Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Sienna Miller: Režisér jí rval bagetu z rukou, aby zhubla

Nikola Němcová

Nikola Němcová

20. 12. 2011

!Profil herečky!Na svém kontě sice nemá takové množství rolí, jako její stejné staré kolegyně, ale i přesto se dokázala zapsat do povědomí diváků. A to nejen svými aférami s Judem Lawem.

FOTO: Sienna Miller

Sienna začla kariéru jako modelka, Zdroj: distributor filmu

Sienna Rose Miller se narodila 28. prosince 1981 v New Yorku. Její otec je bankéř, a proto se rok po jejím narození odstěhoval s celou rodinou do Londýna. „Necítím se v žádném ohledu jako Američanka. Jsem prostě Britka,“ říká Sienna, kdykoliv se jí reportér zeptá, kde se cítí doma.

Pochází z početné rodiny. Spolu s dvěma nevlastními bratry má ještě sestru Savannah, která slaví narozeniny o dva dny později než Sienna. Po matce, která se dříve věnovala modelingu, zdědila atraktivní vzhled. Dalo by se říct, že je to až klišé, jak se většina pohledných modelek později dostane k záři filmových reflektorů. A ne jinak tomu bylo i u Sienny, navíc fotomodelingu se věnuje dodnes.

Rodinná idylka v Anglii netrvala dlouho. V jejích šesti letech se rodiče rozvedli a spolu se sestrou a matkou se odstěhovaly do Parsons Green. Zde se jejich matka po dlouhou dobu léčila s rakovinou prsu. Otec Ed se později oženil ještě dvakrát a posléze se odstěhoval na Panenské ostrovy.

FOTO: Sienna Miller

Sienna Miller jako Francesca Bruni ve filmu Casanova

V osmi letech začala studovat na internátní škole pro dívky v Heathfieldu, kde nalezla zálibu v lakrosu a herectví. O pár let později se rozhodla vrátit zpět do New Yorku a absolvovala roční studium na Strasbergově divadelním a filmovém institutu.

Srovnávají ji s Kate Moss

Svůj filmový debut si střihla po boku Ruperta Everreta v romantické komedii Klíč k lásce. Snímek sice neudělal díru do světa, ale díky němu získala roli v seriálu Keen Eddie. Během natáčení se úspěšně věnovala své kariéře modelky. Fotila pro italský Vogue a v roce 2003 se dokonce objevila ve slavném kalendáři Pirelli. V této době jí začali často přirovnávat k top modelce Kate Moss a sama se k tomu několikrát vyjádřila: „ Vím, že mě lidé často přirovnávají ke Kate Moss. Není to tak, že bych se snažila vypadat jako ona, opravdu ne. Ale mám ráda to, co nosí a zdá se, že máme hodně podobný vkus.“

Důležitý přelom v její herecké kariéře přišel s rokem 2004. Zahrála si ve dvou úspěšných snímcích. V Po krk v extázi si zahrála po boku svého idolu Daniela Bonda Craiga. Natáčení s ním si prý velice užívala. Ale tím důležitějším filmem pro ni byla, jak z osobního, tak i pracovního hlediska,  komedie Zlatíčko.

FOTO: Sienna Miller a Jude Law

Vzájemné jiskření nelze přehlédnout

Při natáčení se dala dohromady s britským hercem Judem Lawem. „ Opravdu mám tento film ráda. Ale je to možná tím, že jsem se zamilovala a zažila kouzelné časy při jeho natáčení. Miluji pracovat spolu s Judem. On je opravdu neuvěřitelný herec a naučil mě toho tolik,“ vyjádřila se na adresu svého kolegy a přítele v jednom.

Modelka, která jí sama… A dobrovolně

Přední stránky novin plnily jejich rozchody a následná usmiřování. Ještě před rokem to vypadlo, že mu Sienna úlet s chůvou jeho dětí odpustila. Pár se znovu zasnoubil a svatební zvony nebily daleko. Šeptalo se, že definitivním důvodem jejich rozchodu je opět nevěra ze strany nevyléčitelného proutníka.

Po Casanovi, kde ztvárnila ženu, do které se zamiloval samotný svůdník v podání Heatha Ledgera, přišel film Warholka. Zde si zahrála ikonu a múzu Andyho Warhola, Edie Sedgwick. Snímek se od začátku potýkal s velkými problémy. Bob Dylan chtěl zabránit promítání filmu, protože podle něj prý naznačuje, že Edie zemřela právě kvůli Warholovi. „ Edie byla hubenější než já, takže režisér George Hickenlooper po mně chtěl, abych šla s váhou dolů. Ale já nedokážu pracovat tak tvrdě a nejíst. Proto ke mně jednou přišel a snažil se mi ukrást bagetu z ruky,“ vzpomíná Sienna na natáčení.

Objevila se také ve vedlejší roli v Hvězdném prachu, který se hemžil hvězdnými herci. Po dlouhou dobu si toužila zahrát vedle své kamarádky Keiry Knightley. Její sen se splnil ve snímku Na hraně lásky. Původně roli Caitlin měla hrát Lindsay Lohan, ale ta projekt krátce před natáčením opustila.

FOTO: Sienna Miller

Sienna to se zbraněmi umí

Kvůli snímku G.I. Joe čtyři měsíce tvrdě posilovala, boxovala a dokonce se naučila zacházet se zbraněmi. Při natáčení jedné obtížné scény si špatně načasovala reakci na odpálenou výbušninu a popálila si poprsí. Pokud patříte k fanouškům této pohledné herečky, můžete se na ni těšit v jejím nejnovějším počinu Šťastný Nový rok.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Sienna Miller: Režisér jí rval bagetu z rukou, aby zhubla