×
TOPZINE.cz

Češi a podzimní dovolené? Víme, kam se jezdí

Ukazuje se, že ani po skončení hlavní turistické sezóny neopadává zájem našinců o cestování. Spíše naopak, podzim představuje velmi populární období. Našli jsme pět nejžhavějších podzimních lokalit.

FOTO: Pařížský palác Louvre
Pařížský palác Louvre, Foto: Martin Blaťák, Topzine.cz

Podzimním příčkám dlouhodobě vévodí autobusové poznávací zájezdy do nejrůznějších koutů Evropy. Je to Paříž, která co do atraktivity poráží všechny své konkurenty. Výhodu skýtá nedaleký Disneyland – tedy ideální místo pro rodiny s dětmi – a možné výlety po Normandii, Bretani, Provence a Francouzské riviéře. Za Paříží následuje jihoitalská dvojice Řím a Neapol a dále pak německá města v Porýní.

Vyjížďky do termálních lázní a akvaparků na Slovensku rovněž patří k hojně preferovaným. Vzhledem k příbuznosti obou národů, relativně příznivým cenám a moderně zrekonstruovaným akvaparkům jezdíme na Slovensko relaxovat opravdu rádi. A nejen my – tamější klientelu tvoří vedle Čechů z velké části také Poláci.

Pobytové zájezdy na podzim raketově padají dolů, v průměru o 20 % oproti letním měsícům. Tudíž není divu, že mnozí nechávají pobyt u moře na později. Obzvláště starší lidé, jimž červencová a srpnová horka nevyhovují, se uchylují do letovisek až na podzim. V září frčí tradiční středomořské oblasti, od října se díky levným charterům jedná o Egypt, Tunisko či Kanárské ostrovy.

V poslední době se rozmohly takzvané eurovíkendy

Trávení víkendů v evropských metropolích představuje díky síti nízkonákladových leteckých společností snadný způsob cestování. Nejnavštěvovanějšími městy jsou Paříž, Řím, Barcelona, Amsterdam, Londýn, Benátky. Atraktivním městem zůstává též Vídeň, kam se obyčejně dopravujeme autem, autobusem, ale i vlakem.

FOTO: Jihomoravské sklípky lákají nespočet Čechů
Jihomoravské sklípky lákají nespočet Čechů, Foto: Petr Vrchota, Topzine.cz

V neposlední řadě se Češi vydávají do moravských vinných sklípků, kde kombinují slavnosti vinobraní, degustaci vína a burčáku s prohlídkou rakouského příhraničního města Laa an der Thaya, kde narazíte na obří akvapark a vodní svět s termálními prameny – to vše za přijatelné ceny a s českými popisky.

Jak se Vám líbil tento článek?

Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..