Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Léto je tady! Podívejte se, jaké songy se k času prázdnin nejvíce hodí

Klára Manfrinová

Klára Manfrinová

30. 6. 2011

FOTO: mořeJe to konečně tady. Přichází léto, pro mnohé prázdniny a doba odpočinku, ale je zde také doba nových lásek či ojedinělých zážitků. Co můžeme všechno zažít v následujících dnech, to lze vyjádřit i prostřednictvím písniček. A pár takových vám právě přinášíme.

Léto je tady! Zdroj: archiv

Léto je pro každého výjimečné z jiných důvodů. Někdo si odpočine od školy, od hromady úkolů, skript a celkově od učení se, jiní zase vyrazí ze své práce konečně ven a užijí si nějaký čas s rodinou či přáteli. Ať patříte do jakékoliv skupiny, nebo tvoříte úplně jinou, všichni máme něco společného. A to užívání si volna, letního počasí a s tím také například letního slunce, což je i název první písničky, kterou přinášíme – Summer Sunshine od skupiny The Corrs.

Dovolenou můžeme trávit různě – být doma, projíždět Českou republiku skrz na skrz nebo také můžeme vyrazit za hranice a tam si užívat moře, pláže, teplého písku a spoustu dalšího. A právě o tom zpívá Miranda ve své písni Vamos a la playa, což v překladu znamená: pojďme na pláž.

Letní období je typické dlouhými nocemi a také letními láskami. O jedné takové vypráví píseň z jednoho z nejznámějších muzikálů – Pomády, kde Danny a Sandy popisují své seznámení. A co dál, a co dál? To si můžete poslechnout sami.

Pro řadu z nás budou nicméně hlavním symbolem léta prázdniny, ať už začínají kdykoliv a jsou jakkoliv dlouhé nebo krátké. A protože jsou nedílnou součástí života, věnuje se jim spousta interpretů. Například i americká trojice Green Day má song s názvem Holiday.

Dalším známým letním hitem, symbolizujícím prázdniny nejen názvem, ale především svým textem, je ruská píseň Kanikuly. Všechny zkoušky už jsou dávno hotové a učebnice už nepotřebuji, nemusím už brzo ráno vstávat a běžet na vyučování… Takhle začínají Code Red letní bombu z roku 2007, která ovládla hitparády i diskotéky nejen v té době, ale i dnes je možné ji slyšet, a to právě v letních měsících.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Léto je tady! Podívejte se, jaké songy se k času prázdnin nejvíce hodí