Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Opalování bez plavek: Kde budete in a kde zaplatíte velké pokuty?

Tomáš Miška

Tomáš Miška

1. 8. 2018

Opalujete se rádi bez plavek, dáváte přednost celkovému opálení a kráse lidského těla? Připravte se na kuriózní případy, ve kterých hrozí vysoká pokuta, a místa, kde radši intimní partie neukazovat.

Postupem let se stalo koupání a opalovaní bez plavek obyčejnou, poprask nevyvolávající záležitostí po celé Evropě i v Austrálii. Obnažená ňadra na všemožných plážích světa se stávají stále méně kontroverzní.
Lidstvo si prošlo, mimo jiné, sexuální revolucí a chuť dát to najevo roste. Ukázat však takovou pravdu na veřejnosti se někdy nevyplácí. Musíme hledat rozdíl mezi exhibicionismem a nevinným odhalením krásného nahého těla.

Je opalování bez horního dílu plavek obscénní?

Se skandálním nápadem odhalit své nahé vnady přišla v šedesátých letech známá femme fatale Brigitte Bardot na plážích Francouzské riviéry. Azurové pobřeží platí za ráj opalování nahoře bez. Důkazem jest velký počet nudistických pláží a vyhrazených kempů táhnoucích se podél celého francouzského pobřeží. Jedinou striktní výjimkou je ostrov Korsika, kde si za plavání nebo opalovaní bez plavek můžete vysloužit obrovskou pokutu. Nahota tady stojí v přepočtu téměř 4000 korun.

Překvapivě puritánské je v záležitostech opalování bez závazků Švédsko, kde je tato činnost nepopulární a krajně neobvyklá. Třeba jen kvůli závisti nebo poloze za polárním kruhem.

Stejně tak v Polsku je nudismus považován za obscénní výstřelek. Podobně jako na Korsice si sundání vršku bikin pořádně rozmyslíte. Shovívavější soud vás požádá v přepočtu pouze o 1000 korun.

Opalování snižuje nezdravé účinky kouření. Jak je to možné?

Užívejte jižního slunce, pokud je to možné

Opalování bez horního dílu plavek se nicméně nevyplatí ani v Portugalsku. Opakem je sousední Španělsko, kde se můžete v klidu, beze strachu z ohodnocení nahého těla pokutou slunit a užívat jižního slunce. Bez problému se dá opalovat i na řeckém pobřeží.

V novém světě liberálních USA je absolutně nepřípustné promenádovat se na amerických písčitých plážích bez plavek. Nepsané pravidlo dokonce nedovolí nosit ženám plavkové kalhotky typu tanga.

Velmi vyhledávanou destinací je i Itálie. Země se silnou náboženskou tradicí opalování bez plavek zásadně netoleruje. Pokud čekáte snížení požadavků na nahotu alespoň na světoznámých plážích v Římě nebo na Sicílii, tak jste na omylu. Pokutu můžete dostat i zde. Nadšení nudisti mohou zkoušet štěstí na jihu země, kam předsudky ještě nenatáhly své dlouhé paže.

Nudíte se při opalování? Podívejte se, jaká hudba oživí váš pobyt na slunci

Exotika může znamenat cokoliv, jen ne odhalené snědé krasavice

Své tělo určitě nevystavujte při dovolené na exotických Maledivách. Plavky nechte na svém místě i u pobřeží Malajsie. Obscénnosti přísně zakázané. V Thajsku není tento způsob slunění většinou přímo zakázaný, ale uvádí místní obyvatele do velkých rozpaků.

Stydlivé drobounké Japonky potkáte na plážích většinou v plavkách jednodílných. Ty nejsebevědomější z nich obléknou odvážné modely dvoudílných plavek. Z toho je jasné, že nahá prsa by na japonských plážích budila minimálně povyražení.

Určitě se nepodivíte přísnému zákazu opalování bez plavek v zemích s islámským vyznáním. Avšak v Egyptě nebo v Turecku je zcela normální v okolí hotelových bazénů opalování bez plavek. Jinde však stále platí striktní zahalení ženského těla.

V naší vlasti začíná zlatá doba opalování bez plavek. Čím dál více žen se osměluje a zakládá si na celkovém opálení. Stále se však můžeme setkat s negativními reakcemi – závistí, pomluvami či nepochopením.
Tyto předsudky však ustupují do pozadí a náš téměř ateistický národ si dopřává pohodlné opalování bez plavek. Zatím alespoň na zahraničních dovolených. Slunce v zádech.

Slunce má negativní vliv na účinky některých léků. U jakých si musíte dát pozor?

Nudismus zažívá v Evropě rozkvět, přinášíme světoznámé lokality pro příznivce naturismu.

  • nudistická oblast města Cap d´Agde ve Francii
  • Santa Maria Beach u Forte dei Marmi v Itálii
  • chorvatský kemp Koversada
  • jezero Lhota u Staré Boleslavi pro tuzemskou dovolenou

Ohodnoťte tento článek:
3,4
Právě čtete

Opalování bez plavek: Kde budete in a kde zaplatíte velké pokuty?