Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Nudíte se při opalování? Podívejte se, jaká hudba oživí váš pobyt na slunci

Alena Uhlířová

Alena Uhlířová

10. 8. 2011

Každý sluneční paprsek, který se dokáže prodrat skrze obrovská mračna letošního roku, přímo vybízí k opalování. Chopte se plavek, osušky, opalovacího krému, vyberte správnou hudbu a načerpejte energii ze sluníčka.

FOTO: Opalující se žena

Dopřejte si při opalování pořádnou dávku dobré muziky, Zdroj: sxc.hu

Bílý písek, palmy, koktejl z tropického ovoce, vůně opalovacího krému a šumění moře – jako by atmosféra opalování přímo promlouvala k bílým polehávajícím tělům. Opalování ale není nepříjemnou povinností všech světlých dam a pánů. Udělejte si z opalování příjemný a relaxační zážitek.

Je jedno, jestli se vaše tělo nechá hýčkat jemným pískem a mořskou vodou, nebo jestli se slunci oddá na trávě na břehu rybníka. Důležité je, aby se člověk u tohoto letního rituálu cítil ve své kůži. Udělejte svému tělu dobře a dopřejte mu kromě všemocných slunečních paprsků také trochu letní hudby. Nechte se inspirovat naším výběrem pěti skladeb, které zpříjemní vaše opalování na maximum.

Podívejte se také, jakou hudbu zvolit k letní grilovačce!

Pohodovou atmosféru zaručeně přinese Milow a jeho You and Me. Sice se jedná o jednodušší skladbu, ale má chytlavý refrén a aranží vystihuje letní den, který se nedá strávit jinde než na sluníčku. Nechte se unášet společně se svými myšlenkami a belgickým zpěvákem do země nabité optimismem a hravostí.

Ležíte na dece, sluníčko se do vás opírá ze všech sil, veškerá tělesná aktivita ztlumená k nule. Začíná vás přepadávat nuda? Skoncujte s ní. Pomůže vám Chris Brown a jeho Yeah 3x. Tahle skvělá taneční věc se dostane do každičkého místa opalujícího se těla, dodá mu další energii, nabudí smysly – zkrátka ovládne celou osobnost. Yeah 3x udělá z obyčejného opalování výjimečnou party slunečních paprsků, jež budou řádit na vašem těle.

K létu patří také jistá dávka temperamentu. A kde jinde hledat tolik pozitivity, radosti ze života a z hudby než ve španělských rytmech. Skladba Volare, jejímiž interprety jsou španělsko-francouzští Gipsy Kings, vznikla již před dvaadvaceti lety. Stala se jednou z nejznámějších skladeb světa. V anketě nejoblíbenější píseň všech dob (Eurovision Song Contest) skončila na druhém místě. Porazila ji jen Waterloo od Abby. Jeden ze členů této švédské legendární skupiny, Benny Anderson, se dokonce nechal slyšet, že i jeho hlas putoval k jedinečným Gipsy Kings a Volare.

Zapomenout nesmím ani na Israela Kamakawiwo’ole, jehož ukulele a jemný, malinko zastřený hlas jsou věčnými nositeli klidu. Iz všechny posluchače svou hudbou přenáší na Havajské ostrovy, do světa plného barev a lásky. Díky skladbě Somewhere over the Rainbow lze dosáhnout stavu, ve kterém se člověk povznese, na vše se bude dívat s nadhledem a dopřeje svému tělu duševní rovnováhu.

Pětici nejlepších skladeb k opalování uzavírá Taio Cruz se svou energickou skladbou Dynamite. Pokud předchozí skladby poněkud zpomalily, Dynamite se vydává na odvážnou nespoutanou jízdu hudebním světem. Tahle píseň je jakýmsi návodem, jak se cítit. Opalování se tak promění v explozi dobré nálady, sluníčka, pohody a charakteru, jež se skrývá v opalující se schránce.

Oslavte těch několik málo slunečných dní, které máme ještě před sebou, s výběrem skvělé hudby. Milow, Chris Brown, Gipsy Kings, Iz i Taio Cruz ze sebe vydali maximum, aby zpříjemnili a ozvláštnili jinak celkem obyčejné dny až příliš krátkých lidských životů.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Nudíte se při opalování? Podívejte se, jaká hudba oživí váš pobyt na slunci