Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Kemp Krkavec – krásné okolí, sjízdná řeka a mraky komárů

Redakce

Redakce

26. 7. 2010

Kemp KrkavecKemp Krkavec osloví jak milovníky aktivní dovolené, tak ty, kteří si rádi polenoší. Je posazen v krásné krajině jižních Čech, takže jediným na nervy jdoucím elementem (a pravda, ne úplně zanedbatelným) jsou všudypřítomní a otravní komáři.

Kemp Krkavec

Kemp Krkavec v jižních Čechách, Zdroj: Nikola Kratochvílová, Topzine.cz

V prostoru kempu nalézáme několik chatek s různým počtem lůžek, prostornou jídelnu s možností diskotéky či karaoke, hřiště na nohejbal nebo beach volejbal a dvě ohniště na táborák. Je situován na levém břehu Nežárky, zhruba tři kilometry od jejího soutoku s Lužnicí. A tady se nabízí hned první možnost, jak zde nestrávit dovolenou jen vleže na nedaleké pískovně. Vyškolení a zodpovědní instruktoři vás totiž navléknou do plovacích vest, posadí do kánoí a naučí vás sjíždět vodu. Po domluvě vás mohou vyvést asi tak dvacet kilometrů od proudu řeky, kde nasednete do lodí. Vaším cílovým bodem je pak přímo kemp, kde jste ubytovaní. Řeka není v těchto místech rozhodně nijak nebezpečná, sice se na jejím toku nacházejí dva jezy, oba jsou však nesjízdné, takže je třeba lodě přenést.

Zámek Červená Lhota

Zámek Červená Lhota, Zdroj: Nikola Kratochvílová, Topzine.cz

Druhou alternativou sportovní aktivity je jízda na kole. Krajina jižních Čech je převážně nížinatá, cyklotrasy v okolí kempu jsou tedy ideální i pro méně zdatné cyklisty. Sama mezi ně patřím, takže vím, o čem mluvím. Kromě příjemných cyklovýletů po okolí (kde můžete najít například takovou kuriozitu, jakou je písečná duna) je také možné dojet na zámek Červená Lhota (najedete něco kolem šedesáti kilometrů) nebo do blízkého města Třeboň. V Třeboni určitě stojí za to navštívit Schwarzenberskou hrobku, ke které vede pěkná cesta kolem rybníku Svět. A také není problém zařídit si návštěvu třeboňského pivovaru s ochutnávkou nejrůznějších piv. Ale pozor, bundu s sebou. V jedné sklepní místnosti pivovaru jsou totiž sotva čtyři stupně.

Třeboňský pivovar

Dvůr třeboňského pivovaru, Zdroj: Nikola Kratochvílová, Topzine.cz

V kempu je možné strávit opravdu příjemné dny, zvláště, když vám přeje počasí. A pokud nepatříte mezi sportovní nadšence, nevěště hlavu. Voda v nedaleké pískovně je poměrně čistá a vy můžete na písečné pláži nerušeně chytat bronz.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kemp Krkavec – krásné okolí, sjízdná řeka a mraky komárů