hodí. V prvním díle série o Indianu Jonesovi je hlavním cílem americké vlády získat bájnou Archu úmluvy dříve, než se to podaří nacistům.

Tento film získal celkem 5 Oscarů z celkových 9 nominací. Americký filmový institut Dobyvatele zařadil mezi 100 nejlepších filmů a postavu Indiana Jonese, kterou hraje Harrison Ford, zařadili na druhou příčku seznamu nejlepších filmových hrdinů.

„Tenhle film je perfektní v každém ohledu,“ řekl Scott. „V některých pasážích je dojemný, je vzrušující, je zábavný. Když jsem ho viděl poprvé, bylo mi asi devět, a od té doby ten film prostě miluju. Nemůžu se dočkat, až mi manželka dovolí pustit ho našemu synovi.“

video

Chraň si svůj život

Čeká nás po smrti nějaký soud? Podle filmu Chraň si svůj život z roku 1991 ano. Hlavní postava Daniel Miller (Albert Brooks) zemře při dopravní nehodě. Dostává se do Soudného města, kde jistí soudci posoudí, jak se dokázal vyrovnat s životem, který mu právě skončil. V soudním procesu musí dokázat, jak umí překonat strach. S Danielem to nevypadá dobře, soudci zvažují, že ho pošlou zpátky na zem, aby se ještě napravil. Jenomže Daniel se v tomto městě seznámil s Julií (Meryl Streep), a ta mu změnila náhled na celý život.

Zajímavostí je, že Albert Brooks nejen hrál hlavní postavu, ale film i režíroval. „Je to můj nejoblíbenější film od Brookse,“ řekl Adam Scott. „Zrovna jsem končil školu, když tenhle film vyšel. V té době mi toho opravdu hodně říkal.“

video

Král komedie

Robert Pupkin (Robert De Niro) je člověk, který by rád prorazil jako stand-up komediant, jenomže jeho ambice jsou mnohem větší než jeho skutečný talent. Jednoho dne potká svůj idol – Jerryho Langforda (Jerry Lewis) – a myslí si, že to je ten moment, který mu pomůže na vrchol. Jenže Jerry ho odmítne a uzemní. Robert se rozhodne pro radikální krok a svou slávu si chce vymoci tím, že svůj bavičský vzor unese.

Tento film vyšel v roce 1983 z dílny režiséra Martina Scorseseho. Ve stejném roce snímek otevřel filmový festival v Cannes.

„Tenhle film byl dlouho podceňovaný,“ prohlásil Adam Scott. „Myslím, že je opravdu fascinující téma, jak jsou lidé někdy posedlí celebritami. Líbí se mi, jak tady ukázali obě stránky věci – tu počáteční oddanost a poté, když se ukáže, že se spolu vůbec nepohodnou. Jerry Lewis je tady naprosto šokující.“

video

Mafiáni

Robert De Niro a Martin Sorsese podruhé, tentokrát se jejich spolupráce točila kolem filmu z roku 1990. Snímek vznikl podle knižní předlohy s názvem Wiseguy od Nicholase Pileggiho, ten se zároveň podílel na sepsání scénáře k filmu. Příběh sleduje vzestup a pád mafiánské rodiny Lucchesových a roli Henryho Hilla (Ray Liotta), který v ní figuruje.

Henry vždy snil o tom, že se stane mafiánem. Šťastná náhoda ho svede dohromady s kmotrem Paulem Cicerem, u kterého si Henry získá velkou přízeň. Postupně roste na žebříčku, provede úspěšné loupeže, ožení se… Jenže pak je odsouzen a z vězení se vrací poznamenaný. Manželství přestává fungovat, loupeže se už tolik nedaří. A nakonec mají na krku i FBI.

„Jsem velký fanoušek Scorseseho. Objevil jsem ho na střední škole. Miluju všechny jeho filmy a taky jsem všechny mnohokrát viděl. Je to šílené.“

video

Půlnoční běh

„Tenhle film zkrátka miluju,“ prohlásil Scott. Robert De Niro potřetí, tentokrát v roli bývalého policisty, který má dovést k soudu mafiánského účetního. Tento účetní však není jen tak jednoduchý „mafián“, jak by se zdálo. Nakradené peníze věnoval charitě a sám o sobě je na první pohled tak dobrosrdečný, že ho za nějakého mafiána snad ani pokládat nelze.

Tuto komedii natočil v roce 1988 režisér Martin Brest. V devadesátých letech k ní vznikla televizní pokračování, avšak hlavní postavy chyběly. Z prvního filmu tato televizní pokračování převzala jen několik vedlejších postav.

videoDiskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..