Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

5 zajímavostí o Johnnym Deppovi: Z drog ho vyléčila až smrt kamaráda

Skvělý Johnny se vám lehce dostane pod kůži ať už svými hereckými schopnostmi, nebo nepochybným charismatem. V soukromí je to ale nespoutaný rebel, který se občas schválně pořeže. 

Johnny Depp se narodil 9. června 1963 a má  tři starší sourozence. Jeho náctileté období není zrovna nic, čím by se mohl chlubit. Krádeže, drogy… Přesto se díky své první a bývalé ženě dostal k filmu a my jsme ho mohli poprvé vidět v malé roli v kultovní Noční můře v Elm Street.

Do povědomí široké veřejnosti se však dostal díky roli Střihorukého Edwarda, což pro něj nebyl pouze úspěšný film. Hlavně se při natáčení poprvé setkal s režisérem Timem Burtonem a asi nemusíme říkat, že tihle dva si opravdu padli do oka a natočili spolu nespočet vynikajících filmů.

1. Je to pěkný buřič

Johnny je hold výbušná povaha, která ho sem tam přivede do nějakého maléru. Občas rozbije nějaký ten hotelový pokoj, někdy se popere s ochrankou a podobné excesy. Není proto divu, že i tato hvězda si prohlédla vězení i zevnitř.

2. Řeže se do rukou

A tím nemyslíme tetování, kterých má na těle rovných třináct. Při každé důležité životní události si prý na levou ruku udělá jizvu. Právě teď jich tam má osm.

3. Z drogové závislosti ho vyléčila smrt

To, že bral herec drogy a kouřil jako fabrika, není asi žádnou novinkou. Co jste ale možná nevěděli je, že k rozumu ho přivedla smrt herce Rivera Phoenixe, který se předávkoval a zemřel přímo před jeho klubem. Nyní si prý dá tři cigarety denně a je spokojen. Dalším držákem nad vodou jsou jeho děti, které miluje až za hrob, a tvrdí, že je potřebuje mít neustále u sebe.

4. Vyměnil si roli s Tomem Cruisem

Jak sám tvrdí, roli přijme jedině tehdy, pokud se do ní zamiluje, nebo tím naštve svého manažera. Jednu takovou odmítl ve snímku Nebezpečná rychlost, kterou získal Keanu Reeves, mezi další se řadí Legenda o vášni, kde tak můžete spatřit Brada Pitta, a nakonec s Tomem Cruisem si vyměnili role, když Tom odmítnul Střihorukého Edwarda a Johnnyho naopak nezaujala role v Interview s upírem.

FOTO: Johnny Depp, Winona Ryder - Střihoruký Edward

Jako Střihoruký Edward se dvořil Winoně Ryder. Zdroj: 20th Century Fox

5. Splnil si svůj sen

Někdo touží po novém telefonu, ti náročnější po novém autě a ti úplně nejnáročnější chtějí vlastnit kousek země. I o tom snil herec nějaký ten pátek a konečně se mu jeho sen vyplnil ve chvíli, kdy si koupil menší ostrov poblíž Floridy.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

5 zajímavostí o Johnnym Deppovi: Z drog ho vyléčila až smrt kamaráda