Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Nejlevnější způsoby cestování okořeněné netradičními zážitky

Tomáš Miška

Tomáš Miška

28. 9. 2011

FOTO: AutostopVíme, jak využít slevy při cestování vlakem, autobusem či letadlem. Patříte mezi ty, kterým se zachtělo zakusit poetiku silnic, stopování? Vyzkoušejte fenomén zvaný spolujízda.

FOTO: Kontroverzní autostop, nejlevnější spolujízda

Kontroverzní autostop, nejlevnější spolujízda, Zdroj: sxc.hu

Zůstaly vám na účtu ušetřené peníze a na poslední chvíli se snažíte užít si poslední teplé dny? Topzine.cz vám poradí, jak levným a možná i kontroverzním způsobem cestovat a prožít tak grand finále babího léta. Nechte se inspirovat zaručenými tipy zkušených tuláků a hospodárných cestovatelů.

Vlakem kolem světa by to šlo, i autobusem

Jako nejpohodlnější způsob levného cestování se může jevit jízda vlakem. Přemísťování po kolejích je však stále tou dražší variantou. Trefným způsobem lze pomocí internetových stránek získat všemožné slevy. Jednou z nejlepších variant je skupinová jízdenka, kde  s narůstajícím počtem cestujících roste také sleva.

FOTO: Levné cestování na velké dálky, autobus

Levné cestování na velké dálky zaručí autobus

Podobným způsobem se dá cestovat i autobusy. Všeobecně v dnešní době vychází autobusová doprava v porovnání s vlaky o něco levněji. V autobusové dopravě, ať už vnitrostátní nebo mezinárodní, nejsou tolik v oblibě slevy. Snad až na výjimky světoznámých společností, které připravují nejrůznější slevové balíčky a víkendové akce.

Využijme auta, však jich jezdí všude mnoho

Levným a ladným způsobem, jak se dostat na nejkrásnější místa, je také jízda autem. Auto naplněné nadšenými cestovateli jezdí téměř na sny. Projeté pohonné hmoty se lehce rozpočítají mezi počet spolujezdců. Střídáním řidiče navíc můžete svištět po cestách bez ustání. Jen dejte pozor na správnou volbu spolucestujících, se kterými budete dlouho uzavřeni v jednom malém prostoru.

Podobným a dnes velmi vyhledávaným způsobem cestování je spolujízda. Na nejrůznějších stránkách je v nabídce mnoho tras a cílů. Levný způsob cestování nabízejí řidiči pro zpříjemnění zdlouhavé cesty nebo ke snížení vlastních nákladů. Abyste se vyhnuli nepříjemnostem a komplikované cestě, jsou k dispozici na internetových stránkách stovky komentářů a připomínek k jednotlivým řidičům.

FOTO: Akční slevy a letenky od nízkonákladových společností

Akční slevy a letenky od nízkonákladových společností

Pro spontánní cestovatele je skvělou možností, i když to může znít zvláštně, cestovat letadlem. Pro člověka, který dokáže učinit rozhodnutí v jedné jediné minutě, a je mu lhostejné, kterou krásu světa navštíví, existují akční letenky. Mnoho leteckých nízkonákladových společností nabízí velmi levné letenky na poslední chvíli. Stačí krátká rezervace a během pár dní letíte za dobrodružstvím.

Autostop aneb s palcem nejdál dojedeš

V dnešní době nejvíc kontroverzní autostop s sebou nese mnoho otazníků. Brázdit širé kraje s palcem vztyčeným k nebi úplně anuluje finanční otázku. Přesto se mnoho lidí k tomuto fenoménu obrací zády. Mnohokrát se setkáte s předsudky a nechápavými pohledy řidičů.

Dnešní doba je synonymem pro přeplněné cesty, a tak poloprázdných aut jezdí hodně. Důvěryhodný vzhled a dobré srdce musí patřit k výbavě každého stopaře.

Ale bezkonkurenčně nejlevnějším způsobem je využít své vlastní dvě nohy. Cestování pěšky je náročné, na velké vzdálenosti nepoužitelné, ale s nadsázkou nejbezpečnější. A nezapomeňte, ne pro každou krásu se musí člověk dostat daleko. Stačí se rozhlédnout kolem, jak je všude krásně.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nejlevnější způsoby cestování okořeněné netradičními zážitky