Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Průvodce Paříží. 10 věcí, které lze stihnout během 24 hodin!

Kristýna Motlová

Kristýna Motlová

19. 6. 2011

Paříž je jedním z největších a nejnavštěvovanějších evropských měst. Mohli byste tu strávit týdny a stejně byste stále měli co objevovat. Jestli však máte pouhý den, nezoufejte, i tak se toho dá stihnout mnoho.

FOTO: Eiffelova věž, Paříž

Návštěvu Eiffelovky byste v Paříži neměli vynechat, Foto: Kristýna Motlová, Topzine.cz

Paříži, miluju Tě! hlásá název jednoho filmu. Pod tento výrok by se jistě podepsaly miliony turistů, jež město lásky každoročně navštíví. Táhne je sem spousta lákadel, které lze v hlavním městě Francie najít. Pokud se i vy na dovolenou chystáte právě tam, nechte se inspirovat našimi tipy, jak strávit v Paříži ten nejlepší den a plně nasát její úžasnou atmosféru.

Pravá francouzská snídaně

Přivstaňte si a dopřejte si typickou francouzskou snídani ve velkém stylu! Bagety a francouzské sýry, káva a především typické croissanty vaše chuťové pohárky jistě potěší. Navíc nasbíráte dostatek energie, kterou budete během celého dne rozhodně potřebovat.

Čtěte také: Jak ušetřit při návštěvě Paříže?

Eiffelovka

Symbol Paříže samozřejmě nemůžete během své návštěvy vynechat. Vzhledem k tomu, že se u Eiffelovy věže tvoří dlouhé fronty, vyplatí se přijít tam ráno zhruba hodinu před otevřením. Tedy kolem osmé ranní, kdy si na vpuštění dovnitř počkáte nejkratší dobu. Zda vystoupáte do výšin s úžasným výhledem po schodech, či vyjedete výtahem, to už necháme na vás.

Champs Elysées

FOTO: Champs Elysees, Paříž

Nejznámější pařížská ulice lemovaná vlajkami Francie, Foto: Kristýna Motlová, Topzine.cz

Téměř dva kilometry dlouhá ulice je vůbec tou nejprestižnější v Paříži. Najdete zde spoustu kin, kaváren, restaurací a luxusních obchodů jako například Louis Vuitton. Ulice vás navíc dovede z náměstí Concorde až k Vítěznému oblouku.

Vítězný oblouk

Další místo, které nabízí úchvatný výhled na Paříž. Pokud vám ještě nebylo 26 let, návštěvu rozhodně nevynechejte, neboť máte vstup do objektu zdarma. Také stojí za to se na chvilku zastavit pod obloukem a sledovat okolní děsivou dopravu, při níž snad neplatí žádná pravidla.

Mona Lisa

Obrovské muzeum Louvre byste si celé projít nestihli, na to zpravidla nestačí ani celý den. Ale nechat si ujít nejslavnější obraz světa, Da Vinciho Monu Lisu, to by byla škoda. Stačí projít známou skleněnou pyramidou dovnitř muzea, vyčkat nějaký čas ve frontě na vstupenky a cestu k samotnému obrazu díky ukazatelům už najdete snadno.

Čas na relaxaci

FOTO: Parizsky park

Pařížské parky nabízí dokonalé místo na odpočinek, Foto: Kristýna Motlová, Topzine.cz

Nezapomínejte během svého poznávání města i na odpočinek. Vyberte si jednu z mnoha pařížských zahrad či parků a alespoň na půl hodinky se zastavte a v klidu vstřebejte dosavadní zážitky.

Notre Dame

Tato katedrála je dalším vysoce navštěvovaným místem Paříže. Gotická stavba vás zvenku oslní svou monumentálností, zevnitř poté krásnou výzdobou. Letos navíc láká na zajímavý program spojený s oslavami osmistého výročí této stavby.

Centre Pompidou

FOTO: Centre Pompidou, Paříž

Centre Pompidou obehnané potrubím, Foto: Eva Chytková, Topzine.cz

Jako protipólem ke stovky let staré Notre Dame je toto kulturní centrum a muzeum. Pyšní se tou zvláštností, že veškeré trubky a potrubí se nenachází uvnitř budovy, nýbrž vně.

Večerní seance

Den se pomalu chýlí ke konci, to však neznamená, že byste se měli snažit stihnout toho co nejvíce. Zpomalte a zastavte se v některé z místních restaurací s typickou atmosférou. Můžete si dát pouze kávu nebo některé z výborných francouzských vín, můžete ale i ochutnat některou z místních specialit, máte-li na to odvahu.

Projížďka po Seině

Nemůže být snad krásnější závěr vašeho dne než na palubě jedné z lodí plujících po Seině. Za pár eur si užijete krásnou vyhlídkovou trasu, při níž znovu uvidíte Notre Dame, Eiffelovku a mnoho dalších krásných budov. Při setmění má navíc tato projížďka ještě větší kouzlo. Vzhledem k náročnému dni, který budete mít za sebou, také jistě oceníte, že si tohle všechno budete moci užít bez jakéhokoli dalšího chození.

Samozřejmě se nám sem nevešly všechny krásy Paříže, takže pokud hledáte k některému z našich bodů alternativu, za návštěvu stojí jistě i Invalidovna, Náměstí umělců, bazilika Sacré Coeur, moderní čtvrť La Défense nebo zámek ve Versailles s krásnými zahradami.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Průvodce Paříží. 10 věcí, které lze stihnout během 24 hodin!