×
TOPZINE.cz

Zažívací potíže při cestování? Zkuste probiotika!

Léto znamená cestování, ochutnávání exotických jídel a mnoho dalšího. Během cestování se naše tělo setkává s cizími bakteriemi a právě toto setkání je příčinou toho, proč nám na dovolené není prvních pár dní zrovna nejlépe. Jak s těmito bakteriemi bojovat? A proč je dobré užívat probiotika?

Pro lepší fungování organismu, Zdroj: sxc.hu

Probiotika jsou kultury živých organismů, které po dodání mají velice pozitivní účinky. Nejčastěji se jedná o laktobacily a bifidobakterie. Nejdříve byla probiotika zkoumána v souvislosti s virovými průjmovými onemocněními. Například rotavirus – nejčastější příčina průjmů u dětí – může být léčitelný probiotiky s lepšími výsledky než při léčbě antibiotiky.

Probiotika a cestování

Cizí bakterie, které mohou poškodit náš organismus, se vyskytují všude ve světě. I když se vydáte na eurovíkend do Anglie či do Francie, tak se setkáte s bakteriem, které vaše tělo nezná a bude na ně reagovat. Nejčastější reakcí jsou zažívací potíže. Při cestování do exotických krajů je útok bakterií a celkového prostředí mnohem agresivnější. V tomto případě je nejlepší alespoň 14 dní před cestou začít užívat probiotika, nejlépe laktobacily. K dostání jsou volně v lékárně.

S probiotiky vám na cestách bude skvělě

Probiotika vs. antibiotika

Překlad slova probiotika znamená pro život. Antibiotika naopak. Při léčbě antibiotiky je organismus velmi zatížen a je známo, že zlikvidují i potřebné mikroorganismy. Pro nastartování správné funkce organismu zvolte v lékárně probiotika určené po léčbě antibiotik. V lékárně najdete probiotika určená jak pro dospělé, tak pro děti i batolata.

Probiotika a zažívání

V případech, kdy má člověk vyváženou a pestrou stravu s dostatkem vlákniny, není nutné probiotika užívat. Pokud je váš případ, že jídlu moc nedáte a máte zažívací potíže, vyzkoušejte probiotika a uvidíte, že s výsledkem budete velmi spokojeni. A jestliže neradi polykáte prášky, zkuste sáhnout po jogurtech s živými bifidobakteriemi.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


8 Komentáře Zažívací potíže při cestování? Zkuste probiotika!

  1. Nejen v létě se cestuje do exotických zemí. My si letos udělali výlet za teplem Před vánocemi. Známá mi poradila, ať si před odjezdem a během dovolené dávám preventivně Probiolact. Ona to tak dělá před každou cestou a užívá si dovolenou se vším všudy.

  2. Nedávná pracovní cesta zahraničí proběhla díky užívání Probiolactu senzačně. Pracovní večeře se spoustou exotického jídla a já se nemusela bát, že by mi bylo špatně. Spokojenost.

  3. Nedávno jsme se vrátili z dovolené. Díky Probiolactu, který jsem užívala několik dní před odjezdem a pak po dobu dovolené, jsem si celý pobyt užila bez sebemenších střevních potíží.

  4. Super článek. Mě se probiotika, konkrétně Probiolact, osvědčil při cestě do Egypta. Užíval jsem ho několik dní před cestou a pak během celé dovolené. Mohl jsem tak vyzkoušet tradiční pokrmy, mimochodem docela chutné.

  5. Loni jsem měl o dovolené v zahraničí střevní potíže. Než se vše uklidnilo, bylo půl dovolené pryč. Letos jsem si koupil a začal asi 14 dní předem užívat Probiolact. Letošní dovolenou jsem si díky Probiolactu užíval se vším všudy.

  6. Díky probiotikám Probiolact si užívám každou dovolenou v cizině bez jakýchkoli potíží. Stačí je brát pár dní před odjezdem a pak i během dovolené. Díky za ně.

  7. Díky probiotikám si užívám každou zahraniční dovolenou. Můžu ochutnat cizokrajná jídla a nemusím mít strach, že by mi pak bylo zle. Probiolact vozím pokaždé s sebou.

  8. Probiotika užívám před každou zahraniční cestou a zatím bylo vše bez problémů. Loni jsem byla na dovče s kámoškou. Hned po prvním jídle se jí udělalo zle. Probiotika, konkrétně Probiolact, jsem měla s sebou. Po užití dvou tobolek se jí žaludek uklidnil. Pak je brala celou dobu pobytu a byla ok.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..