Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

5 zajímavostí o Danielu Craigovi: Neohrožený Bond má strach ze zbraní

Daniel Craig je díky svému vzhledu lehce zapamtovatený. Ale i když na protest proti němu jako agentovi 007 byly vytvořené speciální internetové stránky, i odpůrci museli uznat, že tenhle blonďák herec má něco do sebe.

FOTO: Daniel Craig ve snímku Skyfall

Stárnoucímu Bondovi dochází pára, ale o jeho představiteli se to tvrdit nedá. Zdroj: Forum Film CZ

I když má Daniel Craig na svém kontě nespočet kvalitních filmů, proslavil se hlavně jako James Bond. Jeho obsazení do této role však bylo celkem dramatické. Možná za to může nespočet prvenství, které herec této postavě připsal, každopádně se mu podařilo rozdělit diváky na dva nepřátelské tábory, kteří byli pro a proti Danielovi jako agentovi 007. Druhý tábor dokonce založil internetové stránky nazvané Daniel Craig is not Bond.

S uznáním však nakonec museli tihle posměváčci sklopit uši a přiznat, že role Bonda byla Craigovi ušitá na míru. Není proto divu, že jsme spatřili Daniela i v oslavném Skyfallu, který byl poctou padesátiletému výročí bondovek. A rovnou se na Craiga můžeme těšit aspoň ve dvou dalších pokračováních.

1. Neuměl mluvit s novináři

Daniel přiznal, že měl kdysi problém komunikovat s lidmi od tisku. Mluvit s nimi pro něj bylo prý tak hrozné jako jít k zubaři. Dnes už je sice trochu sdílnější, ale vzhledem k tomu, že si prý nemůže zajít ani s kamarády na pár piv bez toho, aniž by ho někdo nevyfotil či nenatočil a okamžitě neposlal na web, dokážeme si jeho lásku k lidem od tisku představit.

2. Má rád ženy jako Nicole Kidman

Pokud chcete vypadat jako nejlépe oblékaný muž světa, kterého jako vítěze roku 2006 zvolil časopis Esquire, vezměte si příklad z Daniela. A pokud se chcete tomuto muži zalíbit, měly byste vypadat jako Nicole Kidman, o které se herec zmínil, že ho vážně přitahuje. Tento herecký páreček spolu natočil dva filmy, přesto se Craig oženil s kráskou Rachel Weisz.

3. Vlastní několik bondovských prvenství

U čeho začít? Daniel byl první, který se nenarodil před vznikem filmové série. První Bond s blond hřívou, který byl zároveň nejmenším ze všech. A přesto jeden z nejúspěšnějších. Jeho Casion Royale bylo dokonce úspěšnější než Dnes neumírej s Piercem Brosnanem a vydělalo téměř 600 milionů dolarů celosvětově.

FOTO: Daniel Craig s Nicole Kidman ve snímku Invaze

Herečka Nicole Kidman ho velmi přitahovala. Zdroj: Warner Bros

4. Nejlépe líbající muž

Tak přesně takhle ho označila Angelina Jolie po natáčení filmu Lara Croft – Tomb Raider. Do seznamu všech jeho předností si tak můžete k perfektní postavě a uhrančivým očím připsat i tuto schopnost.

5. Bojí se zbraní a létání

Abychom byli upřímní, strach z létání je půl bídy, ale strach ze zbraní, to už nám k neohroženému Jamesu Bondovi tolik nesedí. Snad díky jeho skvělým hereckým výkonům mu to s přivřeným okem odpustíme. K dobru mu budiž ještě to, že před Casinem Royale nadobro přestal kouřit.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 zajímavostí o Danielu Craigovi: Neohrožený Bond má strach ze zbraní