Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Francie: země skrytá českým peněženkám. Fotogalerie uvnitř!

Dušan Takáč

Dušan Takáč

13. 9. 2009

Francie_Provence_1_DT_24O Francii, dvacáté nejlidnatější zemi na naší planetě, se v České republice traduje mnoho věcí. Hlavní z nich je pak ta, že na dovolenou tam jezdí jen bohatí. Prý je tam draho. Přesto nás jejich lahodný jazyk a vidina Saint Tropez zavály na jejich území.

Prvním naším zjištěním pak bylo, že ve Francii není zdaleka tak draho, jak se povídá. Nákladné jsou návštěvy restaurací, které ale stejně mají otevřeno pouze kolem poledne a pak až ve večerních hodinách. Ostatní věci jsou ve Francii srovnatelné nebo dokonce levnější než na území naší malé zemičky.

Většina turistů, která v zemi žabožroutů nikdy nebyla, si vybaví především Paříž, nejromantičtější město na naší zeměkouli. Pochopitelně slova jako Eiffelovka, Champs-Elysées, Montmartre nebo třeba Bastilla zná snad každý. Jenže na rozloze více než 500 000 km2, která hlavní město obklopuje, se nachází mnoho pozoruhodných památek a míst, která vás ohromí. Kamkoliv se ve Francii podíváte, vidíte historii.

Dalším, o co se ve Francii dobře starají, je příroda. V každém větším městě najdete nějakou botanickou zahradu, obvykle se vstupem zdarma a spoustou míst k posezení a kochání se. Ale i samotné silnice jsou lemovány stromořadími, na kruhových objezdech jsou udržované skalky a ve městech květinami nešetří na svých slavných promenádách.

Když pojedete Francií autem, uvidíte mnoho zajímavého, obvykle pak půjde o neplánované zastávky díky výtečnému značení památek. Stejně tak naši cestu na pobřeží Středozemního moře lemovala spousta zážitků, o kterých dokáží nejlépe vyprávět fotografie. Zatím se však podíváme pouze na města a jejich okolí, historickým objektům se budeme věnovat příště.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Francie: země skrytá českým peněženkám. Fotogalerie uvnitř!