Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Nahlédněte pod pokličku výroby parfémů a projděte se po červeném koberci v Cannes

Redakce

Redakce

17. 9. 2011

V předposledním díle cestovatelského seriálu po Provence a Azurovém pobřeží nahlédneme do města parfémů Grasse, do filmového Cannes s honosnými hotely a promenádami a Picassova malebného Antibes.

FOTO: Parfumérie Molinard

Výrobna parfému Molinard v Grassu, Zdroj: Tereza Hercíková, Topzine.cz

Grasse

Grasse je považováno za nejvoňavější město celé Provence. V okolí najdete tři nejznámější parfumerie – Fragonard, Galimard a Molinard. Na doporučení majitelky kempu, ve kterém jsme nocovali, jsme si vybrali k návštěvě Molinard, a rozhodně jsme neprohloupili. Jak se říká, ty nejlepší věci jsou zadarmo.

Molinard2

Místonost, kde se vyrábí vonné esence, Zdroj: Tereza Hercíková, Topzine.cz

Nejenže má Molinard základnu v překrásné budově lemované zelení a s fontánou, ale lidé zde pracující svou práci milují. Ještě nikde jsme neviděli tak ochotný personál jako tady. U vstupu se nás pouze zeptali, odkud jsme a v jakém jazyce bychom si přáli prohlídku, a pak už jsme jen chvíli počkali, než se nás ujala parádní Francouzka Lory. Prohlídka byla zdarma a interaktivní formou jsme byli vtáhnuti do výroby parfémů. I když jsme po prohlídce šířili kolem sebe odér jako prodejné ženy, zážitek to byl opravdu skvostný.

Byli jsme obohaceni spoustou nových poznatků. Věděli jste, že:

na výrobu 1 litru růžové esence je třeba sklidit 4 tuny růží?

čichání ke kávě jako neutralizátoru je pouze fáma? Abyste si takzvaně vyčistili nos, musíte si čichnout ke svému předloktí.

na světě existuje 200 základních esencí, ze kterých je možno namixovat až 5000 vůní?

Cannes

Cannes bylo na našem cestovním itineráři od samého začátku. Návštěva města, ve kterém se každoročně koná nejprestižnější filmový festival, je prostě nutnost.

FOTO: Filmový palác v Cannes

Hlavní vchod do filmového paláce v Cannes, Zdroj: Tereza Hercíková, Topzine.cz

Auto jsme nechali poblíž starého přístavu a vydali se hledat Palais des Festivals. Jaké to bylo pro nás překvapení, když jsme zjistili, že nejopěvovanější dějiště filmových premiér s červeným kobercem hýčkajícím lesk a slávu největších celebrit světa je obyčejná krychlovitá budova, která nijak zvláště nezapadá do architektury zbytku města.

Jižní Francie je plná překrásných míst. Seznamte se s nimi v průvodci Rough Guides!

Cannes2

Chodník s otisky slavných hvězd, Zdroj: Tereza Hercíková, Topzine.cz

Palais des Festivals se nachází na jednom konci promenády boulevard de la Croisette, kde jsou k vidění několikahvězdičkové hotely těch nejznámějších světových řetězců. Pro návštěvníky s nadutou peněženkou tu nechybí butiky a salony předních návrhářů.

Atmosféra Cannes byla opravdu kouzelná. Palmami stíněný boulevard, nádherná architektura budov ve městě, otisknuté ruce filmových velikánů na chodníku před filmovým palácem, pohled na azurově čisté moře a jachty, to vše dělá z Cannes místo, kde stojí za to se alespoň na chvíli zastavit.

Antibes

Pár kilometrů po pobřeží leží kouzelné Antibes. Město, které učarovalo mnohým umělcům. Jeho nejznámější obdivovatel byl Picasso, kterému je věnováno i muzeum.

Antibes

Pohled na barevné Antibes, Zdroj: Tereza Hercíková, Topzine.cz

Velké Antibes zahrnuje Cap d’Antibes – zelený výběžek, který je plný luxusních residencí. Najdete zde i moderní plážové středisko Juan-les-Pins. Dvoukilometrovou pláž proslavili Američané, když vtrhli do města a přivezli sem jazz a neobvykle malé plavky.

Podívejte se, která místa Provence a Azurového pobřeží jsme již navštívili:

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Nahlédněte pod pokličku výroby parfémů a projděte se po červeném koberci v Cannes