Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Vydejte se s námi po stopách antiky nebo pozorujte plameňáky v oblasti Camarque

Redakce

Redakce

3. 9. 2011

FOTO: Akvadukt Pont du GardDalší najeté kilometry nás posunuly do míst třístupňového akvaduktu Pont du Gard, do antického města Arles a do oblasti Camarque plné plameňáků, divokých koní a kouzelného města Saintes-Maries de la Mer.

FOTO: Třístupňový akvadukt Pont du Gard

Třístupňový akvadukt Pont du Gard, Zdroj: Tereza Hercíková, Topzine.cz

Pont du Gard

K třístupňovému akvaduktu se autem nedostanete jinak, než že zaparkujete na jednom ze dvou parkovišť, která jsou umístěna na obou koncích mostu. Parkovné stojí 15 euro na celý den a zahrnuje jak vstup na Pont du Gard, tak i do muzea, které se interaktivně věnuje historii výstavby akvaduktů.

Nejvyšší oblouky akvaduktu se svou výškou 50 metrů řadí na první místo světového žebříčku. 2000 let starý Pont du Gard je zařazen mezi světové památky UNESCO. Nechal jej vystavět zeť císaře Augusta, aby se voda od pramenů Eure v Uzès jen díky zemské přitažlivosti dostala do města Nimes. Akvadukt byl postaven z vápencových bloků bez použití malty.

Zajímá vás, kam nás naše cesty zavedly minule? Provence nabízí moře zajímavých míst!

Arles

Když Julius Caesar vyplenil Marseille, stalo se město Arles nejvýznamnějším přístavem v okolí. Obyvatelé se zařadili mezi smetánku, která navštěvovala býčí zápasy v amfiteátrech pod širým nebem.

Arles si zamiloval rovněž holandský malíř Vincent van Gogh. Místní prosluněná náměstí a slavnostní atmosféru zachytil na některých svých plátnech.

FOTO: Arles - aréna

Les Arènes v Arlesu je stále dějištěm býčích zápasů, Zdroj: Tereza Hercíková, Topzine.cz

Ať se hnete kamkoli, narazíte na nějakou antickou památku. Nejimpozantnější z nich je Les Arènes. Aréna za dob své největší slávy pojala na 20 000 diváků, kteří sledovali gladiátorské a býčí zápasy. I dnes si můžete zakoupit lístek na krvavé býčí zápasy a přenést se o stovky let nazpět, kdy dechberoucím soubojům přihlíželi lidé z širokého okolí.

Camarque a Saintes-Maries de la Mer

Tohle místo má neopakovatelné kouzlo. Rozhodně nám pár hodin, které jsme zde strávili, nestačilo. Oblasti plné plameňáků, divokých koní, cyklostezek, ptáků a jedinečné přírody je nutné věnovat několik dní.

FOTO: Saintes-Maries de la Mer

Oblíbená francouzská kratochvíle pétanque v Saintes-Maries de la Mer, Zdroj: Tereza Hercíková, Topzine.cz

Většina mokřadů v Camarque spadá do národní parku Parc Naturel Régional de Camarque. Oblasti jsou mnohdy autům nepřístupné, a tak se přírodní stezky, pozorovatelny ptactva, plameňáků a koní stávají velmi cenné.

Solné pánve pokrývají 100 km2 a jsou největší v Evropě. I my jsme si našli chvilku, abychom se posadili na břeh moře, nasávali slaný mořský vzduch a z dálky pozorovali flamenco – plameňáky.

FOTO: Divocí koně v Camarque

Divocí koně v Camarque, Zdroj: Tereza Hercíková, Topzine.cz

Camarque je kromě vyhlášené soli známé také pěstováním rýže. Oblast vyprodukuje až 70 % francouzské produkce. V Camarque je několik překrásných usedlostí, kde si můžete zarezervovat projížďky na koních. Máte zde možnost vybrat si nejrůznější programy pro děti i dospělé. Rozhodně tenhle kousek Francie stojí za to!

V dalším putování navštívíme největší město jižní Francie, kterým je Marseille, a podíváme se do četnického přístavu v Saint Tropez.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vydejte se s námi po stopách antiky nebo pozorujte plameňáky v oblasti Camarque